1

Temat: Zapalenie zatok a ból zęba

Od paru dni czuję ból w górnej szczęce, a właśnie teraz odezwały mi się zatoki... Zęby mam wyleczone i nie podejrzewam jakiegoś dużego ubytku, ale czy powinnam z tym iść do dentysty, żeby może zrobić prześwietlenie górnych zębów? Czy to sprawka chorych zatok?

2

Odp: Zapalenie zatok a ból zęba

Czasem to nawet zapalenie dziąsła może powodować taki ból. Lepiej żeby obejrzał to stomatolog

3

Odp: Zapalenie zatok a ból zęba

Jasne, że tak. To może być powiązane.

4

Odp: Zapalenie zatok a ból zęba

Ja jak miałam chore zatoki to byłam strasznie marudna, bolała mnie głowa i miałam zatkany nos, ale z zębami nie miało to nic wspólnego. Może najpierw spróbuj nasodrenu to ci na pewno na zatoki pomoże, a jak ból nie minie to do dentysty idź.

5

Odp: Zapalenie zatok a ból zęba

Bardzo prawdopodobne jest to, że ten ból zatok po prostu promieniuje i wydaje Ci się, że bolą Cie także zęby. Swego czasu miałam dość często zapalenie zatok i prawie zawsze ból promieniował w inne części głowy. Możesz poczytać sobie o zapaleniu zatok przynosowych na tej stronie [url]http://leczzatoki.pl/leczenie_zzp.php[/url] , mi bardzo ona pomogła.

6

Odp: Zapalenie zatok a ból zęba

Na Twoim miejscu odwiedziłabym stomatologa - tak dla świętego spokoju. Jeśli jesteś z Bydgoszczy możesz umówić się do [url]http://www.stomatologia-sikorska.pl/[/url] Pani Sikorska ma bardzo duże doświadczenie w leczeniu zębów. Sama się chyba umówię do niej na wizytę bo mam problemy z górną prawą szóstką. Cały czas zbiera mi się ropa w dziąśle i strasznie boli.

7

Odp: Zapalenie zatok a ból zęba

> Cynthia napisał/a:

> Od paru dni czuję ból w górnej szczęce, a właśnie teraz odezwały mi się zatoki... Zęby mam wyleczone i nie podejrzewam jakiegoś dużego ubytku, ale czy powinnam z tym iść do dentysty, żeby może zrobić prześwietlenie górnych zębów? Czy to sprawka chorych zatok?

Zęby wyleczone, a miałaś kiedyś przeprowadzane kanałowe? Podobno po przepchaniu materiału przy leczeniu kanałowym można mieć problemy z bólem zatok hmm

8

Odp: Zapalenie zatok a ból zęba

Tak, zęby i zatoki są blisko, więc mogą na siebie oddziaływać, a stan zapalny w  okolicy zęba może udawać ból zatok...