URODA I ZDROWIE

Filmy i seriale o wampirach

12 listopada 2012, dodał: LogoEwa

W ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Występują w książkach, filmach i serialach. Wampiry, bo o nich mowa, szturmem wbiły się na ekrany i pierwsze miejsca wśród bestsellerów książkowych.

True blood – czysta krew

Jest to amerykański serial, który powstał w oparciu o serię powieści Charlaine Harris „The Southern Vampire Mysteries”. Opowiada on historię pewnej barmanki – Sookie Stackhouse, która potrafi czytać w ludzkich myślach. Pracując w barze poznaje wampira, którym jest zainteresowana, ponieważ okazuje się, że jego myśli nie jest w stanie odczytać. Również Bill jest zaintrygowany barmanką. Jak potoczą się ich losy?

Vampire diaries – Pamiętniki wampirów

Bardzo popularny serial na podstawie powieści L.J. Smith o tym samym tytule, opowiadający o Elenie – nastoletniej dziewczynie mieszkającej w Mystic Falls oraz dwóch braciach – wampirach – Stefanie i Damonie. Obaj są przystojni, mają swoje sekrety i obaj kochają tę samą dziewczynę. Czy uda im się dojść do porozumienia?

Oto opis serialu ze strony www.filmweb.pl :

Po niemal półtora wieku Stefan Salvatore powraca do swojego rodzinnego miasteczka. Poznaje tam Elenę. Jej twarz do złudzenia przypomina wampirzycę, która uczyniła go nocnym łowcą. Do miasteczka powraca również brat Stefana – Damon. Niezwykły plan, który Damon zamierza wprowadzić w życie odkryje tajemnice z przeszłości oraz pociągnie za sobą wiele ofiar, gdyż powiedzenie „dążyć do celu po trupach” traktuje on wyjątkowo dosłownie. Oprócz Eleny, Stefana i Damona poznajemy również innych mieszkańców miasteczka Mystic Falls. Jeremy, młodszy brat Eleny, którego rozpacz po tragicznej stracie rodziców popycha w kierunku narkotyków. Matt, który pomimo iż nie może zaakceptować faktu, że jego związek z Eleną rozpadł się, nadal stara się być jej przyjacielem. Bonnie, która przypadkiem odkrywa iż ma zdolności magiczne. Caroline, beztroska blondynka, która choć nikogo i niczego nie potrafi traktować poważnie, w skrytości ducha marzy by stać się kimś lepszym, aby zasłużyć na miłość. Tyler, który choć wychowany został w szanowanej rodzinie nie potrafi okazywać szacunku zarówno własnej dziewczynie, jak i kolegom. W żyłach każdego z nich płynie krew ich przodków, którzy w 1864 roku znali wampirzycę Katherine i braci Salvatore.

 

Saga Zmierzch

Tej tetralogii chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Pierwsza część sagi rozpoczęła szał wśród nastolatek i nie tylko wśród nich. Są fani i anty-fani tego rodzaju literatury czy gatunku filmowego, jednak musimy przyznać, że każdy słyszał o losach Belli i Edwarda. Już niedługo premiera ostatniej części filmu: „Przed świtem – część 2” i z pewnością ponownie sale kinowe będą pełne aż po brzegi.

A wy? Jesteście fankami wampirzej tematyki?

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Książki
Dużo ebooków w bardzo dobrej cenie mają teraz na Virtualo. Prześledźcie. Jest co wybierać....
Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?…
Szczerze mówiąc jesli chodzi o cellulit to ani to ani to może nie...
Jaj radzić sobie z zerwaniem?
To prawda, nawet psychologowie zalecają, żeby ten czas między związkami poświęcić na własne...
Co byś teraz wypiła?
Gorące kakao z pianką z bitej śmietany!