1

Temat: Ubrania hand made

Dziewczyny, czy szyjecie samodzielnie ubrania? Trudne to jest? Kupujecie  czy raczej staracie się przerabiać ubrania używane? No i skąd bierzecie wykroje itp. Podzielcie się przydatnymi informacjami w temacie tworzenia ubrań hand made.

2

Odp: Ubrania hand made

Ja z reguły kupowałam tkaniny na metry,

3

Odp: Ubrania hand made

Nigdy nie szyłam sobie ubrań, ale jak byłam dzieckiem, moja mama to robiła. Kupowała tkaniny, siadała do maszyny do szycia i szyła żakiety, spódnice, sukienki - wszystko. Nie odziedziczyłam do niej talentu do szycia.

4

Odp: Ubrania hand made

moja ciocia z zawodu jest krawcową. czego ona nie potrafi uszyć!

5

Odp: Ubrania hand made

No to zazdroszczę. Mieć "pod ręką" taką osobę to marzenie!

6

Odp: Ubrania hand made

Próbowałam też szyć, ale nie mam do tego drygu.. W końcu maszynę sprzedałam..

7

Odp: Ubrania hand made

Ja nie szyję ubrań, bo nie umię. Na zakupy chodzę zawsze do sklepów lub hurtowni. Ostatnio bardzo modne stało się kupowanie ubrań przez internet.

8

Odp: Ubrania hand made

Ja niestety nie mam talentu do takiego rękodzieła wink

9

Odp: Ubrania hand made

Ja kupuję tkaniny na metry, przerabiam ubrania, robię na drutach i szydełku. W sezonie zimowym najczęściej robię ciepłe swetry zimowe, kominy, chusty na szydełku, uwielbiam czapki ręcznie robione . Teraz powoli przymierzam się do wiosny. Muszę znaleźć jakiś ciekawy pomysł na [url=http://www.kuferart.pl/ubrania,chusty-szale,6,147.html]chusty wiosenne[/url]. To daje mi ogromną satysfakcję. Przyjemnie jest nosić ubrania uszyte własnoręcznie.

10

Odp: Ubrania hand made

Mam nadzieję że kiedyś w końcu dorobię się maszyny do szycia bo czasem tak mnie kusi żeby coś przerobić wink Teraz noszę ubrania do przyjaciółki która jest krawcową, ale ze względu że pracuje w zawodzie i po pracy ma dość szycia, robię to tylko jak naprawdę potrzebuję.

11

Odp: Ubrania hand made

A ja nawet maszyne do szycia w domu mam, ale nie bardzo potrafie cos sama zrobić, wiec leży i się kurzy głównie ;-)

12

Odp: Ubrania hand made

Ci co mogą to nie chcą, ci co chcą nie mogą- życie wink

13

Odp: Ubrania hand made

ja nawet chciałam, stąd zakup maszyny, ale chyba mam dwie lewe rece, bo jakos nie ogarniam zupełnie tego sprzętu. Wszelkie druty i szydełko tez jakoś nie dla mnie...

14

Odp: Ubrania hand made

A tak, to prawda, najlepiej żeby ktoś doświadczony Ci pokazał. Raz pożyczyłam maszynę od mamy i absolutnie nie potrafiłam jej użyć- plątały mi się te nitki, nic nie dało się uszyć aż myślałam że sprzęt popsułam.

15

Odp: Ubrania hand made

no i jeszcze ten pedał, ciągle go przyciskam za słabo, albo za mocno, no i o szyciu prosto to juz w ogole nic nie mówie ;-)

16

Odp: Ubrania hand made

Nie od razu Rzym zbudowano wink Najpierw trzeba trochę poduszek się naszyć a potem już będzie z górki, czyt. prosto wink

17

Odp: Ubrania hand made

ale ja sie szybko znięchecam, do najcierpliwszych ludzi to ja nie należę, to też i nie wiem czy dotrwam do tego czasu kiedy to juz bedzie z górki ;-)

18

Odp: Ubrania hand made

Bo musisz obrać sobie cel np. w tym roku wszystkim na prezenty zestaw poszewek na poduszki i nawet nie zauważysz kiedy nauczysz się szyć wink

19

Odp: Ubrania hand made

Taaa, ale byliby zadowoleni :-)

20

Odp: Ubrania hand made

Ja nie lubię takich ubrań z filcu, może to i ładnie wygląda na wieszaku, ale dla mnie to za ciężki krój jednak. Torebki jeszcze ujdą, ale ubrania nie.

21

Odp: Ubrania hand made

Hmm, z filcu, tu chyba nikt nie proponował, zeby szyć ubrania z filcu, też nie bardzo to sobie wyobrażam...

22

Odp: Ubrania hand made

Z filcu to chyba nic nie mam. Torebki nawet ciekawie wyglądają ale nigdy się nie skusiłam. Kiedyś mamie kupiłam książkę o szyciu i były tam również wyroby filcowe, jakieś ozdoby, dodatki, ale szczegółów już nie pamiętam.

23

Odp: Ubrania hand made

Problem z tymi torebkami jest taki, że one sie chyba dość szybko niszczą. Takie nieładne sie robią :-(

24

Odp: Ubrania hand made

Szukałam ostatnio trochę tkanin i znalazłam lniane tkaniny dziecięce. Myślę, że powinny być odpowiednie dla dziecięcej delikatnej skóry. Mają fajne wzory i kolory.

25

Odp: Ubrania hand made

Beeni, ale super big_smile Co już uszyłaś, pochwal się smile Mam Weronikę 2008, ale jeszcze nie zaczęłam szyć. Skompletowałam wyposażenie, solidne nożyce, zestaw igieł, zestaw nici, tylko wciąż nie mogę wystartować.