1

Temat: Czy wierzycie w to, że marzenia się spełniają?

Hej:) Wierzycie w to, że marzenia naprawdę potrafią się spełnić? Ja szczerze mówiąc nie wierzyłam w to, ale chyba zacznę wierzyć, bo właśnie spełniają się moje największe marzenia o rodzinie i o własnym domu, który będzie wykonany z bali smile Jest już działka, a teraz został do zrobienia projekt domu i znalezienie ekipy, która buduje takie domy smile Może ktoś z Was zna firmę, która budowała domy z drewna? Chcielibyśmy skorzystać z usług sprawdzonej firmy, żeby nie było jakiejś klapy;/ Słyszałam, że takie domy można kupić już gotowe i dowieść na miejsce, ale szczerze mówiąc nie wiem czy to ma sens?

2

Odp: Czy wierzycie w to, że marzenia się spełniają?

Trzeba wierzyc, innaczej zycie nie ma sensu

3

Odp: Czy wierzycie w to, że marzenia się spełniają?

Wspaniale Osiemnastko smile
Cóż... marzenie a marzenie to jednak różnica, bo niektóre są mrzonką, utopią, czymś zwyczajnie nierealnym.
Są ludzie, którzy marzą tylko o rzeczach nierealnych, a te możliwe do spełnienia nazywają nie marzeniem, a celem.

Ja osobiście za marzenie uważam fantazjowanie o czymś, czego bardzo pragniemy i nieistotne, czy jest to realne czy nie, więc... myślę że jedne się spełniają, inne nie.

4

Odp: Czy wierzycie w to, że marzenia się spełniają?

Super, gratuluję! Ja podobnie jak niechcemisie uważam, że część się spełni, część nie, ale zawsze warto wierzyć, bo bez tego byśmy się nie rozwijali i nie szli wciąż do przodu. A [url=http://www.proeko.com/domy-drewniane-z-bali]dom z bali[/url] rzeczywiście brzmi jak marzenie. Zapach drewna, ciepło kominka... Zazdroszczę! życzę teraz powodzenia w realizacji tego marzenia smile

Ostatnio edytowany przez Nojsla (2015-04-01 08:52:05)

5

Odp: Czy wierzycie w to, że marzenia się spełniają?

Skoro macie już działkę to najtrudniejsza część planu już za wami big_smile Postawienie drewnianego domu z bali nie jest takie kosztowne jak się wydaje. Koszt jest z pewnością mniejszy niż budowa domu murowanego z fundamentami itp. Dodatkowo, jeżeli rozważasz wykorzystanie gotowego projektu domu to cały proces, łącznie z montażem, nie powinien trwać zbyt długo.

6

Odp: Czy wierzycie w to, że marzenia się spełniają?

Taka budowa domu z bali chyba przebiega szybciej niż tradycyjne murowane budynki. Wydaje mi się, że bez problemu można znaleźć firmę, która ma już gotowe drewno i tylko czeka na projekt, żeby móc to wszystko odpowiedni poprzycinać i zacząć montaż. Pewnie trochę to kosztuje, ale przynajmniej nie trzeba czekać i nie traci się cennego czasu. Wiadomo, że każdy inwestor jest niecierpliwy.

7

Odp: Czy wierzycie w to, że marzenia się spełniają?

W "Nigdy w życiu!" szybko poszło big_smile

8

Odp: Czy wierzycie w to, że marzenia się spełniają?

Jestem optymistką, więc wierzę że wszystko jest możliwe.

9

Odp: Czy wierzycie w to, że marzenia się spełniają?

[quote=maniusa]Taka budowa domu z bali chyba przebiega szybciej niż tradycyjne murowane budynki. Wydaje mi się, że bez problemu można znaleźć firmę, która ma już gotowe drewno i tylko czeka na projekt, żeby móc to wszystko odpowiedni poprzycinać i zacząć montaż. Pewnie trochę to kosztuje, ale przynajmniej nie trzeba czekać i nie traci się cennego czasu. Wiadomo, że każdy inwestor jest niecierpliwy.[/quote]
Budowa domu drewnianego jest faktycznie niższa, niż budowa tradycyjnego domu drewnianego:) Firmę i drewno trzeba prześwietlić, ponieważ w dzisiejszych czasach niemalże na każdym kroku czai się oszust:) warto poszukać firmy i zapytać ją o dotychczasowe realizacje, pojechać i zobaczyć, jak wyglądały ich dotychczasowe efekty pracy:) Gotowego domu raczej bym nie kupowała:/ A marzenia się spełniają:) czasami:)

10

Odp: Czy wierzycie w to, że marzenia się spełniają?

Moim zdaniem lepiej będzie skorzystać z gotowego projektu. Jest to o wiele tańsze niż projekt na zamówienie .Czy wiesz ile kosztuje indywidualny projekt? Cena zaczyna się od 10 tys.złotych .Tak tak bo mam znajomego projektanta.Czasami jest nawet wyższa.

