URODA I ZDROWIE

Fakty i mity o implantach zębowych

10 października 2019, dodał: Redakcja

Piękne zęby bez ubytków w zasadniczy sposób wpływają na jakość naszego życia. Braki w uzębieniu szybko mogą powodować spadek pewności siebie i niechęć do spotykania się z innymi osobami. Na szczęście istnieją sposoby na poprawę uśmiechu, jakimi są implanty. Krąży o nich wiele mitów, dlatego pragniemy przybliżyć nieco ten temat.

Mit: implantów nie można wykonać w przypadku całkowitego braku zębów

Wręcz przeciwnie, implanty, ze względu na to, że kończą się na poziomie kości i są mocno osadzone, często są jedynym rozwiązaniem dla osób, które w ogóle nie posiadają własnych zębów. Ich naturalny wygląd, stabilność oraz trwałość sprawiają, że pozwalają odzyskać pełną sprawność podczas gryzienia i żucia, a także komfort psychiczny w czasie rozmowy czy śmiechu.

Fakt: niektóre osoby nie mogą mieć implantów

Niestety, prawdą jest, że nie każdy może zostać zakwalifikowany do wykonania wszczepu. Ze względu na niektóre choroby, takie jak cukrzyca, nowotwory czy stany zapalne, nie jest możliwe wykonanie zabiegu. Przeciwwskazaniem jest również ciąża oraz trwający wzrost szczęki, czyli zbyt młody wiek Pacjentki lub Pacjenta. W przeciwieństwie do wielu krążących opinii, starszy wiek nie jest jednak przeciwwskazaniem.

O tym, czy u Pacjentki lub Pacjenta mogą zostać wykonane implanty zębów, musi zdecydować jego lekarz prowadzący. Decyzja podejmowana jest po konsultacjach i badaniach, które powinny w jasny sposób określić, czy i kiedy dana osoba może zostać poddana zabiegowi.

Mit: każdy dentysta może wykonać implanty

Implanty zębów powinny zostać wykonane u specjalisty, który posiada odpowiednie kwalifikacje, które muszą być poświadczone certyfikatem stowarzyszenia implantologicznego lub uzyskanym tytułem naukowym ze studiów podyplomowych Master of Science in Oral Implanto­logy.

Fakt: implanty są z tytanu lub cyrkonu

Najczęstszym materiałem, z jakiego wykonuje się implanty, jest tytan. Posiada on wyjątkową biozgodność, która sprawia, że rzadko pojawiają się na niego alergie. Drugim materiałem o podobnych właściwościach jest cyrkon. W obu przypadkach wykonany implant jest wyjątkowo trwały i estetyczny. Cyrkonowe implanty odznaczają się także tym, że nie reagują na zmiany temperatury i nie zmieniają smaku potraw.

Mit: wszczepienie implantu boli

Zabieg przeprowadzany w Centrum Medycznym Słowik jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a Pacjenci z reguły uznają go za mniej bolesny niż na przykład leczenie kanałowe.

Fakt: zadbane implanty posłużą przez wiele lat

Prawidłowa dbałość o implanty związana jest z ich codziennym szczotkowaniem, nitkowaniem oraz wizytami kontrolnymi u dentysty. Przy przestrzeganiu tych prostych zasad, rzeczywiście nie ulegną one przemieszczeniu ani wypadnięciu, dzięki czemu posłużą przez długi czas.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

garnier color naturals 102
Fajny kolorek na lato, ja bym się tak przefarbowała:)
Peeling
Ja robię domowy peeling z cukru trzcinowego, olejku migdałowego i fusów kawy:)
Gdzie szukać oprogramowania dla fir…
Są też darmowe programy, np. do faktur, które wystarczają w przypadku mniejszych firm.
Piersi
Oczywiście że efekt będzie nietrwały, czyli po odstawieniu kremu czy tabletek spada poziom substancji...