1

Temat: Pomysł na biznes. Kawiarnia lub mała restauracja

Cześć. Czy któraś z Was prowadzi może własną kawiarnię czy restaurację? Czy otwarcie takiego biznesu jest drogie? Z czym się trzeba mierzyć? I czy ogólnie polecacie?

2

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia lub mała restauracja

Na początek trzeba liczyć się choćby z kosztem wyposażenia, wynajmu  pomieszczenia, to są spore koszty, chyba że przejmujesz po kimś cały lokal, wtedy odstępne pewnie będzie niższe. A opłacalność zależy głównie od lokalizacji, czy to uczęszczana okolica.

3

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia lub mała restauracja

Ja polecam bo jesteś na swoim. Czujesz się niezależnie. Niemniej powinnaś przed otwarciem zrobić sobie dobry biznes plan. Wziąć pod uwagę wszystkie za oraz przeciw otwarciu takiego biznesu. Własna kawiarnia to nie przelewki. Warto jest miejsce polączyć równięż z barem kanapkowym ( coś na wzór starbucks...). Ceny również są ważne.
Zerknij sobie tutaj:


Na stronie możesz sobie przejrzeć ile mniej więcej kosztują profesjonalne ekspresy do kawiarni. Nie jest to mały koszt ale jest to najważniejszy wydatek jaki poniesiesz...

4

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia lub mała restauracja

Moim zdaniem, jeżeli człowiek startuje dopiero z biznesem gastronomicznym, na początku powinien zainwestować w kuchnie. Nawet kiepsko zarządzane lokale, serwujące dobre potrawy będę się broniły, wobec czego na samym początku należy odpowiednio wyposażyć zaplecze kuchenne. W faktycznie można znaleźć wszystko, co jest niezbędne do sprawnego działania zaplecza kuchennego, bez względu na to czy będzie ona mieściła się w kawiarni czy w restauracji a wybór poszczególnych produktów jest bardzo duży. Sama pracowałam kiedyś w restauracji i wiem, że gdy kucharz ma odpowiedni sprzęt, znacznie lepiej pracuje, co skutkuje wydawaniem pysznych potraw.

5

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia lub mała restauracja

Super pomysł tylko musisz postawić na jakąś dobrą lokalizację, żebyś nie miała za dużej konkurencji.
Warto też, abyś po założeniu firmy zapisała się do takiego programu. Możesz to zrobić do 60 dni od założenia firmy. Celem tego projektu jest rozwój przedsiębiorczości w Polsce, polega na bezpłatnym udostępnieniu narzędzi informatycznych do zarządzania prowadzeniem firmy oraz prowadzenia księgowości we własnym zakresie.

6

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia lub mała restauracja

A może by tak w kawiarni samodzielnie robić także wypieki? Sądzę, że to spotkałoby się z uznaniem ze strony klientów. Pieczenie na miejscu umożliwi . Według mnie jeśli po lokalu roznosiłby się zapach ciastek i kawy, to każdy, kto by zajrzał do środka od razu by zostawał. Tak działa aromamarketing.

7

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia lub mała restauracja

Kawy z całego świata w eleganckiej kawiarni to może być duża atrakcja np. w mniejszym mieście, gdzie nie ma takiego asortymentu w sklepach...

8

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia lub mała restauracja

To może być dobry pomysł. Trzeba pomyśleć o ciekawym i nietuzinkowym wnętrzu. Oczywiście ważna jest kawa i ciasteczka. Liczy się jednak to, jak goście będą się czuli.  Na początku mozna skorzystać z programów do księgowania, aby zminimalizować koszty  Potem sama zobaczysz, czy radzisz sobie z cyferkami.

9

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia lub mała restauracja

Tutaj macie wzory dokumentów, które można pobierać bezpłatnie. Nie ma tam żadnych limitów, więc można z powodzeniem korzystać z takiego rozwiązania.

10

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia lub mała restauracja

Przyznam szczerze, że nie jest łatwo założyć biznes tego typu. Wyposażenie, koszty, pracownik do tego wystrój sporo kosztuje no i lokal. Chyba bym wolała zainwestować w sklep internetowy na platformie  , gdzie mają wiele ciekawych propozycji godnych uwagi.

11

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia lub mała restauracja

Jeśli tylko ktoś czuje się na siłach prowadzić taki biznes, to czemu nie. Jednak w pierwszej kolejności trzeba zadbać o profesjonalny sprzęt i akcesoria, dzięki którym będzie można wydobywać niezapomniany smak i aromat. Dlatego warto zajrzeć na stronę  gdzie można wybierać pośród szerokiego asortymentu.

12

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia lub mała restauracja

Fajny pomysł, mój brat jest właśnie na etapie otwierania takiej knajpy w Katowicach. wink Generalnie jeśli mogę coś podpowiedzieć (z racji jego doświadczeń), to wynajem ekspresów do kawy się całkiem opłaca, zwlaszcza na początku działalności. Sprawdź sobie na  mają tam całkiem fajny wybór, on postawił na ekspres Saeco. Co do samego sklepu, to ja tam zaopatruję nasze biuro w kawę i póki co jestem bardzo zadowolona ze współpracy.

