1

Temat: Swędząca skóra u dziecka

Pytanie do rodziców małych dzieci. Mam problem z synem który się drapie nocą na nogach, rzadziej rękach. Smaruje dziecku skórę kremem oilatum, kapię w zwykłym mydle bambino ale to nie pomaga. Ubrania prane są w proszku dla dzieci. Kiedyś się drapał bardzo sporadycznie natomiast od kilku dni codziennie. Syn ma prawie 2 lata.  Stosował ktoś może jakiś sprawdzony sposób??

2

Odp: Swędząca skóra u dziecka

Może to alergia i trzeba by było pójść do dermatologa, czy innego specjalisty
zrobić jakieś badania, testy...

3

Odp: Swędząca skóra u dziecka

Jak dziecko rozdrapuje skórę, to ona nigdy się nie zagoi, bo to bakterie powodują to swędzenie...

4

Odp: Swędząca skóra u dziecka

A badałaś może dziecko pod kątem atopowego zapalenia skóry? Swędząca, przesuszona i łuszcząca się skóra to jedne z objawów tej choroby. Jedno z moich dzieci choruje właśnie na azs, a drugie nie może stosować wszystkich kosmetyków, bo powodują one u niego duże przesuszenie. W naszym przypadku idealnie sprawdził się emolient dla dzieci, który zaczęliśmy stosować . W przypadku jednego i drugiego dziecka problem przesuszonej skóry ciała ustąpił.

5

Odp: Swędząca skóra u dziecka

ja bym się wybrała do alergologa. Moje dziecko drapało się głównie w nocy i do tego nie każdego dnia. Ciężko było określić przyczynę alergii, dopiero szczegółowe badania i testy wykazały alergie na mleko krowie. Po wyeliminowaniu nabiału jest o niebo lepiej. Sugerowałabym poczytać na stronie odetchnijspokojnie.pl o alergii, jej objawach itp.
Można wprowadzić emolienty do kąpieli lub kremy do smarowania ale to nie znaczy, że wyeliminujemy przyczynę.

6

Odp: Swędząca skóra u dziecka

Przyczyn może być bardzo wiele. Słyszałam, że nawet pasożyty mogą wywoływać objawy skórne.  Maja sporo informacji o zdrowiu dziecka, no i forum dla rodziców więc tam może podpytaj.

7

Odp: Swędząca skóra u dziecka

To może być AZS lub uczulenie np. na kosmetyk albo nawet na sztuczny składnik ubranka

8

Odp: Swędząca skóra u dziecka

Dokładnie- idź najpierw do swojego pediatry, a on już pokieruje Ciebie dalej. U nas pediatra stwierdził alergię u synka no i w sumie alergolog tylko to potwierdził hmm

9

Odp: Swędząca skóra u dziecka

z opisu wygląda to na alergię ale oczywiście trzeba zrobić odpowiednie testy, na szczęście są bezbolesne więc śmiało możecie iść do  alegrologa.

10

Odp: Swędząca skóra u dziecka

Mój syn jest alergikiem,  zawsze kiedy zje coś co go uczula drapie się często pod kolanami, jego skóra robi się tam sucha i pęka.

11

Odp: Swędząca skóra u dziecka

To mogą być początki atopowego zapalenia skóry. Najlepiej wybierz się do dermatologa, bo to naprawdę nieprzyjemna choroba.

12

Odp: Swędząca skóra u dziecka

Przyczyn takiego swędzenia może być wiele, to nie musi być od razu AZS. Myślę, że trzeba zmienić produkty do pielęgnacji na początek a jak nie pomoże udać się do dermatologa. Z porad opisanych na pewno pomoże obniżenie temperatury, nieprzegrzana skóra swędzi mniej.

13

Odp: Swędząca skóra u dziecka

Być może to jest zapalenie skórne, warto iść do dermatologa, on powinien postawić trafną diagnozę. Być może załagodzi to zwykła maść do skóry.

