1

Temat: Próchnica na zębach stycznych

Mam stłoczenia zębów , nie wszędzie wchodzi nitka, a zaczynają już się psuć  w miejscach niedostępnych. Macie jakieś inne sposoby żeby temu zapobiec? Może są na to np. jakieś płukanki?

2

Odp: Próchnica na zębach stycznych

Najlepiej by było myć zęby szczoteczka elektryczną, i płukać dobrym płynem antybakteryjnym po każdym posiłku...

3

Odp: Próchnica na zębach stycznych

Jeśli już coś się psuje to szybko trzeba to  wyleczyć, żeby w końcu nie stracić tych zębów... A już wyleczone trzeba solidnie czyścić, dentysta najlepiej podpowie jak:)

4

Odp: Próchnica na zębach stycznych

Cóż - tak jak w każdym przypadku najważniejsza jest podstawowa pielęgnacja. Po prostu nie może jej zabraknąć. Bo jeśli zabraknie, to wyjdą z tego poważne problemy - nie idźcie tą drogą, nic dobrego z tego nie wyjdzie.

5

Odp: Próchnica na zębach stycznych

Evitko, spróbuj cieńszej nitki. I skoro zaczęły się psuć, to nic tego nie odwróci. Konieczna jest wizyta.
Niestety nie wystarczy szczoteczka manualna, elektryczna, pasta, nitka, płyn, czyszczenie dziąseł i języka. Ja stosuję to wszystko, a mimo to mam problemy. Zębom potrzebny jest dentysta, choćby nie wiem jak o nie dbać. To też od diety zależy, ale niektórzy mają takie zęby, że mogą sobie pozwolić na więcej i zwykła higiena im wystarcza do utrzymania ich w zdrowiu przez wiele lat. Ważne też jest czy rodzice dbali o nasze zęby, bo jeśli nie, to problemy ciągną się latami.

6

Odp: Próchnica na zębach stycznych

Czytałam kiedyś, że to, jakie mam zęby jest zapisane w genach. Z tym nie wygramy. Możemy dbać o higienę i tyle.

7

Odp: Próchnica na zębach stycznych

To prawda, sama znam ludzi, którzy nie dbają  o zęby, a nie mają z nimi problemów...

8

Odp: Próchnica na zębach stycznych

Wystarczy ajona, systematyczność i wtedy efekty będą - od razu ich nie uzyskacie. Niestety, ale kluczowym problemem jest brak odpowiedniej pielęgnacji, a skoro nie ma pielęgnacji, to trudno oczekiwać, że zęby nagle zrobią się zdrowe. Jak miałoby się to stać, pytam?

9

Odp: Próchnica na zębach stycznych

I pamiętajcie również, że systematyczność nie dotyczy miesiąca, tylko ciągłości. Dopiero kiedy przez długi okres będziecie dbali o odpowiednią pielęgnację możecie liczyć na to, że przy waszych zębach zajdzie jakaś poważniejsza poprawa.

10

Odp: Próchnica na zębach stycznych

Już psujących się zębów nic nie odbuduje, nawet ajona - trzeba wyleczyć i nie dopuścić do dalszej próchnicy

11

Odp: Próchnica na zębach stycznych

tak, jak już się psują to trzeba najpierw wyleczyć. Może płukanie też coś pomoże?

12

Odp: Próchnica na zębach stycznych

Najlepiej iść do dentysty i zapytać co zrobić z tym problemem. Rady z forum nie zawsze są dobre dlatego najlepiej skonsultować to ze specjalistą Od siebie mogę ci polecić tą klinikę dentystyczną [url]http://www.declinic.pl/[/url] Pracują tam bardzo dobrzy specjaliści i myslę, że ci doradzą. Ja z kolei mam odwrotny problem a mianowicie szpary między zębami i chyba czeka mnie aparat.

13

Odp: Próchnica na zębach stycznych

A czy tutaj nie przyda się takie leczenie kanałowe ? tak chyba można zapobiegać większym problemom prawda?

