1

Temat: Depresja a miejsce pracy

Depresja przeszkadza mi w podjęciu pracy.Jednak siedzenie w domu powoduje negatywne myślenie o sobie, że jestem do niczego, do niczego się nie nadaję. Mam wykształcenie wyższe pedagogiczne.Jednak nie czuję się na siłach do pracy z dziećmi. Gdzie  mogą pracować tacy ludzie jak ja?

2

Odp: Depresja a miejsce pracy

Może dobrym wyjściem byłaby praca z osobami dorosłymi, które nie wymagają tyle uwagi? Może w jakimś domu opieki czy dziennego pobytu dla seniorów?

3

Odp: Depresja a miejsce pracy

Porozmawiaj z doradcą zawodowym może on Cię pokieruje ,lub wskaże ,podpowie

4

Odp: Depresja a miejsce pracy

Polecam książkę "Śmierć. Skutek uboczny." Napisaną przez byłego Dyrektora amerykańskiego koncernu farmaceutycznego, który wynalazł i opatentował Prozac. Było udowodnione, że Prozac doprowadza do samobójstw. Było wiele przypadków śmierci. Koncern miał przeznaczone miliony na odszkodowania i na prawników, bo sprzedaż dawała większy obrót niż te odszkodowania za samobójstwa (udowodnione!). Książka wzbudziła szok w USA.

5

Odp: Depresja a miejsce pracy

Polecam udać się do psychologa. A praca jakaś mało stresująca może pomóc.

6

Odp: Depresja a miejsce pracy

Też polecałabym psychologa, może to na co cierpisz to syndrom DDD (dorosłe dziecko dysfunkcyjne) nikt sam z siebie nie myśli, że się do niczego nie nadaje - może chcesz sprostać wymaganiom rodziców?

7

Odp: Depresja a miejsce pracy

Praca potrafi porządnie dać w kość. Ja sama również mam z tym problem. Bardzo się wszystkim przejmuje, a to sprawia, że ciągle jestem zestresowana i na samą myśl o pracy chce mi się płakać.

8

Odp: Depresja a miejsce pracy

Skoro uważasz, że masz depresję to koniecznie musisz udać się po pomoc do specjalisty by depresja sie nie pogłębiła. Nie wstydź się wielu ludzi chodzi do psychologów. Dużo osób leczy depresję, swe stany lękowe itp. Wyciągnięta pomocna dłoń na kierunkuje Cię na pozytywne myślenie, dopomoże. Powoli małymi kroczkami odzyskasz pewność siebie, pozbędziesz się obecnych kłopotów. Myślę, że warto powalczyć o siebie i swój komfort psychiczny.

Ostatnio edytowany przez Aza (2016-05-26 23:30:19)

9

Odp: Depresja a miejsce pracy

Witam.
Porozmawiaj z doradcą zawodowym a jeśli potrzebujesz wsparcia w postaci rozmowy z psychologiem jest terapia online. Terapia ta oparta jest na wideo-sesjach w wielu różnych psychicznych trudnościach i problemach. Skype jest bezpieczną aplikacją ,ponieważ bardzo trudno osobie trzeciej włamać się do rozmowy.

10

Odp: Depresja a miejsce pracy

Tak, atmosfera w miejscu, gdzie spędzamy 1/3 dnia jest bardzo ważna...

11

Odp: Depresja a miejsce pracy

leczysz depresję? bo skoro jestes pedagogiem powinnaś wiedzieć jak ważne jest leczenie, jak najszybsze!

12

Odp: Depresja a miejsce pracy

Niestety zdarza się tak że praca sprawia że czujemy się źle i dopada nas depresja. Duzo zależy od ludzi, atmosfery i wysokości wynagrodzenia. Ja np pracowałam w miejscu gdzie pieniądze były spore ale atmosfera... brzuch mnie bolał gdy miałam iść do pracy. Dlatego zwolniłam się i chce założyć własny sklep online. Trafiłam na darmową platformęi chyba założę na niej sklep.

