Figurki i obrazki z kotami Dubouta – sklep

19 lutego 2012, dodał: Redakcja

Czas już najwyższy, aby przybliżyć polskim miłośniczkom i miłośnikom kotów twórczość popularnego we Francji rysownika i karykaturzysty, a zarazem wielkiego miłośnika tych uroczych czworonogów  – Alberta Dubouta (1905-1976).


Dubout znany jest przede wszystkim ze swych przezabawnych satyrycznych rysunków przedstawiających „zatłoczone scenki” (pełne ludzi i rozmaitych elementów), a także ze swojej słynnej „pary a’la Dubout” – olbrzymich gabarytów matrony z malutkim mężem – pantoflarzem przy boku.


Wielki talent Dubouta do psychologicznej obserwacji ludzi, a zwłaszcza francuskiej mieszczańskiej klasy średniej, przejawił się również w  przezabawnych pracach przedstawiających sceny z życia kotów. Różne zwierzęta, gospodarskie, dzikie, ale też i owady – były rysowane przez artystę z dużym humorem w przeróżnych możliwych do wymyślenia sytuacjach.


W 1962 roku Albert Dubout stworzył pierwszą ze swoich serii poświęconych kotom. Obserwując swoje własne koty, nie mogąc oprzeć się ich wielkiemu urokowi, naszkicował kilkadziesiąt rysunków przy pomocy charakterystycznej dla siebie czarnej kreski. Jego faworytka – Kikou, miała zagwarantowany szczególny przywilej wchodzenia do jego pracowni – przestrzeni zakazanej dla wszystkich innych stworzeń!


Kiedy ołówek Dubouta stykał się z papierem w celu naszkicowania jego kocich towarzyszy, powstawały rysunki kotów jakie znamy z naszego codziennego życia; kocie bawiące się, koty w kłopotach, koty odpoczywające, koty ze swymi małymi pociechami, koty zakochane, koty czające się, i inne. Generalnie koty takie jakie tylko mogą być!
Rysunki Dubouta stały się wreszcie inspiracją dla holenderskiej manufaktury Parastone, która, w celu jak najszerszego rozpropagowania talentu artysty, postanowiła stworzyć kolekcję trójwymiarowych figurek o nazwie „Koty Dubouta”. Figurki wykonane są  starannie z wysokiej jakości żywicy utwardzonej, a następnie malowane ręcznie w sposób niezwykle precyzyjny, z uwzględnieniem najdrobniejszych szczegółów, w tym wąsów.


Uzupełnieniem tej figurowej kolekcji są efektowne oszklone obrazki dekoracyjne na ścianę, a także inne, użytkowo-dekoracyjne artykuły z tymi przesympatycznymi zwierzakami; podkładki korkowe, pojemniki na drobiazgi, serwetki papierowe, czy nawet nocne lampki. Są to wspaniałe, oryginalne gadżety dla miłośników kotów.
Zapraszamy Państwa do magicznego, a zarazem tak nam bliskiego i zabawnego świata kotów Dobouta. Cieszmy się wraz z Albertem Duboutem z naszej kocio-ludzkiej przyjaźni.

www.przestrzen.com.plMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Oryginalna elegancja - różowe złoto i kwiatowe motywy na tarczy!
Cena:
390 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Modelowanie ciała
ja chodzilam na modelowanie ciala ultraformer. wiadomo, ze trzeba wlozyc nieco wiecej wysilku...
Botox na zmiany trądzikowe
Pierwsze slysze, zeby lekarz zalecal botoks na trądzik. W pierwszej kolejnosci powinnas isc do...
Wybielanie skóry
Hmmm, nie wiem czy chcesz wybielic cala skore? Czy po prostu rozjasnic...
Dzień ojca
Super prezentem jest taki kosz z pysznościami