14

Odp: Próchnica na zębach stycznych

Wydaje mi się, że takie leczenie jest wręcz konieczne...może pomoże ta ? warto umówić się na wizytę...

15

Odp: Próchnica na zębach stycznych

Najważniejsze to znaleźć dobrego lekarza i nawet wtedy zachować paragon żeby w razie problemu móc złożyć reklamację, paragon to także gwarancja ale też ostatnio przedmiot zabawy w Narodowej Loterii Paragonowej Ministerstwa Finansów.

16

Odp: Próchnica na zębach stycznych

Dziewczyny, które regularnie stosują żel Elmex z aminofluorkami (czyli raz w tygodniu), twierdzą, że rzadziej niż kiedyś chodzą do dentysty. Oczywiście to środek dla zwolenników fluoru, nie jego  przeciwników. Wzmacnia szkliwo i leczy nadwrażliwość, zapobiega próchnicy. Więcej informacji na stronie producenta. Kosztuje 20-30 zł. Znam tylko cudze opinie, póki co, ale zamierzam go kupić.

[url]http://www.gaba-dent.pl/pl_PL/1023/%C5%BBel.htm?Productgroup=Gel[/url]

17

Odp: Próchnica na zębach stycznych

Ja bardzo dbam o zęby, a na stycznych i tak czasem próchnica się pojawia.

18

Odp: Próchnica na zębach stycznych

A słuchajcie, znacie może jakieś dobre kliniki, gdzie bezboleśnie leczą zaawansowaną próchnicę, jeśli chodzi o Bielsko Białą? Nie wiem, jaki jest najlepszy dentysta w Bielsku, a moje zęby to jakiś koszmar po prostu, bo mam fobię i boję się chodzić na kontrole. Słyszałam, że tutaj mają jakiś nowoczesny sprzęt do znieczulania: [url]http://rodentica.pl/[/url] (The Wand). Orientujecie się może, czy jest możliwe skorzystanie z jego użyciem z tzw. "półnarkozy"?

19

Odp: Próchnica na zębach stycznych

Teraz jest możliwe bezbolesne leczenie w każdym gabinecie, naprawdę nie ma się czego bać, bo ból zepsutych zębów jest o wiele gorszy...

20

Odp: Próchnica na zębach stycznych

Moim zdaniem powinnaś skorzystać z lepszej niż dotychczas [url=www.colgate.pl]szczoteczki do zębów[/url] i problem powinien ustąpić. Sama miała kiedyś podobnie, aż do momentu, gdy dentysta zasugerował mi zainteresować się produktami firmy Colgate. Te szczoteczki są w stanie dotrzeć włosiem tam, gdzie inne stają się bezradne. Pamiętaj też o regularnej zmianie, najpóźniej co 3 miesiące i wszystko powinno być ok:)

21

Odp: Próchnica na zębach stycznych

Jeśli chodzi o próchnicę to niestety występuje ona już u najmłodszych dzieci. Warto dbać o profilaktykę i regularne wizyty u stomatologa. Tutaj [url]http://radioklinika.pl/prochnica-atakuje-malutkie-dzieci[/url] artykuł dotyczący tego jak od małego dbać o zęby, by uniknąć próchnicy.

22

Odp: Próchnica na zębach stycznych

Przede wszystkim zęby nie powinny być ciągle narażone na cukry w żywności! Dziecko które ciągle podjada słodycze, niszczy swoje zęby i dotyczy to też mleczaków, które powodują później próchnicę stałych zębów. Rodzice powinni tego pilnować, inaczej wyrośnie nam szczerbate pokolenie!

23

Odp: Próchnica na zębach stycznych

Ważne jest czyszczenie nitką, ja sobie nie wyobrażam bez tego dobrej higieny zębów...

24

Odp: Próchnica na zębach stycznych

Ja płuczę też usta płynem antybakteryjnym.