„Eperu. Wędrowcy” – recenzja

10 grudnia 2016, dodał: pinkmause

Augusta Docher: Eperu. Wędrowcy

 

Na drodze Anny Wilk, z pozoru zwykłej nastolatki staje popularny aktor Leo Black ze swoimi sekretami. I zwykłe wedrowcy_1życie zamienia się diametralnie, a dotychczasową zwyczajność zastępuje intrygująca tajemnica.  Dziewczyna zmienia się, rozkwita i nabiera pewności siebie, a wątek miłosny zdecydowanie postawiony na pierwszym planie fabuły zabiera czytelnika do świata głębokich emocji oraz magicznych sekretów. Poznajemy także tajemnicze wątki z przeszłości, kilka niebezpiecznych zdarzeń, inną perspektywę  świata…

Jest to zdecydowanie książka o miłości, przy czym nie jest to miłość łatwa, zwłaszcza że mężczyzna, nie jest taki jak inni ludzie. Jest Wędrowcem. Autorka wzrusza, rozbawia, czasami irytuje, ale właśnie ta szczerość i naturalność jest zdecydowanym atutem i książki i bohaterów. Autorka podkreśla również mocno ideę przyjaźni, wskazuje jak ważni są w życiu przyjaciele i jak wiele są w stanie dla nas zrobić. Pokazuje również jak łatwo się pomylić, a potem jak trudno jest naprawić błędy.

Wydarzenia w książce przedstawione są z dwóch punktów widzenia, widzimy naprzemiennie perspektywę Anny i Leo, dzięki czemu czytelnik może lepiej poznać ich uczucia i przemyślenia. Język opowieści jest barwny, bogaty, bardzo lekki. Fabuła zdecydowanie precyzyjnie nakreślona, poza zadziornym zakończeniem, które dostarcza wielu pytań i tym samym kieruje czytelnika do kolejnego tomu.

Na uwagę na pewno zasługuje niebanalny pomysł. Mimo braku rozwinięcia, na które się czeka, tu i tam skrawki wiedzy o tajemnicy podsycają apetyt, by nadać całego uroku tej opowieści. Na odbiór wpływają także plastyczne opisy, do tego stopnia naturalne, że można odnieść wrażenie, że doskonale znamy bohaterów, jakby byli częścią naszego otoczenia, naszego życia. Wszystko łączy się zgrabnie w spójną i wiarygodną całość, którą przyprawiona została emocjami, tajemnicami, dobrym humorem i nutą dramatyzmu. A dzięki temu wywołuje skrajne odczucia i różnorodne wrażenia.

Eperu to lekka, przyjemna powieść, w której znaleźć można wiele prawd i naturalności. Zdecydowanie przeznaczona dla młodzieży, chociaż i dorosły czytelnik może się nią zachwycić, jeżeli gustuje w klimacie romansu, i tajemnicy, i magii…

Książkę poleca Wydawnictwo BIS – jest dostępna TUTAJ

Dziękujemy za egzemplarz do recenzji –

Redakcja

wedrowcy_2
Oceń:


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz

Rozwiąż poprawnie równanie: *


Aleja handlowa

Piżama chłopięca marki KANZ
Bawełniana, miła w dotyku piżama dla chłopca na wiosenne i letnie noce
Cena:
39,90 zł
Kozaki za kolano VICES
Modne obuwie na ButyRaj.pl!
Cena:
139 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Zestaw prezentowy - smakołyki od ETERNO
Możliwość nadruku na skryzneczce
Cena:
120 zł
Gorset mocno wyszczuplający talię, brzuch
Kkształtuje talię, górne i dolne partie brzucha
Cena:
31 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Suche szampony
Szczerze? Nie wierzę w takie specyfiki. Dla mnie to tylko produkt, który dodatkowo tłuści włosy.
suplementy jako wspomaganie trening…
Nie polecam. Takie suplementy nie są skuteczne. Nie wierzę też w cudowny specyfik...
Rzeczy z lombardu, komisu- warto ku…
ja czasem kupuję w komisach czy lombardach, bo przecież te rzeczy jeszcze nadają...
facebook