1

Temat: Co sądzicie o jednodniowym poście w kazdym tygodniu?

Co sądzicie o jednym dniu w tygodniu, np piątku - bez jedzenia. Tylko woda, woda z cytryną lub sok z aloesu. Ktoś robi sobie taki dzień raz w tygodniu? Słyszałam, że organizm wtedy odpoczywa i lepiej się regeneruje, a jelita sie oczyszczają. Ktoś próbował?

2

Odp: Co sądzicie o jednodniowym poście w kazdym tygodniu?

hej ja jestem za tym zeby sie oczyszczac chociaz jeden dzien w tygodniu.Ja na oczyszczenie organizmu a jescze lepiej wątroby czy jelit ja pije siemie lniane rano na czczo 1 lub 1,5 jak to woli siemienia lnianego zalewam wrzatkiem i po wystygnieciu wypijam ,a jeszcze jest dobre ostropest tez spozycie takie samo jak wyzej polecam

3

Odp: Co sądzicie o jednodniowym poście w kazdym tygodniu?

Jak to smakuje? Bo z siemienia to robi się taki kleik chyba.

4

Odp: Co sądzicie o jednodniowym poście w kazdym tygodniu?

tak racja jak dłuzej postoi w szklance to pozniej sie robi taki za przeproszeniem glut ha a najprosciej powiedziec kleik jak kto chce hmm smakuje dobrze nie ma takiego jakiegos smaku .

5

Odp: Co sądzicie o jednodniowym poście w kazdym tygodniu?

Pijesz to powoli, delektując się? big_smile
Siemię lniane kupujesz w całych ziarenkach czy mielone?
Pewnie z takiego parzonego łatwiej przyswoić sobie składniki, niż kiedy dosypie się nasionek do sałatki czy nasypie na kanapkę.

6

Odp: Co sądzicie o jednodniowym poście w kazdym tygodniu?

pije to jak przestygnie troche a kupuje w torebkach 400 g w spożywczaku a przepis jak chcesz to ci podam;nasiona lnu podgrzej na suchej patelni pod pokrywkana duzym ogniu bardzo krotko czesto potrzasajac patelniaaby ziarna sie nie przypaliły ,po przestudzeniu ziarno rozbij najlepiej w mozdzierzu chyba ze sie nie ma  .i wymieszaj z odrobina soli przechowuj w szczelnie zamknietym słoiku tak przygotowany produkt mozesz posypywac na ulubione kanapki

7

Odp: Co sądzicie o jednodniowym poście w kazdym tygodniu?

To jest fajny pomysł ,można także soki owocowo-warzywne zastosować .

8

Odp: Co sądzicie o jednodniowym poście w kazdym tygodniu?

Chętnie bym spróbowała ,ale jestem uzależniona od kawy sad i trochę się boję czy bym wytrzymała

9

Odp: Co sądzicie o jednodniowym poście w kazdym tygodniu?

Kiedyś, hmm... to już jakieś 12 lat temu było, stosowałam jednodniowe posty. Tak było przez kilka miesięcy, ale nie przypominam sobie, żeby jakoś na mnie dostrzegalnie wpłynęło.

10

Odp: Co sądzicie o jednodniowym poście w kazdym tygodniu?

Nie sądzę, żeby to miało jakiś sens, bo jak nie dostarczysz jedzenia organizmowi to się przełączy na oszczędzanie wink Moim zdaniem trzeba jeść regularnie, 5 niewielkich posiłków dziennie. Kiedy zaczęłam tak jeść na diecie cambridge to byłam w szoku, wydawało mi się, że ciągle jem, ale jednak chudłam.

11

Odp: Co sądzicie o jednodniowym poście w kazdym tygodniu?

Myślę ,że to fajna sprawa ,ale uważam ,że soki owocowo-warzywne bardziej by się sprawdziły. Wodę z cytryną można pić na czczo poprawia nasz metabolizm

12

Odp: Co sądzicie o jednodniowym poście w kazdym tygodniu?

