Figurki i obrazki z kotami Dubouta – sklep

19 lutego 2012, dodał: Redakcja

Czas już najwyższy, aby przybliżyć polskim miłośniczkom i miłośnikom kotów twórczość popularnego we Francji rysownika i karykaturzysty, a zarazem wielkiego miłośnika tych uroczych czworonogów  – Alberta Dubouta (1905-1976).


Dubout znany jest przede wszystkim ze swych przezabawnych satyrycznych rysunków przedstawiających „zatłoczone scenki” (pełne ludzi i rozmaitych elementów), a także ze swojej słynnej „pary a’la Dubout” – olbrzymich gabarytów matrony z malutkim mężem – pantoflarzem przy boku.


Wielki talent Dubouta do psychologicznej obserwacji ludzi, a zwłaszcza francuskiej mieszczańskiej klasy średniej, przejawił się również w  przezabawnych pracach przedstawiających sceny z życia kotów. Różne zwierzęta, gospodarskie, dzikie, ale też i owady – były rysowane przez artystę z dużym humorem w przeróżnych możliwych do wymyślenia sytuacjach.


W 1962 roku Albert Dubout stworzył pierwszą ze swoich serii poświęconych kotom. Obserwując swoje własne koty, nie mogąc oprzeć się ich wielkiemu urokowi, naszkicował kilkadziesiąt rysunków przy pomocy charakterystycznej dla siebie czarnej kreski. Jego faworytka – Kikou, miała zagwarantowany szczególny przywilej wchodzenia do jego pracowni – przestrzeni zakazanej dla wszystkich innych stworzeń!


Kiedy ołówek Dubouta stykał się z papierem w celu naszkicowania jego kocich towarzyszy, powstawały rysunki kotów jakie znamy z naszego codziennego życia; kocie bawiące się, koty w kłopotach, koty odpoczywające, koty ze swymi małymi pociechami, koty zakochane, koty czające się, i inne. Generalnie koty takie jakie tylko mogą być!
Rysunki Dubouta stały się wreszcie inspiracją dla holenderskiej manufaktury Parastone, która, w celu jak najszerszego rozpropagowania talentu artysty, postanowiła stworzyć kolekcję trójwymiarowych figurek o nazwie „Koty Dubouta”. Figurki wykonane są  starannie z wysokiej jakości żywicy utwardzonej, a następnie malowane ręcznie w sposób niezwykle precyzyjny, z uwzględnieniem najdrobniejszych szczegółów, w tym wąsów.


Uzupełnieniem tej figurowej kolekcji są efektowne oszklone obrazki dekoracyjne na ścianę, a także inne, użytkowo-dekoracyjne artykuły z tymi przesympatycznymi zwierzakami; podkładki korkowe, pojemniki na drobiazgi, serwetki papierowe, czy nawet nocne lampki. Są to wspaniałe, oryginalne gadżety dla miłośników kotów.
Zapraszamy Państwa do magicznego, a zarazem tak nam bliskiego i zabawnego świata kotów Dobouta. Cieszmy się wraz z Albertem Duboutem z naszej kocio-ludzkiej przyjaźni.

www.przestrzen.com.pl


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com!
Krem z nano złotem i kwasem hialuronowym i ekstraktem z mango
Profesjonalny skład dla pielęgnacji każdego typu cery - wysoka jakość w dobrej cenie!
Cena:
59,00 zł
Bestsellerowa bateria wannowa + zestaw prysznicowy!
Sprawdź najlepszą jakość w najlepszej cenie z 2-letnią gwarancją!
Cena:
68,99 zł
Aktywna podstawka do wody
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Body wyszczuplające i modelujące
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ

FORUM - bieżące dyskusje

Jak szybko schudnąć przed urlopem?…
Szybka utrata wagi nie jest łatwym procesem. I ogólnie, co dla ciebie znaczy "szybko"?...
Oczyszczanie organizmu
Ja staram się tez nie wprowadzać toksyn od zewnątrz i o ile na zanieczyszczenie...
Ładny chodnik w ogrodzie
U siebie miałem chodniki wyłożone zwykłą szarą kostką brukową, ale zasłyszałem gdzieś że kostkę...
Pamietacie o braniu tabletek antyko…
Nie korzystam z żadnego przypominacza, po prostu zanim położę się spać, stawiam na szafkę...