13

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia lub mała restauracja

Przy kawiarni nie wiem czy będziecie zamawiać ciasta i ciasteczka, czy może sami na miejscu wypiekać. Może właśnie ta druga opcja przyciągnie więcej klientów? Jeżeli się na to zdecydujecie to pomoże wam w tym . Mają tam świetne akcesoria i dekoracje cukiernicze.

14

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia lub mała restauracja

Jak chce się założyć własną kawiarnie czy w ogóle jakąkolwiek działalność to często potrzeba do tego także zatrudnić nowych pracowników, a przy szukaniu dobrego pracownika warto jest poszukać odpowiednich porad . Jak szukać, na co zwracać uwagę, jak przeprowadzać rozmowę kwalifikacyjną. Wielu pracodawców popełnia podstawowe błędy w tym zakresie.

15

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia lub mała restauracja

ja ostatnio znalazłam super szkolenie z cukiernictwa smile chodzi mi dokładnie o  jestem po gastronomii i chciałabym się trochę przebranżowić a że uwielbiam piec to pomyślałam własnie o zawodzie cukiernika smile

16

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia lub mała restauracja

Własny biznes to jest to. Z początku trzeba się trochę napocić ale jak dobrze to rozegrasz to sukces murowany.

17

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia lub mała restauracja

Warto zaopatrzyć się w dobry ekspres do kawy. W szczególności polecam ten ciśnieniowy- . Jet mega okazja bo można kupić taniej o 32 %. Dobrej jakości sprzęt posłuży ci na długie lata w kawiarence.

18

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia lub mała restauracja

Na kazdy biznes potrzebujesz pewnej kwoty żeby sie rozkręcic ale jak masz fajny pomysł i dobra lokalizacje takiej kawiarni to powinno zaskoczyc. Duzo jest takich miejsc a jednak wciąz powstają nowe to chyba sie opłaca smile

19

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia lub mała restauracja

Marzy mi się klubokawiarnia. Miejsce z klimatem, eklektycznie urządzonym wnętrzem, doskonałą kawą i mnóstwem rodzajów herbat. Czynne dłużej niż większość lokali w moim mieście. Przynajmniej raz w miesiącu wieczór poezji, spotkanie autorskie lub muzyka na żywo. Przyjemny wystrój, pyszne ciasta, możliwość przejrzenia prasy i poczytania książki. Babskie spotkania. Stoliki, krzesła, fotele i sofy. Różne natężenie oświetlenia. Koniecznie wielka szyba wystawowa. <3

20

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia lub mała restauracja

Nie chcę nikomu podcinać skrzydeł, ale to nie jest taki prosty biznes - wymaga sporej inwestycji. Jak masz środki to jeszcze ok. Jak z kredyty to zwiększa się ryzyko.
Ryzyko jest duże, a już szczególnie jak to pierwszy lokal i pierwszy biznes. Samo wyposażenie, ewentualny remont, ogarnięcie dostaw, promocja, zatrudnienie ludzi, dopracowanie wszystkiego, jak dobra miejscówka to zwykle bardzo wysoki czynsz itp.

Owszem jak wyjdzie, to super jesteś na swoim i zarabiasz, pięknie i kolorowo. Jak nie wyjdzie to lądujesz z długami w d.
Także to łatwiej będzie komuś kto pracował w kawiarni albo ma doświadczenie chociażby w gastronomii, a tak nie mając za bardzo pojęcia o tym biznesie można się załatwić.

21

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia lub mała restauracja

Prawda sad 
Najlepiej jak ktoś pracował przez minimum kilka lat w restauracji czy kawiarni i to na stanowisku, na którym był "wtajemniczony" w sprawy firmy i widział jakie są rzeczywiste problemy, z czym się należy mierzyć, na co być gotowym.

22

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia lub mała restauracja

Ale z drugiej strony to biznes jak każdy inny, musi na siebie zarabiać. Widzicie tu taką możliwość?

23

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia lub mała restauracja

Pewnie, że tak smile Myślę, że dużo zależy od lokalizacji. W moim mieście akurat brakuje miejsc, gdzie można wyjść na spotkanie z koleżanką, na randkę itd. Te, które są w dobrej lokalizacji, są oblegane. Poza tym, jeśli kawiarnia ma ogródek, to latem może nadrobić mniejszy ruch poza sezonem. Oczywiście kawiarnia nigdy nie dogoni pubu i innych miejsc, w których sprzedaje się alkohol. Tutaj w takich miejscach w letnie wieczory nie da się znaleźć wolnego stolika.

24

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia lub mała restauracja

Ooo dobra firma:) Natrafiłam na nią jakiś czas temu i jestem przeee zadowolona!

Bardzo serdecznie polecam każdemu, kto chce stworzyć kawiarnię. Robią na prawdę świetne kursy i wyczerpują temat. Człowiek wychodzi z kursu z obolałą głową, przez ogrom informacji smile Dzięki temu co jest na kursie można na prawdę o wiele szybciej i taniej stworzyć biznes, na prawdę super, super suuupeer!

25

Odp: Pomysł na biznes. Kawiarnia lub mała restauracja

Kawiarnia może przyciągać klientów nie tylko samą kawą ale też słodkościami - jeśli są na dobrym poziomie to chętni zawsze się znajdą. Przynajmniej tak mi się wydaje bo jakiegoś doświadczenia w tym biznesie nie mam.