1

Temat: Gamma Knife

Mam duży problem, może Wy mi pomożecie. Otóż parę lat temu mama mojej najbliższej przyjaciółki zachorowała na raka. Był to ogromny cios dla rodziny i bliskich. Cały czas staram się ją wspierać ale nie wiem jak jeszcze mogę jej pomóc. Mama przyjaciółki miała już trzy chemie ale guz się odnawia. Oprócz wsparcia psychicznego chciałabym jej podsunąć jakieś praktyczne rozwiązania ale nie znam się na medycynie.
Czy myślicie, że zabieg Gamma Knife to dobry pomysł? Ktoś korzystał lub słyszał opinie o tym urządzeniu? Jeśli nie to, to czeka ją operacja, kolejny stres. Jak jeszcze mogę jej pomóc?

2

Odp: Gamma Knife

Laser sam w sobie też zawiera promieniowanie, które może być szkodliwe dla zdrowia, ja bym była ostrożna z takimi terapiami w przypadku raka

3

Odp: Gamma Knife

Nie zawsze laser protonowy pomaga nie raz po tym i tak robią operację .Lepsza klinika Gamma jest w Warszawie , ale w Katowicach znajomy miał tym laserem i się udało.Jeśli rak jest duży ,to wiązki go nie obejmą i tak trzeba będzie kroić.

4

Odp: Gamma Knife

U mnie teściowa ,także ma raka i była w Warszawie ,ale jest za duży ,a nie chcą kroić ,bo mówią ,że mama nie przeżyje operacji, bo jest w takim miejscu ,że jest ryzyko:(

5

Odp: Gamma Knife

Słyszałam ,że po Gamma jak jest opuchnięty mózg ,bo może tak się zdarzyć ,to wtedy trzeba kroić sad

6

Odp: Gamma Knife

W przypadku nowotworu trzeba czasem podjąć ryzyko, bo nie robiąc nic skazuje się pacjenta na śmierć...

7

Odp: Gamma Knife

Dobrze że są takie metody, moim zdaniem powinien je refundować już NFZ. Mamy XXI wiek, a składka zdrowotna zabierana z pensji nie jest mała..

8

Odp: Gamma Knife

Najważniejsze i tak są umiejętności chirurga, ale oczywiście im lepszy sprzęt tym lepiej przebiegnie operacja