1

Temat: Koszt ślubu i wesela na 100 osób?

Nurtuje mnie pytanie ile to będzie kosztować???

Ile, w przybliżeniu kosztowało Was wesele i ślub?? Jak z podziałem kosztów?
Kto wie niech powie smile

2

Odp: Koszt ślubu i wesela na 100 osób?

obrączki 1500 zł
suknia ślubna 2500 zł
suknia na poprawiny 250 zł
buty i dodatki Pani Młoda 250 zł
fryzjer i salon piękności 200 zł
garnitur 800 zł
buty i dodatki Pan Młody 250 zł
fotograf 3500 zł
videofilmowanie (razem z zdjęciami więc 0) zł
oprawa muzyczna 3500 zł
restauracja 19000 zł
strojenie lokalu 200 zł
alkohole 2200 zł
napoje bezalkoholowe 300 zł
tort i ciasta 1600 zł
owoce 300 zł
pojazd do ślubu 0 zł
kwiaty 100 zł
"co łaska" dla księdza 200 zł
strojenie kościoła 400 zł
organista i kościelny 400 zł
zaproszenia 200 zł
formalności w USC 80 zł
nocleg dla gości 1200 zł
stół wiejski 1500 zł
inne 2000 zł

razem: ok. 40,000 zł

3

Odp: Koszt ślubu i wesela na 100 osób?

Wczoraj robiłam swój kosztorys ślubny i na 120 os wyszło ok 43tys hmm

4

Odp: Koszt ślubu i wesela na 100 osób?

To sporo ale nie ma co sie dziwić skoro liczba gości też duża. U nas będzie skromnie i rodzinnie. Zaprosimy ok 50 osób i tyle. Nie będzie hucznego wesela tylko obiad w gronie najbliższych w miejscu które z narzeczonym uwielbiamy. Myślę, że w 8 tysiącach się zmieścimy smile Póki co szukamy zaproszeń. Myślimy nad kolekcją z ptakami. Nie chcę oklepanych zaproszeń a te z całą pewnością takie nie są. Zastanawiam sie też nad zabawami dla gości. Macie jakieś pomysły?

5

Odp: Koszt ślubu i wesela na 100 osób?

Śliczne zaproszenia wink i super cena, aż się zdziwiłam bo ceny zaproszeń były masakryczne jak szukałam. u mnie te 120os to też najbliższa rodzina ;/ rodzice mieli duzo rodzeństwa, teraz każde ma min 2-3dzieci i taka liczba się nazbierała smile.

6

Odp: Koszt ślubu i wesela na 100 osób?

Wiesz co ja też będę robiła małe przyjęcie na 60 osób, nie mam dużo odłożonych pieniędzy a kredytu nie chcemy brać. Również nie chcemy aby rodzice musieli brać kredyt. Myślę, że do 11 tyś powinniśmy się wyrobić.Szukam jeszcze jakiejś ładnej niedrogiej restauracji gdzie będziemy mogli zrobić przyjęcie weselne.

7

Odp: Koszt ślubu i wesela na 100 osób?

Zależy gdzie robisz niestety. Na pewno taniej będzie na wsi czy w małym mieście niż np. w Warszawie czy Krakowie. Polecam Ci zadzwonić do kilku miejsc , bo największym kosztem jest właśnie koszt gości na sali. Generalnie jednak z opowieści znajomych zauważam, że za ok. 100 osób 30-40 tysięcy to jest minimum.

8

Odp: Koszt ślubu i wesela na 100 osób?

Mi na 110osób wyszło jakieś 30-40tys. ALE: obrączki mieliśmy w prezencie, suknia ślubna 1800zł, samochód tylko 200zł. Gdzie mogliśmy to oszczędzaliśmy ale nie na jakości. Część rzeczy mogliśmy zrobić sami. Mieliśmy tylko cywilny więc koszt to 80zł smile
Zaproszenia też dostaliśmy w prezencie od zaprzyjaźnionej pary. Sporo nas kosztowała sama sala bo ok 20tys. Poprawiny robiliśmy w domu rodzinnym na ok 20osób - sama rodzina. Sporo jedzenia dostaliśmy z sali.

Ostatnio edytowany przez KrysiaPawlikowska (2015-12-21 14:45:37)

9

Odp: Koszt ślubu i wesela na 100 osób?

Można zorganizować ślub i wesele za 20tyś, a można także za 100tyś. Wszystko zależy od tego jakim budżetem dysponujemy, jakie menu ustalimy, w jakiej sali zorganizujemy wesele, czy najmiemy samochód do ślubu, czy pożyczymy od znajomych lub pojedziemy swoim. Dość dużym wydatkiem są zdjęcia ślubu i wesela. Sama teraz szukam fotografa na ślub córki. Chciałabym się zmieścić maksymalnie w 30tyś, bo więcej pieniędzy nie mamy...

10

Odp: Koszt ślubu i wesela na 100 osób?

Faktycznie czasem przy organizacji ślubu i wesele można trochę zaoszczędzić. Sama też wydałam na nie sporą sumę, ale gdzie nie było takiej konieczności, nie przepłacałam. Na dzień dzisiejszy gdybym miała znów zająć się organizacją przyjęcia weselnego, za wiele bym nie zmieniła, może tylko salę weselną. Ostatnio trafiłam na stronę hotelu w górach i dosłownie zakochałam się w tamtejszych, pięknie urządzonych salach . Co więcej, jak na te okolice, cena za talerz na pewno nie jest zbyt wygórowana.

