26

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Mój mąż od kilku lat leczy miażdżycę. Bierze bardzo dokładnie dobrane leki, pilnujemy diety i mniej więcej co kwartał jeździ do lekarza na badania kontrolne, czyli głównie na holter EKG.

27

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Poczytajcie sobie o szałwii hiszpańskiej, jej nasiona pomagają m.in.  zmniejszać zawartość tłuszczu i cholesterolu we krwi.

28

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Ona jest właściwie na wszystko dobra:) Ciekawe gdzie w Kielcach można to kupić...?

29

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Mojej babci zawsze wychodzą gorsze wyniki badania u lekarza niż w domu, bo się stresuje, np ciśnienie zawsze ma za wysokie w gabinecie w porównaniu do mierzonego w domu:)

30

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Co nie znaczy, że ma nie chodzić do lekarza...:) Ja mam odwrotnie, jak mnie boli ząb i idę do dentysty, to właśnie wtedy najczęściej przestaje wink

31

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Ta choroba dotyczy coraz młodszych ludzi.

32

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Oj tak. Niestety jemy za tłusto, za szybko, za dużo mięsa, za mało warzyw. Ja jak chodzę na wizyty do chirurga naczyniowego to też sie zawsze nasłucham jakich to schorzeń ludzie nie mają, ale zauważam pewną prawidłowość, ze coraz cześciej młodsze kobiety przychodzą.

33

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Warto postawić na zdrową dietę. Jeść tylko drobne węglowodany, owoce, nie używać soli. W ten sposób możemy obniżyć ciśnienie. Warto poczytać i zadbać o swoje zdrowie. Na pewno odstawić tłuste jedzenie.

34

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Ja zaczęłam stosować dietę przy miażdżycy. Polecam bo warto się zainteresować tematem.

35

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

U mojego męża lekarz wykrył po badaniach, że ma podwyższony cholesterol -ograniczył tłuszcze ,dieta już jest chudsza i wyniki troszkę się polepszyły, ale nie chce brać leków

36

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Według mnie suplementy są jeszcze nie przebadane do końca .Jestem za tym ,żeby iść do lekarza i zażywać leki jak nie można już dietą obniżyć cholesterolu

37

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Jak nie lubi tranu to niech w tabletkach bierze .Moim zdanie powinna iść do specjalisty ,jeśli dieta nic nie pomogła .Osobiście nie wierzę w działanie suplementów jest to naciąganie ludzi .

38

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Suplementy to raczej placebo. Przede wszystkim dieta , a z nią leki.

39

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Warto udać się w takim przypadku do dietetyka, który ułoży dietę tak, by cholesterol się zmniejszył. Moja mama tak zrobiła i poszła do dietetyka, dzięki czemu teraz jest dużo lepiej.

40

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Dieta jest nieodzowna, oczywiście więcej ruchu też się przyda..

41

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

W przypadku zaawansowanej miażdżycy koniecznie trzeba zacząć przyjmować leki. Tak wiec proponuje wybrać się do lekarza oraz trzymać się właśnie jego zaleceń.

Moja mama choruje na miażdżycę. Oprócz leków musiała zmienić dietę i wprowadzić ruch do swojego życia. Za to po roku stosowania się do tych zaleceń czuje się o wiele lepiej. Na początku bylo trudno .Jest to jednak kwestia przyzwyczajenia.

42

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

W przypadku miażdżycy można wspomagać się lekami bez recepty, stosować profilaktykę, zdrowo się odżywiać, dostarczać sobie kwasów omega, można łykać tran. Ruch także jest wskazany, ale jeśli wyniki się nie poprawiają to proponuję zmienić lekarza, jeśli leki po dłuższym czasie ie działają, a styl zycia się zmienił.

43

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Według mnie leczenie miażdżycy dobrze wspiera żywa sól magnezowa.

44

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Odtłuszczona dieta jest też wskazana.

45

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Od stresu też się tworzą blaszki miażdżycowe, nie tylko otyli mają przecież zawały...

46

Odp: Miażdżyca - czym leczyć?

Jedzenie też ma wiele z tym wspólnego ...