1

Temat: Zupka szczawiowa pyszna i zdrowa!

Z dzieciństwa pamiętam po ukwieconych wiosennie łąkach z mamą spacerowanie i młodziutkiego kwaśnego szczawu na zupkę zbieranie  potem bulionu z wiejskiej kurki gotowanie, oraz obowiązkowo pysznego bulionu Knorr do wywaru dodawanie, następnie uzbieranego szczawu oraz warzyw z ogrodu krojenie i do zupki  wrzucanie, potem śmietaną prosto od krowy wywaru zabielanie, na koniec jajeczka od kurki prosto gotowanie, krojenie i na talerz podawanie, zupką zalewanie, solą i pieprzem doprawianie, pokrojoną natką pietruszki posypywanie i ze smakiem tej wiosennej, zdrowej i pełnej witamin potrawy  ze smakiem pałaszowanie. Mniam!!!

2

Odp: Zupka szczawiowa pyszna i zdrowa!

Też lubię taką zupę, ale nie należy jej jeść zbyt często, podobnie jak szpinaku, ze względu na szczawiany, które mogą gromadzić się w organizmie i powodować np. kamicę nerkową.

3

Odp: Zupka szczawiowa pyszna i zdrowa!

Hmm mi niespecjalnie smakuje szczaw, ale nie jadłam go jeszcze w takiej formie. Spróbuję tej zupki, ale na własnym bulionie.

4

Odp: Zupka szczawiowa pyszna i zdrowa!

o mamo, jakie wspomnienie!! widziałam szczaw tylko w słoikach, ale czasem można na targu tez dostać. mam ochotę!

5

Odp: Zupka szczawiowa pyszna i zdrowa!

Domowa szczawiowa jest dużo lepsza od tej na szczawiu ze słoika:)

6

Odp: Zupka szczawiowa pyszna i zdrowa!

Robiłam ostatnio szczawiową, ale jednak mi nie smakowała. Za to mam zamiar to sobie odbić szpinakową z krewetkami.

7

Odp: Zupka szczawiowa pyszna i zdrowa!

Też lubię barszcz szczawiowy- wiosną często robię. Im kwaśniejszy tym lepszy wink

8

Odp: Zupka szczawiowa pyszna i zdrowa!

Lubiłam jako dziecko, ale jak teraz wiem, że szczawiany odkładają się w organizmie i mogą szkodzić, to już nie jem szczawiu...

9

Odp: Zupka szczawiowa pyszna i zdrowa!

W nadmiarze wszystko szkodzi. Bardzo lubię szpinak i szczaw i jak jest na nie sezon to często jadam. Szpinak uwielbiam od dziecka. Babcia robiła przepyszny! big_smile

10

Odp: Zupka szczawiowa pyszna i zdrowa!

Ale jak ktoś cierpi na nerki to powinien unikać szczawiu w ogóle...

11

Odp: Zupka szczawiowa pyszna i zdrowa!

Ale jak komuś nic nie dolega to bezsensowne jest unikanie różnych rzeczy. Tak jak moda na niejedzenie glutenu... Wydaje mi się że ludzie nawet nie wiedzą w czym jest gluten tylko ślepo podążają za modą bo jak można wybierać płatki kukurydziane z napisem "bez glutenu"?

12

Odp: Zupka szczawiowa pyszna i zdrowa!

Ja zbieram szczaw ze swojej działki, siekam i wekuje w słoikach. Co jakis czas wyjmuje na zupę do której oczywiście gotowane na twardo jajko wink

13

Odp: Zupka szczawiowa pyszna i zdrowa!

Też robiłam szczaw w słoiczkach- super sprawa. Ogólnie słoiczki to super sprawa big_smile

14

Odp: Zupka szczawiowa pyszna i zdrowa!

Jako dziecko zajadałam się tą zupką, ale teraz jak wiem, że szczawiany źle działają na organizm, to już ostrożnie ze szczawiem...

15

Odp: Zupka szczawiowa pyszna i zdrowa!

ja ostatnio robilam szczawiowa i pierwszy raz podalam mlodemu i ogolnie temat dosyc dziwny, bo na drugi dzien wrecz nie mogl zrobic kupki a nigdy nie mial z tym problemow ;/ szczaw zadzialal jakos odwrotnie i to przez kilka dni sie meczylismy. P

16

Odp: Zupka szczawiowa pyszna i zdrowa!

Dzieci nie powinny jeść szczawiu, nie jest on zbyt zdrowy dla nich...

17

Odp: Zupka szczawiowa pyszna i zdrowa!

Ja już czekam na młody szczaw! Uwielbiam szczawiową z jajeczkiem i jadłam ją też jako dziecko - nic mi nie szkodziła:)

18

Odp: Zupka szczawiowa pyszna i zdrowa!

Ale nie codziennie, bo inaczej będą kamienie na nerkach....