Flebolog – kiedy skorzystać z wizyty | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Flebolog – kiedy skorzystać z wizyty

6 marca 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Choroby układu żylnego, takie jak niewydolność żylna kończyn dolnych, zakrzepice żylne, niewydolność żylna miednicy czy żylaki okolic intymnych to dolegliwość, które niezdiagnozowane i nieleczone  mogą prowadzić do groźnych dla zdrowia i życia skutków. W celu leczenia którejkolwiek choroby żył należy udać się do flebologa.

Zakrzepica żylna (zakrzepica żył głębokich) należy do najgroźniejszych chorób układu żylnego, może ona prowadzić do zatorowości płucnej, która jest częstą przyczyną zgonów. Równie groźną chorobą jest miażdżyca żył, która prowadzi do groźnego zwężenia światła tętnic. Poważne skutki może też przynieść niezajęcie się w odpowiednim czasie leczeniem żylaków – to z kolei prowadzi do powstania owrzodzeń nóg, opuchlizn i w konsekwencji utrudnionego funkcjonowania. Przy leczeniu niewydolności żylnej, jak i jej profilaktyce, warto skorzystać z opcji: flebolog Warszawa. 

Flebolog – czym się zajmuje

Flebolog to lekarz o bardzo wąskiej specjalizacji, który zajmuje się chorobami układu naczyniowego, czyli chorobami żył, a także profilaktyką chorób naczyń krwionośnych. Sama flebologia jest dziedziną chirurgii naczyniowej. Trzeba pamiętać o tym, że flebolog to nie chirurg naczyniowy – ten drugi zajmuje się zabiegami chirurgicznymi. Natomiast flebolog zajmuje się leczeniem chorób żył w sposób nieinwazyjny. Takie leczenie ma za zadanie między innymi usprawnić krążenie krwi. W zakresie jego działań jest też diagnoza, czy u pacjenta występują takie choroby żylne, jak: miażdżyca, zakrzepica, żylaki czy pajączki naczyniowe. 

Żylaki kończyn dolnych i nie tylko – konieczny flebolog

Do wystąpienia chorób naczyniowych przyczynia się między innymi siedzący tryb życia czy zbyt wysoki poziom cholesterolu lub wysoki poziom we krwi glukozy będący przyczyną cukrzycy (w tym ostatnim przypadku konieczny jest diabetolog). Poza tym ryzyko wzrasta w wyniku nadużywania alkoholu czy palenia papierosów. Do wizyty u fleboga powinny nas skłonić nie tylko widoczne już objawy, takie jak żylaki czy występujące w ich następstwie owrzodzenia podudzi. Ważne jest, by obserwować organizm i udać się do flebologa, kiedy na przykład:

  • występuje uczucie ciężkości nóg,
  • na skórze widoczne są przebarwienia,
  • odczuwamy drętwienie kończyn,
  • występuje opuchlizna kończyn,
  • mamy skurcze łydek,
  • odczuwamy swędzenie skóry,
  • czujemy ból w obrębie żył.

Pod stałą opieką flebologa powinny być też (oprócz konieczności wizyt u specjalisty, którym jest diabetolog) osoby ze stopą cukrzycową czy dotknięte chorobą Buergera.

Leczenie chorób żył – metody

Flebolog Warszawa to przede wszystkim trafna diagnoza oparta po przeprowadzeniu badania, którym jest USG żył. USG żył (USG Doppler) pozwoli na ocenę przepływu krwi w naczyniach i ocenienie stopnia choroby. To z kolei jest punktem wyjścia do podjęcia leczenia flebologicznego i dobrania odpowiedniej jego metody. Jeśli chodzi o metody leczenia, to lekarz flebolog stosuje:

  • drenaż limfatyczny,
  • echoterapię,
  • ultradźwięki,
  • echoterapię,
  • skleroterapię,
  • minifleboktomię.

Flebolog Warszawa to pełen zakres usług w tej kwestii. Jak już wcześniej wspomniano, do podjęcia leczenia flebologicznego powinno nas skłonić wiele sygnałów, często też wizyta u flebologa jest zalecana przez lekarzy innych specjalizacji (jednym z nich jest diabetolog) jako uzupełnienie terapii innych chorób.

Flebolog nie tylko wyda opinię co do podjęcia leczenia flebologicznego, ale także przeprowadzi nas przez cały proces. Zyskają na tym nie tylko nasze naczynia żylne, ale zdrowie całego organizmu.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz