Emulsja i kapsułki Provag do ochrony miejsc intymnych

8 września 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

 

Kobiety z racji anatomicznej budowy znacznie częściej zmagają się z infekcjami układu moczowo –płciowego od mężczyzn. Sama kilka lat temu miałam problem z nawracającym zapaleniem pęcherza. Obecnie stosuję się do podstawowych zasad: dbam o higienę, nie siadam na zimnych kamieniach aby „nie złapać wilka” , ubieram się odpowiednio do pogody i dzięki temu jestem zdrowa. Dziś opowiem Wam o produktach ProVag, które mam i częściowo używam od ok. 3 tygodni więc stosunkowo krótko ale wyrobiłam już sobie zdanie. Zapraszam do czytania.

Provag
W mojej paczce od maki ProVag znalazły się aż 3 produkty. Zrecenzuję Wam jednak tylko jeden z nich. Pozostałem zostawiłam  „na czarną godzinę”. Teraz nic mi nie dolega. Jestem zdrowa, nie choruję na sprawy kobiece ani inne przypadłości wymagające brania leków a szczególnie antybiotyków.

PrOVag® kapsułki  Kompozycja szczepów bakterii probiotycznych w nim zawartych została ustalona na podstawie   badań naukowców z Katedry Mikrobiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego innowacyjność jest nie tylko konsekwencją tego, że podany doustnie wywiera korzystny wpływ na   biocenozę pochwy, ale również tego, że skład produktu w odróżnieniu od pozostałych produktów   dostępnych na rynku polskim został opracowany tak aby najbardziej odpowiadał populacji kobiet w   Polsce. prOVag® jest produkowany w postaci kapsułek doustnych. W opakowaniu znajduje się 10 lub 20 kapsułek. Cena 19- 32zł.

PrOVag żel® specjalistyczny wyrób medyczny w postaci żelu do zapobiegania i leczenia wspomagającego zakażeń okolic intymnych oraz łagodzenia skutków tych zakażeń. Zawiera cenne dla kobiety substancje wytwarzane naturalnie przez bakterie kwasu mlekowego  tzw. metabolity (m. in.: kwas mlekowy, bakteriocyny, aktywne kwasy organiczne). Pomaga utrzymać  fizjologiczne, kwaśne pH, zapewniając tym samym naturalną ochronę okolic intymnych przed rozwojem  niekorzystnej flory bakteryjnej. Działa przeciwgrzybiczo oraz przeciwbakteryjnie wobec drobnoustrojów  najczęściej wywołujących zakażenia intymne  Nagroda Złoty Otis 2012 w kategorii preparaty na schorzenia ginekologiczne. 30 g/ 17 zł.

PrOVag®  specjalistyczna emulsja do higieny intymnej dla kobiet i dzieci, pomaga zapobiegać problemom intymnym,, delikatnie myje i pielęgnuje, łagodzi podrażnienia, nawilża, przyspiesza regenerację, eliminuje nieprzyjemne zapachy. Wykazuje działanie hamujące rozwój niekorzystnych drobnoustrojów.  Zawiera naturalne składniki aktywne w postaci metabolitów bakterii z rodzaju Lactobacillus. Bakterie te są nieodłącznym składnikiem prawidłowej mikroflory pochwy i stanowią naturalną barierę ochronną okolic intymnych. Działają przeciwdrobnoustrojowo i pomagają zapobiegać rozwojowi niekorzystnych mikroorganizmów. 150 ml/ 9,99 zł.

Emulsja nie zawiera SLS, SLES, konserwantów, parabenów i mydła. Perfumy znalazły się na ostatnim miejscu w składzie. Dzięki temu kosmetyk ma bardzo delikatny, przyjemny i świeży zapach. Emulsja jest ultradelikatna, hipoalergiczna. Mogą stosować ją kobiety w ciąży, dzieci po pierwszym roku życia oraz osoby z AZS.  Jest przezroczysta, napowietrzona. W środku widoczne są mikro- bąbelki powietrza. Na zdjęciu prawie niewidoczna.  Ma wszystkie cechy żelu. Konsystencję rzadszą od wersji leczniczej. Dopiero w kontakcie z wodą tworzy prawdziwą, kremową, białą emulsję. Opakowanie to plastikowa butelka z pompką, która bardzo dobrze się sprawdza. Kosmetyk daje poczucie łagodnego oczyszczania i odświeżenia okolic intymnych. Nie wysusza ich. Zawiera wiele substancji łagodzących i nawilżających, oraz kwas mlekowy, który utrzymuje prawidłowe pH. Tym samym chroni przed namnażaniem się bakterii, które mogą wywołać infekcję. U mnie sprawdza się doskonale.

Emulsję PrOVag  polubił bardziej od stosowanych ostatnio kosmetyków do higieny intymnej i zamierzam do niej w przyszłości wrócić. Jest wydajna, ma dobry skład i świetną cenę. Jestem przekonana, że u Was też się sprawdzi. Znajdziecie ją w aptekach. 

 

Testowała: babskikacik.pl

 

Zobacz również:

 
  1. Klub Blogera
  2. Nasze Konkursy
  3. Testy Blogerek
  4. Baza Blogerek

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz