1

Temat: Warszawa - koszty życia

Jak Wam się żyje w stolicy?
Czy koszty Was nie przytłaczają?
Co z mieszkaniem? Na co mogliście sobie pozwolić?

2

Odp: Warszawa - koszty życia

Mam znajomych, którzy dojeżdżają do Wawy, bo mieszkanie i życie tam pochłonęło by ich całe zarobki. Wolą spędzić 2-3 godziny w podróży niż zamieszkać w stolicy..

3

Odp: Warszawa - koszty życia

W stolicy opłaca się tylko pracować, a wydawać trzeba gdzie indziej, stąd tam jest tyle 'słoików' i wyludnienie w weekendy...

4

Odp: Warszawa - koszty życia

Jeśli zarabia się10 tys. to opłaca się tam też mieszkać:)

5

Odp: Warszawa - koszty życia

Lepiej wziąć kogoś, kito nie ma firmy, tylko robi remonty prywatnie...

6

Odp: Warszawa - koszty życia

W Warszawie jest drogo, trudno się utrzymać jak zarabia się mniej niż średnia krajowa.

7

Odp: Warszawa - koszty życia

2 tys. samo mieszkanie, drugie 2 żeby jakoś żyć... Poniżej 4 tys. nie ma po co tam pracować.

8

Odp: Warszawa - koszty życia

4 tys. to wystarczy w stolicy na skromne życie, bo miast kusi rozrywkami ,przyjemnościami, a dodatkowo kobieta musi o siebie zadbać, kupić ciuszki, pójść do fryzjera, kosmetyczki.

9

Odp: Warszawa - koszty życia

Najlepiej te koszty podzielić na pół, bo wiadomo że życie w pojedynkę jest droższe.

10

Odp: Warszawa - koszty życia

Lepiej mieszkać tam, gdzie jest blisko do pracy. Czy wyobrażacie sobie spędzić tysiąc godzin w podróży rocznie jeżdżąc np. 2 godz. w jedną stronę? Bo ja nie...

11

Odp: Warszawa - koszty życia

Koszty są większe, ale przecież zarobki też. Dużym problemem jednak są małe mieszkania bo jest problem by pomieścić wszystkie swoje graty. Ja na szczęście znalazłam na to rozwiązanie w postaci małego magazynu [url]http://www.kangu24.com/magazyn-wynajecia-rozwiazaniem-dla-malego-mieszkania-warszawie/[/url] . Dobrze, że coś takiego powstało bo miałabym duży problem. Nawet piwnicy nie posiadam hmm

12

Odp: Warszawa - koszty życia

Jak się dużo pracuje, to metraż nie jest tak istotny, i tak się tam wraca tylko żeby spać:)

13

Odp: Warszawa - koszty życia

Sama znam gościa, który od kilkunastu lat tam dojeżdża ponad 100 km pociągiem, a w innym mieście kupił sobie luksusowy apartament za pieniądze, które w stolicy wystarczyłyby na 60 metrów w bloku. Podziwiam go, ze chce spędzić 4 godz. dziennie w podróży i dopiero na emeryturze tak naprawdę cieszyć się tymi luksusami, które dała mu ta praca.

14

Odp: Warszawa - koszty życia

Wiadomo- im większe miasto, tym wyższe koszty życia. Znalazłam pracę w Warszawie i wiem, że koszty życia w tym mieście różnią się od kosztów życia w mojej miejscowości. Nie chcę wynajmować mieszkania, więc rozglądam się za mieszkaniami na [url]http://www.yareal.pl/londynska[/url] choć nie wiem czy uda mi się dostać kredyt na taki apartament.

15

Odp: Warszawa - koszty życia

zobacz na Warszawę. W Warze powstaje teraz wielkie osiedle Miasteczko Wawer, ma byc 1000 nowych mieszkań, bardzo ladne eleganckie apartamenty z widokiem na las, pewnie juz pierwsze mieszkania są sprzedane, bo miejsce jest super, będa mieli wzięcie.

16

Odp: Warszawa - koszty życia

Życie w stolicy staje sie coraz cięższe. Człowiek haruje na dwa etaty i stać go z ledwoscią na czynsz mieszkaniowy, a te mieszkania do wynajęcia - coraz droższe, nie ma tych czasów że wynajmowało się 2 pokoje za 1300 zł.Pensje stoją, a wszystko idzie w górę. Kiedyś Warszawa była dla mnie spełnieniem marzeń, teraz stała się koszmarem i udręką. Nawet z pracą jest coraz gorzej.

17

Odp: Warszawa - koszty życia

Przyznaje, pamiętam właśnie jak ceny mieszkań były w granicach 1000zł teraz to jakaś masakra, wszystko podrożało. Zycie w stolicy nie jest najłatwiejsze dla zwykłych ludzi. Mało kogo stać na fajne mieszkanie, co dopiero na jego kupno. A jak człowiek ma już cos kupować to chciałbym porządne mieszkanie na super osiedlu. Znajoma na takim własnie mieszka i bardzo sobie chwali [url=http://status.pl/]zarządzanie budynkami warszawa - Status[/url]

18

Odp: Warszawa - koszty życia

Koszty są tu kolosalne, dlatego mając 30 lat nie dorobiłam się jeszcze własnego mieszkania (a w życiu nie mam za bardzo na kogo liczyć), więc wynajmuję mieszkanie o średnim standardzie. Mam pracę, do której wymagane są określone umiejętności, ale niewiele płatną, więc kredyt też odpada.

19

Odp: Warszawa - koszty życia

Moja koleżanka w tygodniu mieszka w stolicy, a na weekend zjeżdża do mamy do Kutna i tu robi zakupy na cały tydzień, żeby w Wawie nie kupować, czyli różnica cen musi być spora, skoro tak robi.

20

Odp: Warszawa - koszty życia

Można trafić tanio mieszkanie ale daleko od centrum.