1

Temat: Pamietacie o braniu tabletek antykoncepcyjnych?

Od niedawna biorę tabletki antykoncepcyjne i zapominam o ich regularnym braniu.
Czy korzystacie z jakiejś formy przypomnienia?

2

Odp: Pamietacie o braniu tabletek antykoncepcyjnych?

Najlepszy jest organizer do tabletek, wystarczy zerknąć, czy tabletka z danego dnia jest jeszcze w nim czy już nie i żadne google mi niepotrzebne:) Przecież jak nie było internetu to też jakoś sobie z tym radziłyśmy;)

3

Odp: Pamietacie o braniu tabletek antykoncepcyjnych?

Szczerze mówią ja nigdy nie pamiętam o tabletkach i nie pomagają mi żadne aplikacje, przypomnienia w telefonie ani nic z tych rzeczy dlatego też zdecydowałam się na krążki ponieważ zmieniam je co miesiąc, takie terminy dużo lepiej mi się zapamiętuje . Nigdy nie chciałabym już wrócić do tabletek smile

4

Odp: Pamietacie o braniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Mnie tez niestety dość często zdarza się zapomnieć wziąć tabletkę. Mam ustawiony alarm w telefonie i wyświetla mi się "Weź pigułkę". Staram się ją wziąć zaraz po wyłączeniu alarmu, bo inaczej mam jak w banku, że znów zapomnę:( Chyba przejdę na zastrzyk.

5

Odp: Pamietacie o braniu tabletek antykoncepcyjnych?

adriana15, ja używam aplikacji i bardzo się polubiłyśmy
Nie tylko można poczytać o antykoncepcji ale np kontrolować swoją wagę.
A przypomnienie jest bardzo subtelne

6

Odp: Pamietacie o braniu tabletek antykoncepcyjnych?

mi właśnie na tym forum dziewczyny poleciły taką aplikację i teraz korzystam z niej zawsze. faktycznie moje zapominanie zmalało do zera i jak mam jakieś wątpliwości to najpierw tam szukam:)

7

Odp: Pamietacie o braniu tabletek antykoncepcyjnych?

Niestety nie dla mnie. Nie umiem psychicznie przeskoczyć świadomości ciała obcego w sobie. Zdecydowanie wolę swoje tabletki. smile No i chyba wskaźnić skuteczności też mają wyższy jednak.

8

Odp: Pamietacie o braniu tabletek antykoncepcyjnych?

Ja pamietam, o tabletkach anty oraz o innych które czasem zdarza mi się brac.

9

Odp: Pamietacie o braniu tabletek antykoncepcyjnych?

Nie korzystam z żadnego przypominacza, po prostu zanim położę się spać, stawiam na szafkę nocną tabletki zaraz obok szklanki wody. Nie sposób ich nie zauważyć po przebudzeniu się. Trzeba pamiętać, że nawet jedna tabletka zapomniana potrafi nam przywrócić płodność.

10

Odp: Pamietacie o braniu tabletek antykoncepcyjnych?

jak brałam to pamiętałam, miałam też przypomnienie w telefonie smile od 4 lat nie biorę smile

11

Odp: Pamietacie o braniu tabletek antykoncepcyjnych?

Najlepiej brać je o stałej porze, wtedy  się nie zapomni:)

12

Odp: Pamietacie o braniu tabletek antykoncepcyjnych?

od dwóch miesięcy posiłkuję się aplikacją mobilną, o której wspominałam wyżej i w końcu biorę tabletki regularnie. Polecam takie rozwiązanie każdej zapominalskiej wink

13

Odp: Pamietacie o braniu tabletek antykoncepcyjnych?

[quote=adriana15]od dwóch miesięcy posiłkuję się aplikacją mobilną, o której wspominałam wyżej i w końcu biorę tabletki regularnie. Polecam takie rozwiązanie każdej zapominalskiej wink[/quote]
o tyle fajnie, że to nie tylko przypomninie, ale też info o antykoncepcji, czy kontrola BMI

14

Odp: Pamietacie o braniu tabletek antykoncepcyjnych?

No właśnie ja zapominałam, na szczęście nic się nie stało, ale strachu było co niemiara. Z tego powodu zamieniłam pigułki na plastry i teraz jest ok, pamiętam o zmianie lisvy co siedem dni ale za każdym razem naklejam w inne miejsce.

15

Odp: Pamietacie o braniu tabletek antykoncepcyjnych?

Ja korzystam z tej apki. Ale zanim zaczęłam jej używać, to nagrałam sobie na tel. dzwonek w postaci nagranego przeze mnie dźwięku "weź limetic!". Działało tongue No i była to pora kiedy zawsze byłam sama w domu, więc nikt nie usłyszał dzwonka smile No ale teraz to większa wygoda z Różowym Lusterkiem smile

16

Odp: Pamietacie o braniu tabletek antykoncepcyjnych?

A korzystałaś z innych funkcji tej apki czy tylko stricte jako przypominajka? smile

17

Odp: Pamietacie o braniu tabletek antykoncepcyjnych?

Ta aplikacja ma kilka funkcji. Sama korzystam z kalendarzyka i mojej wagi. Oprócz tego informacje o antykoncepcji są fajne. smile

18

Odp: Pamietacie o braniu tabletek antykoncepcyjnych?

A jakie jeszcze ciekawe funkcje masz? smile

19

Odp: Pamietacie o braniu tabletek antykoncepcyjnych?

Ja zapominam . Niestety za dużo na głowie .

20

Odp: Pamietacie o braniu tabletek antykoncepcyjnych?

Ja pamiętam, przypomnienie w telefonie robi swoje smile

21

Odp: Pamietacie o braniu tabletek antykoncepcyjnych?

Dopiero wyczytałam na ulotce moich plastrów, ze się po nich nie tyje, ale super, ze właśnie takie mi wypisała ginekolog, amma z nich podwójną korzyść, a nawet potrójną smile

22

Odp: Pamietacie o braniu tabletek antykoncepcyjnych?

Mi pomaga ustawienie 2 alarmów w fonie wink Jeden mam nastawiony na 20, żeby wziąć tabletkę, a drugi dzwoni jako przypominajka 20 po big_smile

23

Odp: Pamietacie o braniu tabletek antykoncepcyjnych?

tak, pamiętam. Już się przyzwyczaiłam, ale na początku było ciężko, przypominałam sobie godzinę, dwie po czasie na wzięcie tabletki. Pomogło mi ustawianie przypomnienia na telefonie. Pudełeczko na tabletki tez może się sprawdzić, ale musi stać na widoku, bo jak schowasz, to też zapomnisz połknąć. smile

24

Odp: Pamietacie o braniu tabletek antykoncepcyjnych?

bez przypomnienia w telefonie na pewno bym zapomniała, ale jak mi coś dzwoni koło 20, to wiem- że to czas na tabletkę smile

25

Odp: Pamietacie o braniu tabletek antykoncepcyjnych?

No właśnie z tym jest zawsze problem ! A co jeśli telefon się rozładuje, albo akurat nie będziecie miały go przy sobie? Może jednak lepiej rozważyć inną wygodniejszą opcje np. plastry? Przecież nie jesteśmy skazane na tabletki. Myślę, że warto się dokształcić, chodzi tu przecież o nasze zdrowie i komfort. A niestety jeśli same nie poszukamy sobie informacji to nikt nas nie uświadomi... I możemy sobie tak trwać w niewiedzy na wieki wink