26

Odp: nocne bole nog - przyczyny i sposoby radzenia sobie

flebologa?
O raju pierwsze słyszę o takiej specjalizacji, sprawdzę:)

27

Odp: nocne bole nog - przyczyny i sposoby radzenia sobie

Mam skurcze łydek nad ranem przy długotrwałym stresie
i jak zapominam o piciu, mam brak potasu i magnezu, jak też wapnia i wit. D3
Skurcze łydek mogą być skutkiem niedoboru ważnych dla organizmu elektrolitów: potasu, wapnia i magnezu. Magnez wspomaga przewodnictwo nerwowe, potas utrzymuje prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowo-mięśniowego, a wapń zapobiega rozrzedzaniu kości.
Bolesne skurcze łydek mogą się pojawić u osób, które regularnie przyjmują środki na odchudzanie.
Picie kawy i napojów energetycznych powoduje wypłukiwanie potasu i magnezu z organizmu, jak też zaburzenia gospodarki kwasowo-zasadowej. A przy nadkwasocie dodam,że dobrze działa cytryna dodana do wody.

28

Odp: nocne bole nog - przyczyny i sposoby radzenia sobie

Ból nóg ma rozmaite oblicza i przyczyny. Niekiedy bywa nagły, silny, innym razem stopniowo narastający, ćmiący. Na ogół jest spowodowany zmęczeniem nóg. Ale jego źródłem są także urazy, takie jak naderwanie ścięgien, więzadeł albo wady i deformacje stóp (np. płaskostopie, halluksy). Bywa również konsekwencją chorób reumatycznych, cukrzycy, choroby alkoholowej. Powodów bólu nóg jest tak wiele, że wymieniamy tylko niektóre z nich. Najlepszym sposobem na bolące nogi jest magnez i "ruch". jednak pomimo tego że boli rozchodzenie nóg nieraz pomaga smile

29

Odp: nocne bole nog - przyczyny i sposoby radzenia sobie

Potas też jest ważny, nie mniej jak magnez. Dużo potasu jest np w pomidorach smile
Więc kanapeczki z pomidorkiem, suróweczka, smaczne i zdrowe smile

30

Odp: nocne bole nog - przyczyny i sposoby radzenia sobie

Własne z ogródka czy działki są zdrowe, ale te kupione  w sklepie to chyba niekoniecznie, bo są traktowane chemią żeby urosły...

31

Odp: nocne bole nog - przyczyny i sposoby radzenia sobie

Z pewnością z ogródka są lepsze, ale jak ktoś nie ma ogródka, to też ze sklepu.
Bardziej przyswajalne są witaminy i mikroelementy z warzywach
i owocach, niż w tabletkach.

32

Odp: nocne bole nog - przyczyny i sposoby radzenia sobie

Podnoszę podnóżki ,mam regulowane jem banany , bo posiadają potas i ograniczam kawę sad

33

Odp: nocne bole nog - przyczyny i sposoby radzenia sobie

A próbowałaś wieczorem po nogach raz zimną wodą ,a raz ciepłą wodą prysznicem taki masaż ?

34

Odp: nocne bole nog - przyczyny i sposoby radzenia sobie

można brać magne b6 na skurcze, podobno pomaga

35

Odp: nocne bole nog - przyczyny i sposoby radzenia sobie

Najłatwiejszym sposobem na bolące nogi jest podniesienie ich do góry. Najlepiej jest wygodnie się położyć, ewentualnie usiąść i podnieść nogi pod kątem 45%. Jeśli dodatkowo poruszasz palcami, poprawisz krążenie krwi, co na pewno uśmierzy ból nóg.
Sposobem stosowanym przez nasze babcie jest owinięcie w jakiś kawałek materiału kostek lodu, a takim opatrunkiem naciera się nogi. Po osuszeniu dodatkowo należy wetrzeć w nogi alkohol, ocet lub wodę kolońską. To doskonały sposób na bóle nóg.

36

Odp: nocne bole nog - przyczyny i sposoby radzenia sobie

Też to polecam. Dodatkowo żel lioton.

37

Odp: nocne bole nog - przyczyny i sposoby radzenia sobie

a jak byś nogi wyżej położyła ?

38

Odp: nocne bole nog - przyczyny i sposoby radzenia sobie

Zrób sobie Doplerowskie badanie nóg dla sprawdzenia żył .
Banan jest dobry na skurcze.

39

Odp: nocne bole nog - przyczyny i sposoby radzenia sobie

Zrób sobie badania kontrolne ,może masz za mało potasu lub innego składnika?

40

Odp: nocne bole nog - przyczyny i sposoby radzenia sobie

A wieczorem zrób sobie ,na okolice nóg w których cię bolą takie masaże prysznicem na przemienne raz zimną , a raz ciepłą wodą .
I nogi jak śpisz trzymaj powyżej serca na jakiejś poduszce .

41

Odp: nocne bole nog - przyczyny i sposoby radzenia sobie

Zbadaj sobie poziom magnezu .
Są takie rękawy na nogi do masażu limfatycznego to jest jako zabieg rehabilitacyjny w niektórych przychodniach .
Warto spróbować:)

42

Odp: nocne bole nog - przyczyny i sposoby radzenia sobie

a może to są bóle reumatyczne ?proponuję się wybrać do reumatologa .

43

Odp: nocne bole nog - przyczyny i sposoby radzenia sobie

Polecam co nieco przeczytać o zapaleniach stawów, np. o artrozie.
Może to coś związanego ze stawami?

44

Odp: nocne bole nog - przyczyny i sposoby radzenia sobie

Ja miałam podobny problem, ale ze skurczami nóg. Pamiętam, że wtedy pomogły mi tabletki z doppelherza - na skurcze. Zapytaj u siebie w aptece smile

45

Odp: nocne bole nog - przyczyny i sposoby radzenia sobie

Trzeba uzupełniać magnez w diecie i smarować nogi żelem z wyciągiem z kasztanowca.

46

Odp: nocne bole nog - przyczyny i sposoby radzenia sobie

Najlepiej ograniczyć forsowanie nóg w dzień, takie bóle biorą się też z przemęczenia.

47

Odp: nocne bole nog - przyczyny i sposoby radzenia sobie

Siedzenie w jednej pozycji najbardziej mi męczy nogi...