URODA I ZDROWIE

Filmowe nowości – jesień 2014

6 października 2014, dodał: Adrianna Kaczuba

Tegoroczna jesień, jak dotąd rozpieszcza nas słońcem, a piękna pogoda zachęca raczej do spacerów niż siedzenia przed telewizorem. Kiedy jednak zechcemy otulić się kocem z kubkiem gorącej herbaty w dłoni, warto wiedzieć, które pozycje filmowe zobaczyć, by choć trochę umilić sobie chłodne dni.

ZACZNIJMY OD NOWA (2014)

 Zacznijmy-od-nowa-plakat

„Zacznijmy od nowa”, to historia dwójki ludzi, których życie nie rozpieszcza. Greta (Keira Knightley) cierpi z powodu rozpadu jej, wydawałby się idealnego, związku z popularnym piosenkarzem Davem (Adam Levine). Czuje się niedoceniona i wykorzystana. Dan (Mark Ruffalo), to osiągający niegdyś wielkie sukcesy producent muzyczny, który przytłoczony problemami osobistymi nie wie, co dalej robić ze swoim życiem. Utrata pracy, złe kontakty z dorastającą córką, to tylko początek problemów Dana. Jednak wieczór, w którym będąc w przypadkowym barze słyszy on występ Grety, odmieni życie tych dwojga. „Zacznijmy od nowa”, to przede wszystkim historia pełna optymizmu i ciepła pokazująca, że nawet najgorszy los może się w końcu odwrócić, a przypadkowe zdarzenie potrafi wpłynąć na całe nasze życie. Dodatkowym atutem filmu jest wspaniała ścieżka dźwiękowa w wykonaniu Adama Levine’a (wokalista Maroon 5) oraz Keiry Knightley. Wzruszenia gwarantowane!

6

 

THE GRAND BUDAPEST HOTEL (2014)

grand-budapest-hotel

Dla osób, które dotąd nie widziały przezabawnej komedii w reżyserii Wes’a Andersona, to fantastyczne rozwiązanie na jesienny, deszczowy wieczór. „The Grand Budapest Hotel”, to nieco groteskowa, pełna humoru sytuacyjnego komedia, której akcja koncentruje się na historii pracowników znanego europejskiego hotel. Zaskakujące losy konsjerża Gustawa H. (w tej roli niezastąpiony Ralph Fiennes) oraz jego protegowanego Zero Moustafy ( zabawny i świetnie partnerujący Ralphowi Fiennes’owi, Tony Revolori), których niespodziewana śmierć Madame D. wplątuje w przygodę jakiej żaden z nich nie mógłby się spodziewać. Prócz nieszablonowej fabuły i doskonałych zdjęć, film Wes’a Andersona zaskoczy Was plejadą gwiazd, której pozazdrościć mogą największe hollywoodzkie produkcje! Świetna zabawa gwarantowana!

The Grand Budapest Hotel

TRANSCENDENCJA (2014)

121746638

Dla tych z Was wolących kino trzymające w napięciu, polecam utrzymaną w futurystycznym klimacie „Transcendencję”. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, co by było gdyby połączyć w jedno człowieka i komputer, to ten film przynieść Wam może dość mroczną odpowiedź na to pytanie. „Transcendencja” ukazuje bowiem historię małżeństwa, Will’a i Evelyn Caster, pracującego nad stworzeniem sztucznej inteligencji (Johnny Depp, Rebecca Hall). Kiedy jednak Will zostaje postrzelony przez przeciwników ich projektu, Evelyn decyduje się na desperacki krok- chce przenieść umysł swojego umierającego męża do komputera.  Czy jednak sukces tego pomysłu, okaże się być dobrym rozwiązaniem? Film Wally’ego Pfistera zabiera widza na wycieczkę po świecie, w którym postęp technologiczny prócz pytań natury etycznej wzbudza realne konsekwencje. Warto sprawdzić jak poradzilibyśmy sobie w rzeczywistości, w której postęp zaczyna mieć nie tylko ludzką twarz, ale także umysł.

f15fba8527a54016158e2ea522cba3fe

 

 

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Książki
Dużo ebooków w bardzo dobrej cenie mają teraz na Virtualo. Prześledźcie. Jest co wybierać....
Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?…
Szczerze mówiąc jesli chodzi o cellulit to ani to ani to może nie...
Jaj radzić sobie z zerwaniem?
To prawda, nawet psychologowie zalecają, żeby ten czas między związkami poświęcić na własne...
Co byś teraz wypiła?
Gorące kakao z pianką z bitej śmietany!