101

Odp: koktajle

koktajl z buraka

Potrzebne składniki:

    buraki (100 g)
    marchew (70 g)
    jabłko (100 g)
    sok z cytryny (1 łyżeczka)
    zielona pietruszka (2 łyżki)

Sposób przygotowania

    Buraki obieramy. Kroimy na mniejsze kawałki i wrzucamy do blendera.
    Marchewkę obieramy, kroimy na mniejsze kawałki i wrzucamy do blendera.
    To samo robimy z jabłkiem- oczywiście nasiona wyrzucamy.
    Wszystko miksujemy. Dodajemy sok z cytryny.
    Siekamy pietruszkę i również ją wrzucamy do blendera. Wszystko dokładnie miksujemy.

102

Odp: koktajle

Ostatnio posmakował mi koktajl z mleka migdałowego, szpinaku, banana i kostek lodu.

103

Odp: koktajle

koktajl z jarmużem

Składniki

    spora garść jarmużu (ok. 50 g)
    1 gruszka
    1 banan
    sok z 1 pomarańczy
    do podania: płatki migdałowe, suszona żurawina, liść jarmużu
Wartości odżywcze

Jarmuż – jest skarbnicą sulforafanu – przeciwutleniacza, który ma silne działanie antynowotworowe. Liście jarmużu są bogate w białko, błonnik i mnóstwo witamin – przede wszystkim C (filiżanka jarmużu zawiera więcej witaminy C niż wynosi dzienna norma), K (odgrywa istotną rolę w procesie krzepnięcia krwi) i A (zapobiega problemom ze wzrokiem). Jest cennym źródłem potasu, miedzi i manganu. Samo zdrowie, jednak ważne jest zachowanie zdrowego rozsądku i umiaru. Spożywanie go w dużej ilości spowalnia wchłanianie jodu, dlatego na jarmuż szczególnie powinny uważać osoby z problemami tarczycowymi.

Żurawina – jest stosowana na przeziębienia, anginy, problemy z żołądkiem czy pęcherzem. Zawiera dużo błonnika, witamin oraz minerałów: sodu, potasu, fosforu, wapnia, magnezu, jodu i żelaza (wspomaga walkę z anemią) oraz flawonoidy, które pełnią funkcję silnych przeciwutleniaczy.

Banan – dieta bogata w banany wzmacnia układ nerwowy i chroni układ krążenia. Owoce poprawiają pamięć i koncentrację. To doskonałe źródło energii – już jeden banan dziennie odżywia organizm i wspomaga jego regenerację.
Wykonanie

    Jarmuż przelej wrzątkiem, a następnie zimną wodą. Odłóż na durszlak do odcedzenia. Usuń twarde nerwy z liści i wrzuć do pojemnika blendera.

    Gruszkę i banana obierz, pokrój na mniejsze kawałki. Z gruszki usuń gniazda nasienne. Owoce dodaj do pojemnika.

    Dolej sok pomarańczowy i blenduj kilka razy, aby wszystkie składniki dokładnie się zmiksowały. Jeśli koktajl jest za gęsty dodaj więcej soku w razie potrzeby.

    Na koniec udekoruj koktajl – ułóż żurawinę, płatki migdałowe i liść jarmużu.

104

Odp: koktajle

koktajl brokułowy

1/2 brokuła
1 pomarańcza
1 banan
1 łyżka miodu
2 szklanki wody

Obrać owoce i podzielić na małe fragmenty, usunąć pestki pomarańczy, podzielić brokuła w różyczki. Zmiksować składniki.

105

Odp: koktajle

Ja polecam też koktajl z soku pomarańczowego, cytryny i pietruszki. Idealnie na lato smile

106

Odp: koktajle

Ja tam preferuje koktajle owocowe. Jakoś nigdy nie udało mi się stworzyć smacznego koktajlu z warzyw. Choć wiem, że te są dużo zdrowsze. Ja polecam koktajl zmieszany z ananasa i melona, bardzo dobry smak i przynosi ulgę np. na kaca. Dodatkowo koktajle z sezonowych owoców teraz to rewelacja.

107

Odp: koktajle

Dla mnie ten sezon jest najlepszy na koktajle. Ja uwielbiam te z truskawek. Dodatkowo czasem zdarza mi się zrobić taki z czereśni lub wiśni. Czekam nieubłaganie aż pojawią się maliny i jagody. Wtedy zapewne będę robić je codziennie! Z dodatkiem lodu smakują rewelacyjnie.

