326

Odp: Co zrobić na kolację?

Ostatnio zajadam się plackami z buraków i sałatkami smile Trzeba korzystać z masy świeżych warzyw smile

327

Odp: Co zrobić na kolację?

Sałatka z pora

Potrzebne składniki:

    por (1 sztuka)
    jajka (2 sztuki)
    majonez (3 łyżki)
    natki pietruszki siekana (2 łyżki)
    sól (do smaku)
    pieprz (do smaku)

Sposób przygotowania

    Por dokładnie umyć, pokroić w krążki, sparzyć wrzącą wodą lub wymieszać z odrobiną soli, odcisnąć.
    Jajka ugotować na twardo, ostudzić, obrać z łupinek, pokroić w dość dużą kostkę.
    Wszystkie składniki sałaty włożyć do salaterki, wsypać posiekaną natkę pietruszki.
    Dodać majonez, przyprawić do smaku solą i pieprzem, wymieszać.

328

Odp: Co zrobić na kolację?

Ja polecam sałatkę z pieczonego buraka, ricotty, orzechów włosków, rukoli i sosu miodowo-balsamicznego.

329

Odp: Co zrobić na kolację?

można zrobić na kolacje jajecznicę ale taką bogatą w składniki lub prostą sałatkę np. seler ze słoiczka wyplukac w wodzie, do tego pokroić trochę szynki w kostkę i wrzucić odrobinę kukurydzy z puszki, doprawić do smaku solą i pieprzem i dodać majonez.

330

Odp: Co zrobić na kolację?

spring rolls z ryżem, łososiem i ogórkiem. ugotować torebkę ryżu,dodać trochę kostki rosołowej do smaku lub odrobinę vegety. Papier ryżowy przygotować wg przepisu na opakowaniu. Nałożyć ryż,łososia wędzonego i ogórka (ja kroję w cieniutki plaster długości mniej więcej średnicy papieru ryżowego) i zawinąć jak krokieta. bardzo proste i przepyszne,lekkie i sycące a jednocześnie fajnie wygląda. A i do tego jest dobry serek z pokrojonym szypiorkiem jako sos

331

Odp: Co zrobić na kolację?

Ja ostatnio na kolacje jem wyłącznie placki smile składają się one z całej kosteczki twarogu półtłustego , łyżki kakao , łyżki mąki ryżowej oraz 1 jajka dodajemy odrobinę wody do rozrobienia masy. Potem wszystko dokładnie mieszam ewentualnie miksuje i robię placuszki big_smile

332

Odp: Co zrobić na kolację?

szaszłyki


Składniki

    25 dag mięsa mielonego (wołowo-wieprzowe)
    25 dag boczku
    2 pomidory
    2 cebule
    1 jajko
    20 dag sera żółtego
    pęczek koperku
    sól
    pieprz

Bardzo dobry pomysł, a na dodatek smaczny. Przygotowane tak szaszłyki uświetnią domową imprezę.
Etapy przygotowania

Mięso mielone wkładamy do miski, wbijamy jajko, dodajemy sól, pieprz oraz odrobinę przyprawy do mięsa mielonego i ręką łączymy wszystkie składniki. Gdy mięso jest zbyt rzadkie można dodać odrobinę bułki tartej. Z mięsa robimy małe kuleczki.

Boczek kroimy w grubszą kostkę, pomidory w nieduże ćwiartki, a cebulę w krążki.

Na patyczki do szaszłyków nakładamy kolejno kuleczki mięsa mielonego, pomidora, cebulę oraz kawałki boczku, czynność powtarzać.

Gotowe szaszłyki układamy na tacy do grilla, wcześniej polanej oliwą z oliwek.

Posypujemy startym żółtym serem i drobno pokrojonym koperkiem.

Smażymy na grillu.

333

Odp: Co zrobić na kolację?

szaszłyki na kolacje słaby pomysł raczej na kolacje proponuję coś lekkiego coś w rodzaju kanapek kolorowych z papryką ogórkiem popidorem ewentualnie jakąś wędlinę do tego to jest super połączenie i bardzo smakowite. Szaszłyki ciężkie są do trawienia moim skromnym zdaniem.

334

Odp: Co zrobić na kolację?

