1

Temat: Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie

Cześć! Zastanawiam się nad zapisaniem się na kurs. Mają ciekawą ofertę, ale cały czas myślę czy warto... opinie są różne.

Co o tym sądzicie?

2

Odp: Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie

Warto poszerzać swoje umiejętności, w końcu w tej branży jest już spora konkurencja ...

3

Odp: Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie

W tym zawodzie zdecydowanie najwięcej dają szkolenia zawodowe, ale też praca tutaj wymaga poświęcenia mnóstwa czasu na rozwój. Wiem jak to wyglądało u mnie, wiem ile osiągnęłam właśnie stawiając na ciągły rozwój. Im więcej szkoleń tym większe możliwości, ale zdecydowanie zawód zdobędziecie.

4

Odp: Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie

Szkolenia są jak najbardziej wskazane. Obecnie można powiedzieć, że w zawodzie kosmetyczki kto się nie rozwija ten się cofa. Ilość nowych metod, technik - bez szkoleń i wprowadzania ich do gabinetu nie będziemy w stanie sprostać oczekiwaniom naszych klientek. Nawet jeśli jesteś w czymś naprawdę dobra to możesz być jeszcze lepsza, albo wybrać się na szkolenie które pozwoli Ci poszerzyć ofertę wykonywanych zabiegów. Nie wiem jak Wy ale ja najbardziej lubię szkolenia indywidualne lub w bardzo małych grupach.

5

Odp: Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie

Szkolenie zawsze są plusem ponieważ teraz metody i kosmetyki zmieniają się tak szybko że samemu cięzko za tym nadążyć, dobrze żeby ktoś wytłumaczył jak działają nowe sprzęty smile

6

Odp: Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie

Ale ja wszystko co potrafię w zawodzie ogarnęłam właśnie przez szkolenia. Nauki mnóstwo, poświęciłam temu wiele czasu, ale i tak wyrażam to w miesiącach, a nie w latach. Najważniejsze, że docelowo udało się uzyskać taki efekt, jakiego oczekiwaliśmy. Pracuję w branży, doskonale sobie radzę.

7

Odp: Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie

Jestem za,  każda z nas powinna przejść takie przeszkolenie .Tylko gdzie w Łodzi można i ile to kosztuje ?

8

Odp: Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie

Zwróć uwagę na to ile jest godzin teorii i ile praktyki smile Łatwo się naciąć na takie szkolenia. U mnie w mieście były nawet takie, które trwały 8h i dziewczyny dostawały "dyplom ukończenia", a nie spędziły ani minuty na pracy z pacjentką smile Potem się idzie do takiej "kosmetyczki" i wychodzi bez brwi big_smile Jak najbardziej inwestuj w swoją wiedzę, tylko wybieraj te naprawdę dobre szkolenia. Czasami warto dopłacić za profesjonalne szkolenie, niż zrobić 8 kiepskich smile

9

Odp: Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie

Na dobrym szkoleniu zawodowym praktyki jest strasznie dużo, a teorii tyle co z nic. Teorią radzę się samodzielnie zainteresowań, czytać, analizować, bo na pewno nie jest tutaj kluczowe, abyście to znali. Musicie umieć wykonywać zabiegi.

10

Odp: Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie

Gosia masz rację ja byłam na takim 2 dniowym po 7 godz i z praktyki nauczyli nas regulować brwi i oczyszczać cerę .Było bardzo dużo teorii.

11

Odp: Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie

Ale po co Wam ta teoria? O teorii mogą mówić przy okazji opowiadania i pokazywania praktyki.
Prawda jest taka, że większość zagadnień teoretycznych nigdy w przyszłości nie jest wykorzystywana. Macie inne odczucia?

12

Odp: Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie

Nie zgodzę się że teoria jest Ci nie potrzebna.
Przecież choćby to, żeby wiedzieć że przy takiej cerze, możesz użyć tego a tego, a tego Ci nie wolno.
Sama zasady np przy fryzjerstwie dobierania koloru czy utleniaczy.
Owszem najwazniejsza i tak jest praktyka, ale teoria jest podstawą.

13

Odp: Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie

Za tydzień jedziemy na szkolenie  do Warszawy. Tego typu szkolenia są jak najbardziej potrzebne. Najpierw trzeba znać teorię by móc z niej korzystać w praktyce.

14

Odp: Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie

Hmmm... a jaki to ma związek z tematami kosmetycznymi? Szkolenie zawodowe powinno cokolwiek dawać, tzn. dawać bardzo wiele, rozwijać. Bo stojąc w miejscu nie da się przecież z tym daleko zajechać, prawda? To musi uczyć fachowiec.

15

Odp: Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie

A już zdecydowałyście się na pracę w tym zawodzie? Myślicie, że do takiego początkującego salonu urody pasuje zamówić maszynę do mikrodermabrazji?

16

Odp: Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie

Na pewno. Niech spam też ma jakiś sens. Przecież my tutaj rozmawiamy o nauce kosmetyczki, a nie o urządzeniach. Co ma piernik do wiatraka? Gdzie modzi?

17

Odp: Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie

Każde dobre szkolenie zawodowe da Ci więcej niż kilka lat spędzonych w bylejakiej szkole - to mogę zagwarantować, tak więc przede wszystkim chodzi tutaj o zaangażowanie i solidność, a wtedy właśnie zakładane cele zrealizujecie. Pracujcie nad tym - dacie radę.

18

Odp: Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie

[quote=rikela]Każde dobre szkolenie zawodowe da Ci więcej niż kilka lat spędzonych w bylejakiej szkole - to mogę zagwarantować, tak więc przede wszystkim chodzi tutaj o zaangażowanie i solidność, a wtedy właśnie zakładane cele zrealizujecie. Pracujcie nad tym - dacie radę.[/quote]
Zdecydowanie jestem tego samego zdania. Dlatego namawiam szefa, aby wysłał cały nasz dział na takie szkolenie. Myślę, że firma bardzo na tym zyska.

19

Odp: Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie

Dobre te szkolenia polecacie, jestem pod wrażeniem ! Muszę wypróbować jedno z nich !

20

Odp: Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie

Myślę że warto inwestować w siebie i poszerzać  swoje umiejętności .

21

Odp: Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie

Zawsze warto w siebie zainwestować i dowiedzieć nowych rzeczy. To zawsze przynosi nam jakieś korzyści smile

22

Odp: Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie

Szkolenia zawodowe. Tam mają faktycznie dlugi program i odpowiednie prowadzące - przynajmniej według mnie. I tam również rzeczywiście udało mi się wszystkiego nauczyć. Nie było łatwo, ale wszystkie cele zdecydowanie zrealizowalam.

23

Odp: Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie

Szkolenia zawodowe masz robione na bardzo wysokim poziomie i nimi się właśnie zainteresujcie. Żeby zrealizować cele trzeba nieustannie nad sobą pracować, rozwijać się, angażować, ale jednak docelowo tak właśnie powinno się wam udać zostać prawdziwą kosmetyczką. Nic nie dzieje się z dnia na dzień.

24

Odp: Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie

Tak jak w każdej branży, trzeba się rozwijać.

25

Odp: Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie

Czy w każdej? Nie aż tak. Ale akurat tutaj jest to zdecydowanie koniecznością. Żeby zostać kosmetyczką trzeba porządnie na tym pracować i cały czas się rozwijać, aby z umiejętnościami być na czasie. Jeśli nie będziecie tego mieli, to w żaden sposób niczego konkretnego nie osiągniecie, bo niby jak?