1

Temat: Wada zgryzu

Witam. Od dziecka borykam się z problemem jakim jest wada zgryzu. Na początku była ona niewielka, jednak niedawno zauważyłam że znacznie się ona pogłębiła. Chciałabym móc cieszyć się ładnym uśmiechem dlatego coraz poważniej zastanawiam się nad założeniem aparatu stałego na zęby. Nie wiem tylko jak znaleźć dobrego ortodontę... Korzystał może ktoś z was z usług gabinetu [url=http://ortodontica.pl]ortodontica[/url] ? Ceny mają całkiem przystępne, natknęłam się także na kilka pozytywnych opinii na ich temat... Możecie coś polecić w tym temacie?

2

Odp: Wada zgryzu

Miałam małą wadę zgryzu ale dostałam taki aparat do ćwiczeń szczęki i wszystko się samo ładnie wyrównało bez konieczności płacenia prywatnym dentystom:)

3

Odp: Wada zgryzu

Teraz są lepsze metody, może trzeba więcej się nacierpieć ale efekty są ładne, mój bratanek 1.5 roku leczył zgryz, 2 razy zmieniał aparat stały  i ma teraz wszystko w porządku

4

Odp: Wada zgryzu

W Warszawie na Woli przyjmuje sporo ortodontów. Poczytaj sobie opinie pacjentów o poszczególnych specjalistach i wybierz najlepszego. Ja nosiłam aparat kilkanaście lat temu i dziś mogę cieszyć się zdrowym i równym uśmiechem.

5

Odp: Wada zgryzu

No chyba tylko takaortodoncja może pomóc...noszenie aparatu jest dość czasochłonne, dlatego im wcześniej zaczniesz, tym lepiej:)

6

Odp: Wada zgryzu

Zęby oczywiście da się wyprostować chociaż jest to proces długi i trudny. Leczenie takie nazywa się leczeniem późnym gdzie pacjent ma zęby w pełni zakończonym procesie rozwoju. Przez kilka lat trzeba nosić aparat stały a po zdjęciu aparatu płytki zakładane od wewnątrz które mają za zadanie utrzymywanie efektu skorygowanego zgryzu. Płytki te nosi się przez jakiś czas ponieważ po zdjęciu aparatu stałego zęby na które wywierany był ciągły nacisk nagle zostaną same sobie mogą sprężynować i znów się wykrzywić smile

7

Odp: Wada zgryzu

Zęby zawsze można wyprostować, ale fakt, to może trwać latami.

8

Odp: Wada zgryzu

Jest to możliwe wyprostowanie zębów ,tylko po pierwsze jeśli masz kasę ,a po drugie musisz uzbroić się w cierpliwość .

9

Odp: Wada zgryzu

[quote=oleczkowa89]Zęby oczywiście da się wyprostować chociaż jest to proces długi i trudny. Leczenie takie nazywa się leczeniem późnym gdzie pacjent ma zęby w pełni zakończonym procesie rozwoju. Przez kilka lat trzeba nosić aparat stały a po zdjęciu aparatu płytki zakładane od wewnątrz które mają za zadanie utrzymywanie efektu skorygowanego zgryzu. Płytki te nosi się przez jakiś czas ponieważ po zdjęciu aparatu stałego zęby na które wywierany był ciągły nacisk nagle zostaną same sobie mogą sprężynować i znów się wykrzywić smile[/quote]

Znam osobiście przypadek gdzie dziewczyna nosiła sześć lat aparat ortodontyczny. Po tym czasie cieszyła się pięknym uśmiechem. Zęby były równiutkie, białe jak śnieg. Uśmiech jak z reklamy pasty do zębów. Z krzywych zębów osiągnęła piękne ząbki, które nie jedna osoba chciałaby mieć. Niestety po kilku latach nienoszenia aparatu zęby zaczęły znowu sie wykrzywiać. Nie są tak krzywe jak na samym początku przed noszeniem aparatu, ale nie są tak idealne jak po zdjęciu aparatu. Teraz ma przeciętnie wyglądające zęby.

10

Odp: Wada zgryzu

Można założyć aparat znowu, np. taki niewidoczny -  wiadomo , że zęby mogą wrócić do dawnego ustawienia.
Teraz można nawet przesunąć zęby do tyłu jeśli jest stłoczenie więc są większe możliwości, mój bratanek nosi właśnie aparat prostujący zęby po aparacie przesuwającym zęby do tyłu. Kiedys trzeba by było wyrwać po 1 zębie z każdej strony, a teraz dało się je uratować.

11

Odp: Wada zgryzu

Fajnie że są takie możliwości, ale ile to trwa - i kosztuje...?

12

Odp: Wada zgryzu

Kosztuje sporo, ale dzięki temu nie ma potem problemów ze ścieraniem się zębów, wymową, wyglądem itp