108

Odp: koktajle

Nie zrobię tego bo nie lubię tej zielonej pietruszki...Teraz poszukuję jakiś przepis na koktajl truskawkowy. czy ktoś może coś takiego polecić ? Czy nikt takiego czegoś nie może polecić smile przecież wiem i tak dziewczynki, że takie koktajle to na pewno robiliście i to chyba tak normalnie.

109

Odp: koktajle

koktajl warzywny

Składniki:

2 brykiety mrożonego szpinaku
2 liście kapusty pekińskiej
1 pomidor
1 jabłko
1 plasterek cytryny
1/2 szkl. przegotowanej wody
1/2 szkl. soku pomarańczowego 100%

Sposób przygotowania:

Do kielicha blendera wrzucamy rozmrożone brykiety szpinaku, połamane liście kapusty pekińskiej, plasterek cytryny i kawałki pomidora (wcześniej sparzamy i pozbawiamy skórki).
Dodajemy obrane i pokrojone w małe kawałki jabłko, dolewamy 1/2 szkl. przegotowanej wody i 1/2 szkl. soku pomarańczowego 100%.
Miksujemy do uzyskania pożądanej konsystencji.

110

Odp: koktajle

koktajl jagodowy

Składniki:

kefir 400 ml
szklanka czarnych jagód + kilka do przybrania
2 łyżki cukru brązowego
3 kostki lodu
Wykonanie:
1. Szklankę jagód wsypać do miski miksera, zalać kefirem, dodać cukier i lód. Zmiksować.
2. Przybrać jagodami i listkami mięty. Podawać od razu.

111

Odp: koktajle

ŚNIADANIOWY KOKTAJL Z JARMUŻEM I OWOCAMI
Składniki (na 2 porcje):
500 ml naturalnej maślanki
duża garść umytych liści jarmużu
garść mrożonych malin
duży słodki banan
4 łyżki otrębów owsianych
opcjonalnie płaska łyżka prawdziwego miodu do smaku

Wszystkie składniki zmiksować, podawać od razu.

112

Odp: koktajle

TRIOPIKALNY KOKTAJL

    Składniki:
    1 duży banan
    3 nektarynki ( można dać mango)
    5 plastrów ananasa
    ½ szkl syropu z ananasa
Miksujemy i pijemy:-)

113

Odp: koktajle

koktajl z banana

Przygotuj:

6 bananów
2,5 szklanki mleka
pół łyżeczki cynamonu
pół łyżeczki kakao
1 łyżkę cukru pudru
białko
Krok 1
Obierz banany.

Krok 2
Włóż je do miksera, zalej mlekiem i posyp cukrem pudrem. Zmiksuj.

Krok 3
Wlej koktajl mleczny z bananami do szklanek.

Krok 4
To, co pięknie podane, smakuje lepiej. Możesz ozdobić koktajl owocowy plasterkami bananów albo cukrowymi perełkami.

Krok 5
Świetnie wygląda i smakuje również kakao wymieszane z cynamonem. Udekoruj nimi banany i sypnij szczyptę do szklanki.

Krok 6
Koktajl mleczny z bananami gotowy. Smacznego!

114

Odp: koktajle

koktajl truskawkowy

Składniki
½kg truskawek (umyte, osuszone na papierowym ręczniku, obrane z szypułek)
500ml zsiadłego mleka, kefiru, maślanki lub jogurtu naturalnego
3-5 łyżek miodu, cukru lub innego środka słodzącego w ilości sugerowanej na opakowaniu
opcjonalnie
1 łyżka ekstraktu waniliowego
Do dekoracji
listki świeżej mięty
świeże truskawki
Przelicz gramy na szklanki i inne jednostki - mój kalkulator kuchenny
Wykonanie
Krok 1.
Wszystkie składniki na koktajl miksujemy w blenderze.
Krok 2.
Chłodzimy koktajl z truskawek w lodówce przez min. 1 godzinę.

115

Odp: koktajle

koktajl z awokado

Składniki

1 dojrzałe awokado
1/2 jabłka
sok z 1/2 cytryny
1/4 owocu granatu

Jak przygotować koktajl ?

Awokado umyj i osusz. Następnie przekrój nożem wzdłuż owocu i przekręć połówki w przeciwnych kierunkach. Usuń pestkę (w dojrzałym awokado pestkę można łatwo wyjąć – wystarczy podważyć ją łyżeczką i pestka bez problemu oddzieli się od miąższu).

