1

Temat: sluzby ratownicze - zapisz numer rodziny na komorce

Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy ci, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.

W/w służby proponują, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numery służąca w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osobami poszkodowanej. Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy takiej osobie znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekłe, alergie…

Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach.

Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (in Case of Emergency), np.: ICE Milena. Proszę o przekazanie tej informacji najbliższym i znajomym.
Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby następującego oznaczenia: ICE1, ICE2, ICE, itd.

Takie oznakowanie uprościłoby pracę wszystkim służbom ratowniczym.

2

Odp: sluzby ratownicze - zapisz numer rodziny na komorce

Bardzo dobry pomysł smile

3

Odp: sluzby ratownicze - zapisz numer rodziny na komorce

Ciekawe i przydatne..

4

Odp: sluzby ratownicze - zapisz numer rodziny na komorce

ciekawe czy nasze służby o tym wiedzą i sprawdzają w komórkach te numery...

5

Odp: sluzby ratownicze - zapisz numer rodziny na komorce

to wlasnie one apeluja, wiec wiedza.

a skrot angielski, a nie polski, bo jest to kod miedzynarodowy

6

Odp: sluzby ratownicze - zapisz numer rodziny na komorce

wiem, że międzynarodowy dlatego się zastanawiam czy wiedzą smile
roześlę wśród znajomych smile

7

Odp: sluzby ratownicze - zapisz numer rodziny na komorce

Ciekawe i przydatne.

8

Odp: sluzby ratownicze - zapisz numer rodziny na komorce

Powinni wiedzieć.To bardzo przydatne:)

9

Odp: sluzby ratownicze - zapisz numer rodziny na komorce

Dobrze, że już uczą o tym dzieci w zerówkach, które mają 6 lat.

10

Odp: sluzby ratownicze - zapisz numer rodziny na komorce

Podoba mi się ten pomysł. Przekażę znajomym, bo nie słyszałam, żeby ktoś robił coś takiego, a rzeczywiście świetna sprawa.

11

Odp: sluzby ratownicze - zapisz numer rodziny na komorce

No.

12

Odp: sluzby ratownicze - zapisz numer rodziny na komorce

Ustawiłam sobie taki numer na smartfonie na ekranie blokady, tyle że podpisałam go jako "kontakt (ICE)". Niech służy też w razie ewentualnego zgubienia telefonu.

13

Odp: sluzby ratownicze - zapisz numer rodziny na komorce

Dobrze wiedzieć także muszę ustawić takie powiadomienie ICE .

14

Odp: sluzby ratownicze - zapisz numer rodziny na komorce

Właściwie to w tej chwili służby mają chyba dostęp do takich danych, znajdujących się gdzieś tam w rejestrze, ale nie każdy je uaktualnia. Spotkałam się z tym, że mężczyźnie udzielano pomocy na oddziale ratunkowym i w komputerze znaleźli dane do kontaktu - numer jego byłej żony. Ani żona, ani jej numer telefonu nie były już aktualne.

15

Odp: sluzby ratownicze - zapisz numer rodziny na komorce

Ja mam kilka takich osób z ICE.

16

Odp: sluzby ratownicze - zapisz numer rodziny na komorce

Najłatwiej skontaktować się teraz przez Fb, taka jest prawda. Za jakiś czas mało kto będzie w ogóle podawał telefon:) Skoro skarbówka umie nas sprawdzić przez Fb, to i pogotowie powinno umieć nas znaleźć w razie potrzeby...

17

Odp: sluzby ratownicze - zapisz numer rodziny na komorce

Gorzej będzie jak ktoś np. zasłabnie na mieście i nie będzie wiadomo kto to bo nie ma dokumentów, ale telefon zawsze ma przy sobie.... Tak że zapisywanie takich numerów wciąż ma sens...

18

Odp: sluzby ratownicze - zapisz numer rodziny na komorce

To podstawa, żeby szpital szybko powiadomił bliskich, inaczej chory jest zdany na siebie.