[quote=kaweczka]Nie sądzę, żeby to miało jakiś sens, bo jak nie dostarczysz jedzenia organizmowi to się przełączy na oszczędzanie wink Moim zdaniem trzeba jeść regularnie, 5 niewielkich posiłków dziennie. Kiedy zaczęłam tak jeść na diecie cambridge to byłam w szoku, wydawało mi się, że ciągle jem, ale jednak chudłam.[/quote]


Zgadzam się... nie widzę w głodówce nic zdrowego jak dla mnie to jest tylko mit który jest niepotrzebnie powielany smile człowiek powinien jeść częściej a mniej byle by zapotrzebowanie kaloryczne się zgadzało. Uważam też że diety które stosują własnie tą zasadę są jak najbardziej polecane i skuteczne bo dzięki takiemu odżywianiu człowiek nie wyniszcza organizmu za to w swoim tempie chudnie.

13

Odp: Co sądzicie o jednodniowym poście w kazdym tygodniu?

Czy ktoś z was pił przez cały dzień tylko kefir 1 szkl co 2-3 godz ,znajoma mi mówiła o takim jednodniowym oczyszczeniu ,czy to może być zdrowe?

14

Odp: Co sądzicie o jednodniowym poście w kazdym tygodniu?

Jeden dzień na kefirze pewnie nie zaszkodzi, ale czy w czymś pomoże? Mi kefir nawet na kaca nie pomaga big_smile

15

Odp: Co sądzicie o jednodniowym poście w kazdym tygodniu?

Jeden dzień oczyszczenia to bardzo dobra sprawa, ale sądze że zamiast pozostawać przy piciu tylko wody z aloesem, poleciłabym picie parę razy dziennie tylko soków warzywnych i wody, oczyszcza, działa jak zastrzyk witamin a nie zaburza i nie spowalnia metabolizmu smile

Ostatnio edytowany przez Indygo8 (2016-01-29 00:42:30)

16

Odp: Co sądzicie o jednodniowym poście w kazdym tygodniu?

Ciekawa opcja, może na wiosnę się tego podejmę żeby zgubić parę kg;)

17

Odp: Co sądzicie o jednodniowym poście w kazdym tygodniu?

Ja w ogóle nie popieram głodówek, nawet jednodniowych. Nasz organizm i tak pozbywa się toksyn. Można dietę wspomóc naturalnymi suplementami, lub ziołowymi herbatami.

18

Odp: Co sądzicie o jednodniowym poście w kazdym tygodniu?

Nigdy się nie głodziłam smile i również nie kojarzy mi się to pozytywnie. Jestem zdania by jeść w ciągu dnia często, ale w małych ilościach.

19

Odp: Co sądzicie o jednodniowym poście w kazdym tygodniu?

Ja sobie robię dni warzywne, to lepsze niż głodzenie się całkowite, które powoduje problem z poziomem cukru i w końcu można doprowadzić do cukrzycy...

20

Odp: Co sądzicie o jednodniowym poście w kazdym tygodniu?

Nie jestem osobą wierząca, mam to gdzieś.

21

Odp: Co sądzicie o jednodniowym poście w kazdym tygodniu?

Ten post to chyba ma odchudzić, a nie umocnić wiarę big_smile
Ja bym wytrzymała bez jedzenia może pół dnia, tak że nawet o tym nie myślę.

22

Odp: Co sądzicie o jednodniowym poście w kazdym tygodniu?

Próbowałam i nic z tego nie wyszło... Na samych sokach czy owocach jestem taka słaba, że nic mi się nie chce...

23

Odp: Co sądzicie o jednodniowym poście w kazdym tygodniu?

Lepiej jest codziennie "pościć" przez 12-14 godzin, niektórzy nawet praktykują 16, tj. jedzą między 10 a 18. Ale te 14 godzin (8-18) też jest ok jak dla mnie.