Owoc obierz ze skórki i pokrój w kostkę. Pokrojony miąższ umieść w pojemniku blendera.

Awokado skrop obficie sokiem z cytryny, dzięki temu zachowa swój zielony kolor.

Jabłko umyj, obierz i pokrój w kostkę. Następnie dorzuć do pozostałych składników.

Całość zmiksuj dokładnie, aż do uzyskania gładkiej, jednolitej konsystencji koktajlu.

Gotowy koktajl przelej do szklanek i udekoruj pestkami granatu.

116

Odp: koktajle

ja ostatnio robię tylko zielone koktajle na bazie wody mineralnej, zdrowe warzywa + moc minerałów daje idealne połączenie smile smile smile mój ulubiony:

Składniki:

    1,5 szklanki liści szpinaku
    pół szklanki liści kolendry lub pietruszki
    1 mango
    pół awokado
    pół ananasa
    2 szklanki Piwniczanki

Pycha! smile

117

Odp: koktajle

koktajl lodowy

Potrzebne składniki:

    śmietana kremówka (1 szklanka)
    lody (1 szklanka)
    mleko (2 szklanki)
    Cukier wanilinowy WINIARY (1 opakowanie)

Sposób przygotowania

    Wszystkie przygotowane składniki dajemy do miksera i miksujemy.
    Zrobiony koktajl wlewamy do przygotowanych szklanek i dajemy do lodówki. Podajemy mocno schłodzone.

118

Odp: koktajle

Wczoraj robiłam z borówki amerykańskiej ale mi nie wyszedł ten mój cały koktajl..Nie wiem czemu i zamiast on być w postaci pitnej to on przede wszystkim był taki no wiecie w postaci akurat zastygłej tongue sad czyli go musiałam swoją łyżką zjeść bo nie dało się wypić.

119

Odp: koktajle

Składniki:
    1 duży banan
    3 nektarynki ( można dać mango)
    5 plastrów ananasa
    ½ szkl syropu z ananasa
Wymieszać, zmiksować i wypić, szczególnie rano:-)

120

Odp: koktajle

Zielony z jarmużem

Składniki: 50 g liści jarmużu 200 ml soku z grapefruita 250 ml wody mineralnej syrop klonowy do smaku Przygotowanie: Umyte, oczyszczone z twardych części liście jarmużu umieszczamy w blenderze, zalewamy świeżym sokiem wyciśniętym z zimnych grapefruitów, dokładnie miksujemy Opcjonalnie dosładzamy syropem roślinnym, podajemy od razu, najlepiej na śniadanie lub po bieganiu

121

Odp: koktajle

Z bananem


    dwie garści młodych liści szpinaku
    jedna duża lub dwie małe pomarańcze
    jeden banan
    pół szklanki wody
    opcjonalnie: dla lubiących słodsze napoje łyżka miodu (lub syropu klonowego)
    jako nadprogramowy extra składnik możesz dodać np. dojrzałe mango
    do udekorowania gotowego koktajlu warto użyć listków mięty i dowolnego rodzaju drobnych pestek (np. słonecznik, chia, siemię lniane), suszonych jagód goji czy naszych poczciwych czarnych jagód

122

Odp: koktajle

Warzywny na płaski brzuszek

Składniki

    2-3 łodygi selera naciowego
    1 jabłka
    woda mineralna
    ew. sok z 1/2 cytryny



Sposób przygotowania

Seler i jabłka dokładnie myjemy, wycinamy nasiona z jabłek. Następnie miksujemy wszystkie składniki i uzyskujemy pyszny, świeży sok.

123

Odp: koktajle

nie mogę się przekonać do warzywnych, tylko owocowe. Wiem że warzywne sa mega zdrowe ale nie mogę ich przełknąć sad.
A apropos koktajli do jutra bodajże można wziąć udział w konkursie koktajlowym na FB [url]https://www.facebook.com/S.M.Bieluch[/url]

124

Odp: koktajle

U mnie teraz na porządku dziennym są koktajle na bazie kefiru i borówek - zazwyczaj wcześniej zamrażam borówki, żeby był maksymalnie zimny napój.

125

Odp: koktajle

ja na poprawę krwi piję taki koktail jest zdrowy i oczyszcza z toksyn
2 starte buraki ćwikłowe,
1 starty seler,
3 ząbki czosnku,
5 łyżek drobno posiekanej natki pietruszki,
1 łyżeczka startego chrzanu,
szczypta soli i pieprzu.