1

Temat: Dobre metody na wyegzekwowanie płatności od klienta?

Dobre metody na wyegzekwowanie płatności od klienta?
Dodam że po 2 miesiącach czekania prośby już nie działają, gnębienie telefonami tez nie wrrrr

2

Odp: Dobre metody na wyegzekwowanie płatności od klienta?

Można napisać i wysłać pocztą tzw. przedsądowe wezwanie do zapłaty, na część płatników podziała psychologicznie, bo wiadomo z jakimi kosztami wiążą się procesy

3

Odp: Dobre metody na wyegzekwowanie płatności od klienta?

Dokładnie - te przedsądowe wezwania do zapłaty w zasadzie nie mają wielkij mocy faktycznej, ale sprawczą owszem - wielu klientów przemyśli w tej sytuacji sprawę i często żeby nie robić sobie problemów - zapłaci.
Obawa e-sądów jest u nas dość duża...

4

Odp: Dobre metody na wyegzekwowanie płatności od klienta?

To jest zawsze niezręczna sytuacja. Bo tak zacząć windykować, to wiadomo, że już trochę nie przyjemnie się zrobi. Ja zawsze najpierw próbuje ustalić termin kiedy mogę tej płatności się spodziewać i powód opóźnienia. Jeśli klient nie dotrzyma tego terminu (drugiego już) to wówczas można już napomknąć o konieczności wszczęcia procesu windykacji (ponieważ macie opłaty, nie wiem wspólników etc. potrzebujecie się rozliczyć) i ustalcie kolejny deadline. Jeśli to nic nie da to  musicie już windykację rozpocząć albo sami poprzez twynajęcie firmy zewnętrznej. Niestety są takie sytuacji gdy nie da się polubownie rozwiązać konfliktów sad

Ostatnio edytowany przez DIDI8d (2016-03-30 14:12:37)

5

Odp: Dobre metody na wyegzekwowanie płatności od klienta?

Czasem warto dogadać się na zasadzie rozłożenia na raty lub np. barteru, czyli ten ktoś coś dla nas wykona w ramach długu.

6

Odp: Dobre metody na wyegzekwowanie płatności od klienta?

Można też zaproponować że rozliczy się własnymi usługami dla nas, jeśli oczywiście profil firmy na to pozwala...

7

Odp: Dobre metody na wyegzekwowanie płatności od klienta?

Można w ten sposób rozliczać różne usługi, nie tylko produkty.