Sałatkę z wędzonym kurczakiem

    Majonez (2 łyżki)
    ketchup (1 łyżka)
    sałata mała (1 sztuka)
    cebula mała (1 sztuka)
    pomidor (2 sztuki)
    ogórek zielony mały (1 sztuka)
    kurczak wędzony (200 g)
    czosnek (1 ząbek)


    Kurczaka pokrój w paski.
    Pomidory pokrój w ósemki.
    Ogórek obierz i pokrój w plasterki.
    Cebulę drobno posiekaj, przelej wrzątkiem.
    Sałatę umyj, podziel na cząstki, ułóż na talerzykach.
    Na sałacie układaj ogórki, pomidory, cebulę i kurczaka.
    Czosnek rozdrobnij.
    Majonez połącz z ketchupem i czosnkiem.
    Powstałym sosem polej koktajl.
    Podawaj z bagietką.

335

Odp: Co zrobić na kolację?

Znowu podajesz jakiś przepis ? Skądś go wziąłeś..Nie będę tego nawet robić. Jak tutaj nikt tego nie poleca to ja na pewno nie będę czegoś takiego robiła. Dzisiaj z tego powodu, że jest tak strasznie gorąco po prostu na kolację zjem lekkie tosty bo tylko z serem i z pieczarkami.

336

Odp: Co zrobić na kolację?

Dziś na kolację przygotowałam grzankę z serem ricotta i z figami. Pomysł zaczerpnięty z Kwestii Smaku.

337

Odp: Co zrobić na kolację?

Na kolację zawsze robię coś prostego bo przeważnie jestem zmęczona i nie chce mi się kombinować smile - jakaś sałata z dobrym dressingiem i do tego grzanki.

338

Odp: Co zrobić na kolację?

Ja miałam dzisiaj troszkę kaloryczną kolację - tost z serem gorgonzola, salami i sosem salsa. No ale raz na jakiś czas można sobie pozwolić.

339

Odp: Co zrobić na kolację?

dzisiaj  zrobię krem z brokuła  i troszkę grzanek ,coś lekkiego mm

340

Odp: Co zrobić na kolację?

Wiem ,że to kaloryczne ,ale musiałam wczoraj zrobić racuszki z jabłkami na kolację już od dawna za mną chodziły

341

Odp: Co zrobić na kolację?

Dzisiaj postawiłam na klasyczne kanapki wink

342

Odp: Co zrobić na kolację?

Ja mam ochotę na parówki w cieście francuskim. Nie wiem jednak czy to nie zbyt kaloryczne danie na wieczór wink.

343

Odp: Co zrobić na kolację?

Placki z kalafiora smile

344

Odp: Co zrobić na kolację?

A podasz przepis? Takowych jeszcze nie robiłam.

345

Odp: Co zrobić na kolację?

Kalafior gotuję al dente i rozgniatam widelcem. Dodaję mąkę pełnoziarnistą wymieszaną z proszkiem do pieczenia. Wbijam jajko i całość mieszam. Smażę na niewielkiej ilości oleju. Ciężko mi jednak podać dokładne proporcje, bo zawsze daję na oko w zależności od ilości kalafiora który daję. Grunt żeby masa była dość zwarta.

Dzisiaj na kolację zjem domowego precla pełnoziarnistego smile

346

Odp: Co zrobić na kolację?

Dzięki, z proporcjami sobie poradzę. Zazwyczaj i tak robię takie rzeczy na oko. W takim razie już wiem co będę mieć dzisiaj na kolacje.

347

Odp: Co zrobić na kolację?

Mnie coś dzisiaj naszło na ryż z prażonymi jabłkami ,polane jogurtem naturalnym:)

348

Odp: Co zrobić na kolację?

Ja mam w planach dzisiaj zrobić "zapiekanki" z camembertem i szynką parmeńską. Dawno już ich nie robiłam.

349

Odp: Co zrobić na kolację?

ponieważ postanowiłam przejść na dietę to moją kolacją ostatnio są sałatki owocowe z dodatkiem jogurtu naturalnego

350

Odp: Co zrobić na kolację?

Sałatka owocowa na kolację chyba nie jest najlepszym pomysłem. Przecież w owocach jest fruktoza - bardzo łatwo przyswajalny cukier.