11

Odp: Koszt ślubu i wesela na 100 osób?

To wszystko zalezy jakie miejsce weźmiesz na wesele, jakiego fotografa zatrudnisz ilu gości będziesz miała. Każdy szczegół jest ważny i od tych szczegółów zależy ile będzie nas kosztować dana impreza.

12

Odp: Koszt ślubu i wesela na 100 osób?

Dziewczyny, co sądzicie o wzięciu pożyczki? Niemal wszystko dopięte na ostatni guzik, ale przydałoby się nam wziąć chwilówkę, żeby opłacić fotografa.

13

Odp: Koszt ślubu i wesela na 100 osób?

Sądzę ,że lepiej iść do banku jednak jak na bardzo krótki czas to tu znalazłam darmowe pożyczki  i wtakim wypadku by się opłacało o ile faktycznie nie ponosi się żadnych kosztów .

14

Odp: Koszt ślubu i wesela na 100 osób?

Przyznam szczerze, że ślub to wyzwanie, koszty mogą być spore, ale jak dobrze zorganizujemy nie na ostatnią chwilę to można znaleźć fajne propozycje. Ja bym taką organizacja ślubu i wesela poleciła jakieś firmie, gdzie pomogą mi znaleźć wszystko, doradzić tak aby zmieścić się w funduszach danych i było to dzień piękny i wyjątkowy.

15

Odp: Koszt ślubu i wesela na 100 osób?

Z własnego doświadczenia wiem, że z wielu elementów można zrezygnować, ale warto zainwestować w profesjonalnego fotografa i kamerzystę. Uroczystość minie, a pamiątka zostanie na całe życie smile

16

Odp: Koszt ślubu i wesela na 100 osób?

[quote=Kaja6]Z własnego doświadczenia wiem, że z wielu elementów można zrezygnować, ale warto zainwestować w profesjonalnego fotografa i kamerzystę. Uroczystość minie, a pamiątka zostanie na całe życie smile[/quote]
W pełni się z Tobą zgadzam. Film jest później wspaniałą pamiątką. A takie filmowanie lustrzankami  daje naprawdę profesjonalny efekt.

17

Odp: Koszt ślubu i wesela na 100 osób?

Koszt ślubu będzie zróżnicowany od tego jaką salę wybierzesz, na jakie menu się zdecydujesz. Jest wiele czynników, które wpływają na cenę. Jeżeli szukasz jakiegoś fajnego miejsca na nie to ja polecam Ci góry. Mają piękną salę i sporo pokojów w których mogą zostać goście gdy będą tego potrzebować. Jest ich tam sporo więc myślę, że nie będzie problemu z zarezerwowaniem jakiegoś smile

18

Odp: Koszt ślubu i wesela na 100 osób?

Jak szukacie ciekawego miejsca na organizację wesela w Warszawie to znam bardzo piękne miejsce, można tam wyprawić eleganckie przyjęcia. Jest pałac, jezioro, palmy kanaryjskie. Na życzenie pary młodej firma pomaga w organizacji całego przedsięwzięcia.

19

Odp: Koszt ślubu i wesela na 100 osób?

To zależy do wielu czynników. Najlepiej skonktowac się z pracownikami którzy określą koszt wynajmu lokalu. To idealne miejsce, aby zorganizować piękne i niezapomniane wesele.
Ceny są zdecydowanie niższe niż w Warszawie.

20

Odp: Koszt ślubu i wesela na 100 osób?

Tutaj macie doskonały przykład, ale oczywiście wiele zależy od danego przypadku.
Moim zdaniem wesele powinno się organizować z nastawieniem na atrakcyjność imprezy. Czyli nie byle gdzie, tylko tak, aby to wszystko na długo zapamiętać. I tutaj ta sama była pod każdym względem dopracowana, zapewniała piękny standard - właśnie o takie kwestie nam zawsze chodziło.

21

Odp: Koszt ślubu i wesela na 100 osób?

U nas na samych gości weselnych poszło 15 tysięcy złotych. Musieliśmy wziąć kredyt gotówkowy na to. Resztę sfinansowaliśmy z oszczędności. Na szczęście z kopert dostaliśmy tyle, że starczyło nam na spłatę kredytu i jeszcze tygodniową podróż poślubną last minute smile

22

Odp: Koszt ślubu i wesela na 100 osób?

U nas niestety nie obyło się bez kredytu. Co prawda wesele mieliśmy mniejsze, bo na 80 osób, ale i tak mimo oszczędności potrzebny był kredyt gotówkowy.

23

Odp: Koszt ślubu i wesela na 100 osób?

W naszym przypadku, a robimy wesele na prawie 100 osób całościowy koszt to wyniesie ok 30 tys. zł. Dużo, bardzo dużo wręcz bym powiedział smile

24

Odp: Koszt ślubu i wesela na 100 osób?

300 zł za osobę, z czego większość pewnie da prezenty o niższej wartości... Wesele jest mocno nieopłacalne przy każdej liczbie gości, no ale pozostają bezcenne wspomnienia;)

25

Odp: Koszt ślubu i wesela na 100 osób?

W tej chwili trzeba się liczyć z kosztem co najmniej 250 zł i to trzeba szukać takiej dobrej oferty.