1

Temat: Gdy dziąsła krwawią...

Od kilku tygodniu krwawią mi dziąsła. Zaczyna mi to coraz bardziej przeszkadzać. Czy macie jakiś sprawdzony sposób na pozbycie się tego problemu?

2

Odp: Gdy dziąsła krwawią...

Idź do stomatologa, bo to może być początek parodontozy albo jakiegoś stanu zapalnego... A w domu płukaj naparem z szałwii lub rumianku.

3

Odp: Gdy dziąsła krwawią...

Wprowadź sobie ajone bez fluoru, zmień szczoteczkę na miękką. Nie używaj tej samej szczoteczki dłużej niż przez kilka miesięcy i wtedy obserwuj efekty, ale generalnie powinno być bardzo ok.

4

Odp: Gdy dziąsła krwawią...

jest taki płyn do jamy ustnej dentosept kup i płucz mi pomógł

5

Odp: Gdy dziąsła krwawią...

Można spróbować ziół, rumianek dobrze działa na zapalenia wszelkiego rodzaju

6

Odp: Gdy dziąsła krwawią...

To może  być początek zapalenia dziąseł, na twoim miejscu poszłabym do stomatologa.

7

Odp: Gdy dziąsła krwawią...

Możesz płukać szałwią lub rumiankiem, ale to tylko chwilowo rozwiązuje problem. W zasadzie go maskuje. Koniecznie do dentysty, zanim się przerodzi w coś poważniejszego.

8

Odp: Gdy dziąsła krwawią...

Hmm z krwawieniem dziąseł nie ma co zwlekać, bo później rozpoczyna się parodontoza i większe problemy. Najlepiej jeżeli udasz sie do stomatologa. Mi jak się zaczęły problemy z dziąsłami od razu umówiłam się . Dzięki temu uniknęłam poważniejszych problemów.

9

Odp: Gdy dziąsła krwawią...

Na początek można spróbować płukanek ziołowych (szałwia, rumianek)

10

Odp: Gdy dziąsła krwawią...

Wiadomo że płukanki ziołowe zmniejszą opuchliznę i krwawienie- ale tutaj trzeba zdecydowanie udać się do lekarza. Ponieważ od zapalenia dziąseł do paradontozy nie jest wcale długa droga.

11

Odp: Gdy dziąsła krwawią...

Polecam wypróbować szałwię. Pomaga! A nawet powiem więcej... dla mnie nie ma lepszego leku, niż ten!

12

Odp: Gdy dziąsła krwawią...

[quote=WiolkaKlaman]Hmm z krwawieniem dziąseł nie ma co zwlekać, bo później rozpoczyna się parodontoza i większe problemy. Najlepiej jeżeli udasz sie do stomatologa. Mi jak się zaczęły problemy z dziąsłami od razu umówiłam się do stomatologa w Warszawie Dzięki temu uniknęłam poważniejszych problemów.[/quote]

Ja niestety zwlekałam z wizytą u lekarza i teraz się obawiam, że już doprowadziłam do paradontozy... Poczytałam o tym i raczej wszystkie objawy się zgadzają. Idę za niedługo do dentysty i już boję się co mi powie...

13

Odp: Gdy dziąsła krwawią...

Parodontoza... Nieźle musiałaś zaniedbać hmm No nie ma co teraz marudzić, tylko maszerować. Lepiej nie będzie, samo sie nie naprawi. A może być tylko gorzej, po co zaogniać.

14

Odp: Gdy dziąsła krwawią...

Parodontoza- ochh zmora wszystkich stomatologów, chociaż czytałam że są nowoczesne metody jej leczenia i nie trzeba od razu usuwać zębów.

15

Odp: Gdy dziąsła krwawią...

Poczytaj sobie i szybko do stomatologa

16

Odp: Gdy dziąsła krwawią...

Ale to nie jest powiedziane, że mając parodontozę trzeba jakoś mocno zaniedbać zęby. Czasem ma się ogólnie słabe zdrowie. U mnie np. jest tak, że jak raz nie umyję zębów po jedzeniu, to mnie później bolą. A gwarantuję, że szczotkuję i nitkuję przynajmniej trzy razy dziennie wink Co do samego problemu, to radzę iść do lekarza jak najszybciej. Niech zerknie na to ktoś, kto się na tym zna, bo tak przez internet to można gdybać.

17

Odp: Gdy dziąsła krwawią...

A używanie irygatora? Ktoś wam to polecił? Miałam z tym problem od kiedy tylko sięgam pamięcią. Poszłam z tym do dentysty, aby mi pomógł. Zaproponował zakup irygatora i codzienny masaż dziąseł. Poszłam za ciosem i kupiłam za niską kasę. Używam ponad rok, a dziąsła przestały krwawić. Są różne tryby, na początku używałam "najlżejszy", teraz przeszłam na inny. Do tego szczoteczka w miękkim włosiem i delikatna pasta.

18

Odp: Gdy dziąsła krwawią...

Dawaj namiar na tego dentystę, też chętnie kupię od niego irygator "za niską kasę" - tylko tak do 20 zł, bo wyżej to już za drogo...

19

Odp: Gdy dziąsła krwawią...

> Hello.Kitty napisał/a:

> Dawaj namiar na tego dentystę, też chętnie kupię od niego irygator "za niską kasę" - tylko tak do 20 zł, bo wyżej to już za drogo...

W porównaniu do innych irygatorów, skrót myślowy.

20

Odp: Gdy dziąsła krwawią...

Warto wzmocnić dziąsła płukankami , np. z szałwii, rumianku.

21

Odp: Gdy dziąsła krwawią...

I nie jeść ostrych czy słonych potraw...