14

Odp: Swędząca skóra u dziecka

Jeżeli skóra swędzi i się przesusza, to w pierwszej kolejności ustaliłabym dlaczego tak się dzieje i ew. pomyślała o emolientach. Prędzej pomogą, niż tak zwana wspomniana wyżej "zwykła maść do skóry". No bo co to właściwie jest taka zwykła maść i jaki ma skład? Emolium ufam znacznie bardziej.

15

Odp: Swędząca skóra u dziecka

Najpierw znaleźć trzeba przyczynę ... więc udaj się do lekarza.W zasadzie nic odkrywczego.

16

Odp: Swędząca skóra u dziecka

A może kwestia leży w... ubrankach? Wiem z autopsji, że czasem wykonane są z kiepskiej jakości, uczulającego materiału. Dlatego dzieciom nie warto kupować ciuszków z niesprawdzonych źródeł, gdzie wszystkie rzeczy - czy to śpioszki, czy kaftaniki czy buciki zrobione są z materiałów najwyższej jakości.

17

Odp: Swędząca skóra u dziecka

Albo w proszku do prania, niektóre mają drażniące składniki..

18

Odp: Swędząca skóra u dziecka

Wypróbuj może krem aloesowy.  Krem przeznaczony jest właśnie do pielęgnacji skóry suchej ze skłonnością do łuszczenia się. Bazuje na naturalnych składnikach więc wydaje mi się, że bez problemu możesz go zastosować.

19

Odp: Swędząca skóra u dziecka

Koniecznie wybierz się do lekarza. Jeśli jesteś z Wawy to masz w okolicy szpital. Oni zajmą się twoim dzieckiem, nie będziesz się musiała o nic martwić. Mają bardzo profesjonalne podejście do dziecka jak i rodzica, który jak wiadomo zawsze jest w nerwach i panice.

20

Odp: Swędząca skóra u dziecka

Temat tak stary, ze myslę, ze matka już wie, co temu dziecku jest ;-)

21

Odp: Swędząca skóra u dziecka

Wizyta u lekarza jest wskazana. Ale jak moja mała ma jakies problemy ze skórą stosuje kosmetyki Oillan med+ świetnie się sprawdzają. Wspomagają procesy regeneracji skóry. Czasami sama je używam. A teraz przy okazji ostatnio uzupełniałam zapasy.

22

Odp: Swędząca skóra u dziecka

Milka4 dokładnie tak, masz rację. Również uważam, że z takimi zmianami skórnymi najlepiej jak najszybciej udać się do lekarza. Uważam, że warto z tego korzystać jeżeli z dzieckiem dzieje się coś złego, bo im szybciej zareagujemy, tym dziecko szybciej wyzdrowieje smile

23

Odp: Swędząca skóra u dziecka

W przypadku tak swędzącej skóry u dziecka polecałabym zakupić dla niego specjalne ubranka, które gwarantują, że świetnie sie sprawdzą u dzieci z chorobami skóry. Dzięki temu będzie pewność, że przynajmniej to nie ubrania powodują swędzenie skóry.

24

Odp: Swędząca skóra u dziecka

Hej wszystkim forumowiczom tego forum smile
Poszukuję właśnie jakiegoś naprawdę dobrego i sprawdzonego pediatry działającego na terenie Katowic i okolicznych miejscowości... Czy znacie może kogoś takiego, kto jest naprawdę dobry i sprawdzony? W Internecie jest ogólnie tyle tego typu ofert, że ciężko coś wybrać, żeby mieć pewność co do jakości leczenia. Sytucja nie jest specjalnie pilna, ale powinnam się już rozglądać za kimś sprawdzonym.

Jednak mimo wszystko chciałabym mieć w zanadrzu do porównania więcej tego typu ofert, żeby móc wybrać jak najbardziej świadomie. Warte jest też uwagi to, że istnieje możliwosć zamówienia wizyty domowej, co jest dla mnie niezwykle istotne. Znacie jeszcze kogoś takiego?

Ostatnio edytowany przez dafin18 (2017-10-28 11:27:47)

25

Odp: Swędząca skóra u dziecka

A może ma jakieś uczulenie albo chorobę typu róża? ostatnio czytałam na jej temat - także choroba mylona często z innymi. Nie leczona jest naprawdę niebezpieczna szczególnie dla dziecka