13

Odp: Depresja a miejsce pracy

Depresję trzeba leczyć. Bez tego czasem nie da się normalnie funkcjonować.

14

Odp: Depresja a miejsce pracy

[quote=katasia]Tak, atmosfera w miejscu, gdzie spędzamy 1/3 dnia jest bardzo ważna...[/quote]

chyba 3/4

15

Odp: Depresja a miejsce pracy

Faktycznie praca potrafi doprowadzić do niezłej frustracji a czasem i do depresji. Jeśli nie potrafimy sami sobie poradzić z problemem to warto zwrócić się po pomoc do psycholog. Jeśli nie macie odwagi na spotkanie twarzą twarz z terapeuto polecam skorzystanie z terapii online. Ja korzystałam z porad specjalisty ze strony  . Takie rozmowy online zdały mi bardzo wiele.

16

Odp: Depresja a miejsce pracy

Ciekawa opcja jeszcze nie słyszałam o niej. A możesz powiedzieć może coś więcej o tej terapii? Jak to wygląda, przez skypa prowadzone są rozmowy czy tylko telefonicznie? Bo opcja od Bezproblemowo wydaje się bardzo ciekawa, szczególnie jak macie jakieś niewielkie problemy. Nie każdemu się chce i przede wszystkim uważa, że jest mu potrzebna pomoc psychiatry. A porada on-line jest taką luźniejszą formą

Ostatnio edytowany przez aniaola37 (2017-09-12 13:13:15)

17

Odp: Depresja a miejsce pracy

A może pomyśl o przekwalifikowaniu. Jeżeli będziesz robić, to co lubisz, nastrój będzie lepszy.

18

Odp: Depresja a miejsce pracy

No niestety tak to bywa w pracy ale może pomyśl nad zmianą pracy, taka depresja cię wykończy i zamiast się rozwijać, piąć się po karierze to ty wylądujesz w jakimś ośrodku. Wiem co mówię bo to samo było z moją siostrą, do chwili obecnej dochodzi do siebie. Wiedziałam kiedyś  takie ćwiczenia na rozładowanie emocji może pomogą

19

Odp: Depresja a miejsce pracy

> katasia napisał/a:

> Może dobrym wyjściem byłaby praca z osobami dorosłymi, które nie wymagają tyle uwagi? Może w jakimś domu opieki czy dziennego pobytu dla seniorów?

seniorzy wiecej czasem wymagają uwagi niz dzieci

20

Odp: Depresja a miejsce pracy

Zastanawiam się czy Oliwka, autorka wątku, podjęła decyzję o studiowaniu pedagogiki z chęci pracy w tym zawodzie, czy z jakichś innych pobudek. Nie ma się co dziwić, że podjęcie pracy w zawodzie, w którym pracować się nie chce, stanowi trudność.

21

Odp: Depresja a miejsce pracy

Zawsze można pracę zmienić albo - zmienić nastawienie. Znalezienie jakiejś dobrej strony danego zawodu może pomóc w akceptacji go.

22

Odp: Depresja a miejsce pracy

Najczęściej depresja na tle pracy wiąże się z wypaleniem zawodowym... Może zmiana pracy pomogłaby tutaj?

23

Odp: Depresja a miejsce pracy

Na pewno trzeba iść do specjalisty, żeby ocenił, co jest powodem, a w  dzisiejszych czasach wcale nie musi to by tylko praca..

24

Odp: Depresja a miejsce pracy

> katasia napisał/a:

> Na pewno trzeba iść do specjalisty, żeby ocenił, co jest powodem, a w  dzisiejszych czasach wcale nie musi to by tylko praca..

Dokładnie. Może się wydawać, że to praca, a w rzeczywistości przyczyna leży głębiej i to z niej wynika nastawienie do pracy.