1

Temat: Usuwanie zatrzymanego zęba - na NFZ?

Hej, chyba będę miała do usunięcia nie do końca wyrośniętą 8-kę dolną bo się ukruszyła w paskudny sposób i ledwo się trzyma, koleżanka straszy mnie że to kosztowne i tylko chirurg stomatolog może to zrobić, Może ktoś miał podobną sytuację i poradzi mi, czy w  zwykłym gabinecie mogę to zrobić nw ramach ubezpieczenia NFZ? Kto w ogóle  to dobrze robi w Warszawie?

2

Odp: Usuwanie zatrzymanego zęba - na NFZ?

Zabieg ekstrakcji ósemek nie jest zabiegiem tanim jeśli pójdziesz prywatnie. Zwykle wykonuje się je po nacinaniu dziąsła, z dłutowaniem, czasem konieczna jest interwencja w kości. Na NFZ czeka się nawet pół roku tak że zapisz się jak najszybciej u chirurga szczękowego, a uszkodzony ząb niech szybko wypełni stomatolog, żeby otwarta miazga nie powodowała psucia się zęba i bólu.

3

Odp: Usuwanie zatrzymanego zęba - na NFZ?

Prywatnie to koszt ok. 300-400 zł, niedawno miałam to robione we Wrocławiu, więc mam aktualne dane...

4

Odp: Usuwanie zatrzymanego zęba - na NFZ?

Na Twoim miejscu poszłabym prywatnie usunąć tego zęba. Słyszałam, że Pani Sikorska zajmuje się usuwaniem ósemek - [url]http://www.stomatologia-sikorska.pl/[/url] Zabiegi wykonuje w Bydgoszczy na Żmudzkiej 3/1A. Sprawdź sobie cennik na stronie ale moim zdaniem zabieg nie jest aż tak bardzo drogi. Z własnego doświadczenia wiem, że lepiej zapłacić i mieć spokój niż męczyć się na NFZ.

5

Odp: Usuwanie zatrzymanego zęba - na NFZ?

Ja bym wolała jednak zrobić to prywatnie.

6

Odp: Usuwanie zatrzymanego zęba - na NFZ?

Jeśli ubytek jest duży to dentysta sam podejmie decyzję o usunięciu zęba. Jednak, jeśli ukruszył Ci się tylko mały fragment zęba to możliwe, że jedynie dojdzie do wypełnienia ubytku. Jeśli nie przeszkadza Ci ten ząb to możesz go zostawić pod warunkiem, że pójdziesz na nadlanie go. A w jaki sposób Ci się ten ząb ukruszył? Zastanawiam się jeszcze, jaka część zęba Ci już wyszła i czy będzie konieczne przecinanie dziąsła czy uda się wykonać zabieg bez nacinania. Ważne, że nie masz, czego się bać, bo i tak na pewno dostaniesz znieczulenie i nie będziesz nic czuła.

7

Odp: Usuwanie zatrzymanego zęba - na NFZ?

A jak ząb nam wypadł, to jak można go zastąpić? Faktycznie opłaca się wstawiać taki jak tu - [url=http://dentalpark-krakow.pl]implant kraków[/url]? To dobrze potem wygląda?

8

Odp: Usuwanie zatrzymanego zęba - na NFZ?

Usuwanie takich zębów to chyba tylko u chirurga szczękowego.

9

Odp: Usuwanie zatrzymanego zęba - na NFZ?

Tak, i chyba trzeba mieć skierowanie od dentysty...

10

Odp: Usuwanie zatrzymanego zęba - na NFZ?

Tylko w specjalistycznych ośrodkach to jest usuwane, i to nie na jednej wizycie...

11

Odp: Usuwanie zatrzymanego zęba - na NFZ?

I jak? Udało Ci się usunąć zęba?

12

Odp: Usuwanie zatrzymanego zęba - na NFZ?

Tylko w miastach wojewódzkich można to zrobić na NFZ, najczęściej w przychodniach przy uczelni medycznej, więc trzeba się liczyć z kolejką itp.