Emocje. Niby nic, a jednak… – recenzja

7 lipca 2021, dodał: pinkmause
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Catherine Dolto, Colline Faure-Poirée: Emocje. Niby nic, a jednak…

 

Pomóżcie dzieciom lepiej zrozumieć jego świat, bo gdy się lepiej rozumie, to łatwiej stać się dużym

 

Książki  Cathreine Dolto to nie typowe poradniki o emocjach. Nie zwykłe poradniki dla rodziców. To książeczki bezpośrednio kierowane do dzieci. To opowieści, które pomagają im lepiej rozumieć siebie, swoje emocje i zachowania, a tym samym lepiej radzić sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi świat.

Dolto to opis emocji oraz uczuć, jakich doznają dzieci. Głównie tych, które są “kłopotliwe” a ich ekspresja często powoduje u rodziców chęć tłumienia, jednocześnie uznając swoje dzieci za “niegrzeczne”. Autorka opisuje konkretne uczucie, emocję, zachowanie, aby wcielając się w książkową bohaterkę (dr. Cat) i kierując się bezpośrednio do dziecka wyjaśnia małemu czytelnikowi co oznacza pojawiające się uczucie i dlaczego ma ono wpływ na zachowanie. Podaje przykłady z życia i metody radzenia sobie w danej sytuacji. Jest tu dużo tłumaczenia. Ale dzięki temu, książka jest bardzo przyjemna w odbiorze.

Dziecko czasem stawia nas w kłopotliwej sytuacji – nie wiemy jak się zachować, co dziecku powiedzieć i przede wszystkim jak go nie skrzywdzić swoją reakcją. I właśnie tego uczą książki Catherine Dolto. Tak naprawdę jest to książka dla każdego. I mali, i duzi znajdą tu coś dla siebie. W tym właśnie tkwi wielka siła tej książki. Pomaga wychowywać szczęśliwe i wrażliwe dzieci, które łatwiej będą radziły sobie w życiu.

Pięknie ilustrowana, napisana w przystępny sposób. Pomaga zrozumieć dziecko, a dziecku zrozumieć siebie poprzez wyrażanie emocji. Obowiązkowa pozycja dla obecnych oraz przyszłych rodziców. Rodzicielstwo bliskości to także Rodzicielstwo uwagi. Nauki słuchania naszych dzieci i tłumaczenia im świata. A z tą książką będzie to łatwiejsze.

Wydawnictwo ZNAK Emotikon

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy warto sprawdzać, jak to jest z …
Dokładnie, trzeba mieć porównanie przecież...
Jak sobie radzić z negatywnie nasta…
Takich ludzi trzeba ELIMINOWAĆ ze swojej przestrzeni życiowej. Okrutne, ale proste.
Czekanie na...
Czekam na rozstrzygnięcie się w mojej pracy, czy przejdę do innego działu czy...
Jak radzicie sobie z pielęgnacją ce…
Tu polecam olejek migdałowy, regularnie wklepuję w wilgotną skórę i efekt jest super!