1

Temat: Wzór CV

Niedługo przeprowadzam się do innego miasta, będę tam szukać pracy. Potrzebny mi wzór cv, żebym mogła go uzupełnić. Ważne, by był darmowy i ładnie się prezentował. Jakie strony polecacie? Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez kamila87 (2016-12-23 12:31:46)

2

Odp: Wzór CV

Chyba więcej nie potrzebujesz niż masz smile Btw. ta strona się nie wyświetla przy Adblocku więc odpada smile

Przy CV chyba nie jest ważny wzór, tylko pamiętanie o podstawowych zasadach jak:
- umieszczanie informacji na jednej stronie
- aktualna klauzula o ochronie danych osobowych
- czytelność i stosowna czcionka (Times New Roman)
- odwrócona chronologia
- dane kontaktowe (z normalnym mailem, a nie typu [email protected])
- selekcja danych ograniczająca je do tych, które są przydatne z punktu widzenia konkretnego pracodawcy.

3

Odp: Wzór CV

Koniecznie trzeba umieścić formułę o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych:)

4

Odp: Wzór CV

Mnóstwo takich wzorów można znaleźć w Internecie.

5

Odp: Wzór CV

Moim zdaniem lepiej zrobić samodzielnie. Pracodawcy też widują te wzory.

6

Odp: Wzór CV

Trudno o jakąś oryginalność w kwestii CV, bo wszystkie wzory muszą mieć te same dane praktycznie i sporządzane są według tych samych głównych zasad. Za to list motywacyjny pisany na podstawie gotowca z oklepanymi formułkami to już tak trochę nie bardzo. Dobrze by było jednak spróbować napisać go w taki sposób, żeby nie brzmiał sztucznie i nie powtarzał cech, które wcale nas nie wyróżniają na tle innych kandydatów, bo pracodawca i tak bezwzględnie wymaga ich od każdego. Jasne, należy podkreślić te, których on oczekuje od przyszłych pracowników, ale "jestem pracowita, sumienna, punktualna" to coś, co pojawia się w każdym liście, więc lepiej zastąpić je innymi cechami, albo chociaż wpleść w treść w taki sposób, żeby nie wyglądały jak przepisane.

7

Odp: Wzór CV

Ja widziałam gorszą rzecz w CV - kobieta deklarowała słabą znajomość angielskiego i lepszą rosyjskiego, ale w Anglii pracowała jako pracownik umysłowy:D

8

Odp: Wzór CV

Poza tym, żeby mieć dobrze napisane CV ważne jest, aby się dobrze przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej.  Dopiero jedno i drugie zebrane razem oznacza sukces.

9

Odp: Wzór CV

Trzeba pamiętać też o wpisaniu na dole CV klauzuli pozwalającej na przetwarzanie danych osobowych...

10

Odp: Wzór CV

Najlepiej pisać CV bez kopiowania szablonów, to jest dobrze widziane przez rekruterów...

11

Odp: Wzór CV

Albo ciekawe hobby, też przyciąga uwagę.