1

Temat: Gdzie opłaca się wymieniać zarobek z UK?

Wiadomo, że przy małych kwotach te różnice w kursach nie stanowią problemu, ale kiedy w grę wchodzi już kilkutygodniowy zarobek z zagranicy, to te grosze mogą urastać do niemałych kwot.
Dlatego zastanawiam się jakie opcje wymiany waluty są według was najkorzystniejsze.

2

Odp: Gdzie opłaca się wymieniać zarobek z UK?

Lepiej zainwestować pieniądze w Anglii czy Niemczech itp. i nie zasilać banków, które i tak dobrze żyją z obracania pieniędzmi klientów...

3

Odp: Gdzie opłaca się wymieniać zarobek z UK?

Czasami nie masz wyboru i musisz wymienić kasę w Polsce czy gdziekolwiek na złotówki. Wtedy faktycznie lepiej unikać banków, bo to drogi interes.
Lepiej porównywać opcje zwykłych kantorów i tych internetowych. Z tego co wiem,  mają niezłe kursy, a stawki są do negocjowania, zwłaszcza jak masz do wymiany jakąś większą kwotę. W tych zwykłych kantorach też można negocjować, tylko że ludzie nie do końca o tym wiedzą i przyjmują takie kursy, jakie widać.
Trzeba kombinować niestety, bo każdy chce zarobić na naszej naiwności.

4

Odp: Gdzie opłaca się wymieniać zarobek z UK?

Wpłacasz na konto walutowe i kasę wymieniasz w e-kantorze - po prostu wiem jakie są różnice w stosunku do kantorów na mieście. No i wydaje mi się, że bardzo duże znaczenie ma również to, że nie musisz iść do tego kantoru z gotówką. Przy dużych kwotach to jednak robi sporą różnicę.

5

Odp: Gdzie opłaca się wymieniać zarobek z UK?

I taka transkacja jest do załatwienia w ciągu jednego dnia. Generalnie kantory w necie powinny doprowadzić do tego, że wymiana na mieście stanie się z biegiem lat rzadkością. Nikt nie będzie się chciał ładować w coś, co jest zupełnie nieopłacalne.

6

Odp: Gdzie opłaca się wymieniać zarobek z UK?

Zgadza się. Ogólnie w tych czasach przepływ gotówki zrobił się bardzo prosty. Wszystko jest zoptymalizowane i zautomatyzowane. Online można wymieniać walutę na bardzo dobrych warunkach - kiedyś nie było takiej opcji i generalnie się mocno przepłacało. Takie czasy. Teraz już mocno się oszczędza załatwiając takie tematy przez internet.

7

Odp: Gdzie opłaca się wymieniać zarobek z UK?

Ja wymieniam w stacjonarnych kantorach.

8

Odp: Gdzie opłaca się wymieniać zarobek z UK?

A można wiedzieć dlaczego? Bo nie widzę ani powodów związanych z dobrymi kursami, ani bezpieczeństwem, szybkością transakcji. Możesz to jakoś logicznie wyjaśnić? Bo ja osobiście nie rozumiem. Gdzie logika?

9

Odp: Gdzie opłaca się wymieniać zarobek z UK?

Napisane dla napisania - nikt logicznie myślący nie wymienia pieniędzy w kantorze stacjornarnym. Kilka lat temu można to było zgonić na nieświadomość, teraz to już ignorancja, ewentualnie zwyczajne narażanie się na zbędne koszty. Kantory powstały po to, abyśmy lepiej na tych transakcjach wychodzili.

10

Odp: Gdzie opłaca się wymieniać zarobek z UK?

Różnice kursowe niszczą człowieka. Ale dolary poleciały, prawda? Raczej mało kto spodziewał się aż takiej różnicy, a przecież te dolary straciły w ostatnim czasie ponad 10 proc. Dla mnie to było spore zaskoczenie, ale kasy w dolary nie włożyliśmy. W sumie to nawet nie widziałem podstaw to inwestowania w temat.

11

Odp: Gdzie opłaca się wymieniać zarobek z UK?

Najkorzystniej wymienisz w kantorze internetowym. Tak sobie nie dawno porównywałam w kalkulatorze i wyszły mi całkiem spore sumy, które zyskuje. Wiele osób obawia się wymieniać pieniądze w kantorach internetowych ze względu na bezpieczeństwo. Nie wiem jak jest w innych kantorach, ale poziom bezpieczeństwa jest taki sam jak przy bankowości internetowej, a z tej większość ludzi korzysta na co dzień.

12

Odp: Gdzie opłaca się wymieniać zarobek z UK?

Zgadzam się w stu procentach z przedmówcą. Kantor internetowy oferuje zupełnie inny spread. Z tego co pamiętam w kantorach stacjonarnych spread jest na poziomie 4-5%. W internetowych oscyluje wokół bodajże 1% co daje znaczącą różnicę przy wymianie większych kwot. O ile niskich kwot, typu 10 euro czy 10 funtów nie opłaca się wymieniać przez internet, bo zazwyczaj trzeba zapłacić za przelew i zrównamy się z tym co otrzymalibyśmy (o ile nawet nie stracili) w kantorze stacjonarnym. Tak w wypadku wymiany większych sum radzę skorzystać z kantoru internetowego i to najlepiej sprawdzonego,  bo według mnie oferuje najkorzystniejsze warianty cenowe w walucie funta brytyjskiego.

13

Odp: Gdzie opłaca się wymieniać zarobek z UK?

W sieci chyba będzie najtaniej. Ja zawsze najpierw sprawdzam oficjalne kursy i potem decyduję w którym kantorze dokonam wymiany. Dzięki temu nie przepłacam.

14

Odp: Gdzie opłaca się wymieniać zarobek z UK?

Wydaje mi się, że najkorzystniej będzie w kantorze online. Mają naprawdę fajne kursy, więc myślę, że do może być dla Ciebie całkiem fajna opcja smile

15

Odp: Gdzie opłaca się wymieniać zarobek z UK?

Można także sobie założyć konto walutowe

16

Odp: Gdzie opłaca się wymieniać zarobek z UK?

najlepiej wymienić tam gdzie zapłacimy najniższy spread to znaczy różnice między kupnem a sprzedażą bo nie ma kantorów z zerowym spreadem. I najlepiej takie które maja najwięcej pozytywnych opinii

17

Odp: Gdzie opłaca się wymieniać zarobek z UK?

to zależy od tego jaki jest aktualny kurs.

18

Odp: Gdzie opłaca się wymieniać zarobek z UK?

Zdecydowanie kantory internetowe. Mają najlepsze kursy.

19

Odp: Gdzie opłaca się wymieniać zarobek z UK?

Obecnie funt stoi bardzo nisko, w porównaniu sprzed kilku lat gdzie był po 6 zł, teraz 4,5 zł, to lepiej nie wymieniać tylko poczekać

20

Odp: Gdzie opłaca się wymieniać zarobek z UK?

Zarobek z UK chyba tylko opłaca się wydawać w Polsce w funtach, w sklepach, gdzie jest taka możliwość:) Kurs jest niekorzystny dla sprzedających walutę i na starcie się traci...

21

Odp: Gdzie opłaca się wymieniać zarobek z UK?

Nie opłaca się wymieniać , bo złoty spada ciągle