1

Temat: Czy badaliście się na raka?

Idąc za głosem Angeliny Jolie postanowiłam zbadać się na genetyczne predyspozycje, jeśli chodzi o nowotwór. Moja koleżanka poleciła mi klinikę, ale nie wiem czy się zdecyduje, Ktoś korzystał? Może inne polecacie w okolicy Warszawy?

Ostatnio edytowany przez lunar (2015-12-18 16:50:55)

2

Odp: Czy badaliście się na raka?

Nie każde badanie wykryje raka... Niby można się zbadać, ale jakby wyszło , że jest duże prawdopodobieństwo, to bym się rozchorowała z samego strachu:)

3

Odp: Czy badaliście się na raka?

Tak chyba tak smile

4

Odp: Czy badaliście się na raka?

Poza tym trzeba pamiętać o tym, że nie ma uniwersalnego badania na raka wink Rak piersi, rak przewodu pokarmowego, rak trzustki oraz wiele innych odmian,jest diagnozowanych na różne sposoby, więc badania pod kątem jednej odmiany może nie wykryć innego rodzaju raka.

5

Odp: Czy badaliście się na raka?

No tak ale to nie zmienia faktu, ze warto robić badania genetyczne. Zwłaszcza jeśli w rodzinie były przypadki raka piersi. Test na gen BRCA nie jest jakioś specjalnie drogi a mozna sprawdzić czy jest się w grupie ryzyka. Może to pomóc zapobiec poważnej chorobie.

6

Odp: Czy badaliście się na raka?

Jakie jeszcze znacie badania z tej dziedziny?

7

Odp: Czy badaliście się na raka?

Ważne by kontrolować swoje zdrowie. Dla organizmu najlepsza jest profilaktyka. Ważny element przy diagnozie ogólnej stanowi badanie krwi.  Dostarcza wiele informacji na temat tego, co się dzieje w organizmie. Dlatego to tak ważne by okresowo wykonywać badania. Przynajmniej te najprostsze, łatwo dostępne z krwi. Dzięki temu możemy wykluczyć jakiekolwiek zmiany w organizmie i mieć swoje zdrowie pod kontrolą. Musimy być świadomi tego, że im wcześniej wykryjemy nieprawidłowości związane ze stanem naszego zdrowia tym szybciej będziemy mogli sobie z nimi poradzić.

8

Odp: Czy badaliście się na raka?

Ja sama jak do tej pory się nie badałam, choć powinnam zacząć. Niestety w mojej rodzinie były przypadki zachorowań (i zgonów), więc jestem genetycznie obciążona. Trzeba się badać o pilnować, nigdy nie ma stuprocentowej pewności przy badaniach, ale lepiej to robić, a im wcześniej się coś wykryje, tym większe szanse na wyzdrowienie.

9

Odp: Czy badaliście się na raka?

Witam,

Rak zależy głównie od diety i naszego stylu życia. Tylko od nas zależy na ile pozwolimy mu się ujawnić.

10

Odp: Czy badaliście się na raka?

Też jakiś czas temu zdecydowałam się na wykonanie takich badań. Z Warszawy nie jestem, dlatego było to dla mnie trochę utrudnieniem. Mamy możliwość wykonania takiego badania.

11

Odp: Czy badaliście się na raka?

a ja nie i nie wiem czy bym się chciała badać

12

Odp: Czy badaliście się na raka?

ja się nie badałam i nie będe badać, chodzę do lekarza regularnie, co ma być to będzie

13

Odp: Czy badaliście się na raka?

ja też się zastanawiam nad tym chociaż strasznie się boję. Moja babcia miała, raka pamiętam jak schudła, jak nie mogła jeść,  każdy kęs jedzenia to było wyzwanie a to takie ważne w chemioterapii. Męczyła się okropnie, ból nie do zniesienia. Wolę zapobiegać chyba właśnie robiąc te badania ale czy to coś zmieni?

14

Odp: Czy badaliście się na raka?

Ja też regularnie chodzę do ginekologa, ale oprócz tego zamierzam jeszcze zrobić testy genetyczne. W mojej rodzinie jest trochę zachorowań na raka jajnika, więc boję, że i mnie się on przytrafi, że mogę być w grupie ryzyka..:(

15

Odp: Czy badaliście się na raka?

Ja planuję wybrać się na mammografię. Właśnie czytałam jakie to badanie jest ważne-. Wstyd się przyznać, ale nigdy na nim nie byłam sad Mam nadzieję, żę wszystko ze mną w porządku

16

Odp: Czy badaliście się na raka?

Pracuję jako pielęgniarka. Wiele osób pyta sie mnie o badanie ogólne na raka Takiego badania tak naprawdę nie ma. Na każdy rodzaj nowotworu są rózne badania. Niestety ludzie w Polce bardzo rzadko się badają i to jest złe. Powinno się co roku szarpnąć na takie badania . Nie oszczędząc na własnym zdrowiu.

17

Odp: Czy badaliście się na raka?

Miałam badanie krwi na Ca...

18

Odp: Czy badaliście się na raka?

Takie badanie powinno być obowiązkowe dla każdego kto miał w rodzinie przypadek raka...

19

Odp: Czy badaliście się na raka?

Nie, boję się tego badania sad

20

Odp: Czy badaliście się na raka?

Miałam biopsję cienkoigłową

21

Odp: Czy badaliście się na raka?

Takie badanie genetyczne super sprawa ale chyba trochę kosztuje co? Szczerze to nawet nie wiem gdzie co i jak to mogą badać.

22

Odp: Czy badaliście się na raka?

Też jestem ciekaw kosztów takiego badania.

23

Odp: Czy badaliście się na raka?

Rak jelita grubego, słyszeliście? Co jak co ale jeżeli należymy do grupy ryzyka, powinno się wykonać badanie kolonoskopii . To bardzo dobra klinika z wykwalifikowanymi lekarzami. Zabieg kolonoskopii jest wykonywany przez specjalną rurkę z aparaturką. Oczywiście wkłada się ją do odbytu.

24

Odp: Czy badaliście się na raka?

Ja nie i nikomu nie życzę... a powiedzcie, nie sądzicie, że ludzie częściej umierają od chemioterapii niż od raka? tak to czasem wygląda

25

Odp: Czy badaliście się na raka?

ja nawet nie wiem jakie badania powinnam wykonać żeby zbadać się przeciwko rakowi?