Sama swój domek zamawiałam sobie w Archetonie: [url]http://www.archeton.pl/[/url] - jest to jedno z bardziej polecanych biur projektowych w Polsce. Posiadają bardzo duże doświadczenie oraz wiele projektów w ofercie.Poszukaj sobie, może akurat uda Ci się znaleźć projekt, który CI się spodoba.

No i budowa domu w tradycyjnej tehnologii wcale nie jest tyle droższa od domu z bali.

11

Odp: Czy wierzycie w to, że marzenia się spełniają?

Jasne, że wierze. Od dziecka chciałam zostać architektem wnętrz. Nie udało mi się dostać na takie studia, ale sama uczyłam się programów komputerowych, czytałam książki, notatki, które dostawałam od znajomych. Udało mi się dostać na staż w biurze architektonicznym i teraz jestem architektem wnętrz. Moje podejście do życia doskonale obrazuje ta sentencja [url]http://domyslenia.com/360/Marzenia-sie-spelniaja[/url]

Ostatnio edytowany przez mezzanine (2016-01-07 10:04:03)

12

Odp: Czy wierzycie w to, że marzenia się spełniają?

A ja nie wierzę w to, że się spełniają. Wierzę w to, że to my je spełniamy, czy raczej - realizujemy. Samo się nigdy nic nie zrobi.

13

Odp: Czy wierzycie w to, że marzenia się spełniają?

Marzenia się spełniają, zdecydowanie! tylko potrzeba na nie czasu. Na niektóre więcej, na niektóre mniej smile Ja sobie zrobiłam listę moich marzeń i staram się czynić kroczki do ich spełnienia każdego dnia big_smile Działa wink więc można powiedzieć, że spełniam swoje marzenia każdego dnia big_smile

14

Odp: Czy wierzycie w to, że marzenia się spełniają?

Najczęściej spełniają się wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewamy...

15

Odp: Czy wierzycie w to, że marzenia się spełniają?

[quote=Isia]Najczęściej spełniają się wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewamy...[/quote]
A jeśli ja teraz w ogóle nie wierzę w ich spełnienie, a co za tym idzie nie spodziewam się tego, to też? sad

16

Odp: Czy wierzycie w to, że marzenia się spełniają?

wiara nie ma tu nic do rzeczy, trzeba po prostu do nich dążyć bo same się nie spełnią.

17

Odp: Czy wierzycie w to, że marzenia się spełniają?

Moim zdaniem się spełniają. Mi się marzył dom inteligentny [url]http://ecoreadyhouse.pl/dom-inteligentny[/url] i raczej przez lato będę budować właśnie taki dom. Sprawdza się idealnie pod wieloma względami. Dom z przyszłością.

18

Odp: Czy wierzycie w to, że marzenia się spełniają?

oczywiście, że marzenia się spełniają. Trzeba tylko im pomóc się ziścić bo same z siebie nigdy się nie spełnią.

19

Odp: Czy wierzycie w to, że marzenia się spełniają?

Ja od dłuższego czasu marzę o domu. Ale jak tylko okazało się, że budowa byłaby realna, okazało się, że ... mamy niestabilny grunt i chyba trzeba będzie szukać innej działki sad(

20

Odp: Czy wierzycie w to, że marzenia się spełniają?

to szukajcie, nie poprzestawajcie na jednym. Trudności są po to, aby je zwalczać i dążyć dalej do celu.

21

Odp: Czy wierzycie w to, że marzenia się spełniają?

[quote=makalica87]Ja od dłuższego czasu marzę o domu. Ale jak tylko okazało się, że budowa byłaby realna, okazało się, że ... mamy niestabilny grunt i chyba trzeba będzie szukać innej działki sad([/quote]
A nie myśleliście o zaangażowaniu [url=http://trans-ziem.pl/oferta/roboty-ziemne-i-stabilizacja-gruntu/]takiej firmy jak ta[/url]? Aby chociaż ekspertyzę zrobili, czy ta działka fajktycznie nie nadaje się pod zabudowę.

22

Odp: Czy wierzycie w to, że marzenia się spełniają?

każdy sposób jest dobry, ważne aby się nie poddawać i dalej dążyć do celu.

23

Odp: Czy wierzycie w to, że marzenia się spełniają?

U mnie zwykle spełniały się poniewczasie;) jak już wmówiłam sobie, że mi na czymś /kimś aż tak bardzo nie zależy:)

24

Odp: Czy wierzycie w to, że marzenia się spełniają?

oczywiście, ale często jest to nasza zasługa wink))

25

Odp: Czy wierzycie w to, że marzenia się spełniają?

Chyba zależy o czym się marzy i czy marzenia stają się celami. Ja to tak nie bardzo wierzę, może dlatego że marzę o rzeczach mało osiągalnych dla mnie. hmm