Ekologiczna pielęgnacja – o czym warto pamiętać? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Ekologiczna pielęgnacja – o czym warto pamiętać?

23 listopada 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

W XXI wieku znacznie wzrosła świadomość ekologiczna. Nie ma w tym nic dziwnego – niszczenie przyrody przez człowieka postępuje w zastraszającym tempie, więc dokonanie zmian w codziennym życiu jest koniecznością. I nie chodzi wyłącznie o ograniczenie emisji CO2 przez fabryki czy samochody. Jeszcze ważniejsze są na pozór drobne działania, które może wykonać każdy! Chcesz przyczynić się do poprawy stanu środowiska? Zacznij żyć w duchu less-waste! Zobacz, jak to zrobić w odniesieniu do codziennej pielęgnacji skóry.

 

Ekologiczna pielęgnacja skóry, czyli co?

Co kojarzy Ci się z ekologiczną pielęgnacją skóry? Jeśli sięganie po naturalne kosmetyki, to masz rację! Używanie produktów o prostym, krótkim składzie opartym np. o substancje mineralne, to słuszne rozwiązanie. Wybierając takie formuły, dokładnie wiesz, co nakładasz na twarz – co jest szczególnie istotne, jeżeli Twoja skóra jest wrażliwa. Zastosuj tę zasadę zarówno przy doborze kosmetyków pielęgnacyjnych, jak i produktów do makijażu – zwłaszcza że dzisiaj coraz łatwiej znaleźć takie, które łączą naturalny skład z wygodą aplikacji.

Jednak ekologiczne kosmetyki to nie wszystko! Zastanów się: jak wygląda Twój rytuał pielęgnacyjny? Jakich przyborów używasz np. podczas wykonywania demakijażu skóry? Jeśli to te jednorazowe… czas zmienić strategię!

Waciki wielorazowe: żyj w duchu less-waste

Jeśli chcesz, aby Twój rytuał pielęgnacyjny stał się nieco bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego, zacznij od przyjrzenia się akcesoriom, których używasz na co dzień i spróbuj wyeliminować te, które są jednorazówkami.

Dobry przykład to waciki, które stosuje się w demakijażu. Czy wiesz, że stosując średnio 2 waciki dziennie, zużywasz ich ponad 700 w ciągu roku? A przecież można je zastąpić bardziej ekologicznym rozwiązaniem, jakim są waciki wielorazowe, dostępne np. u producenta naturalnych kosmetyków mineralnych z Polski – Annabelle Minerals. Są one wykonane ze specjalnego materiału, który nie podrażnia skóry, a jednocześnie pomaga pozbyć się resztek kosmetyków i przygotować skórę do oczyszczania. Co ważne, waciki wielorazowe można stosować bez dodatku płynu micelarnego czy innego kosmetyku do demakijażu. Wystarczy ciepła woda i gotowe. Na koniec wystarczy taki wacik „wyprać”, a będzie gotowy do ponownego użytku.

Na marginesie: pamiętaj, że demakijaż nie jest końcem oczyszczania twarzy, a dopiero początkiem. Po jego wykonaniu warto umyć twarz żelem.

Co jeszcze możesz zrobić, aby być eko?

Warto wyeliminować ze swojej rutyny pielęgnacyjnej nie tylko jednorazowe waciki. Postaraj się również:

  • nie stosować jednorazowych patyczków kosmetycznych – zastąpisz je np. małą gąbeczką do makijażu, przy której pomocy również usuniesz np. tusz do rzęs, który odbił się na górnej powiece,
  • ponownie wykorzystać opakowania po kosmetykach – np. pudełko po kremie to świetne miejsce na przechowywanie gumek do włosów,
  • zużywać w pełni kosmetyki, które kupujesz – domowa zasada „denka”, zgodnie z którą kupujesz nowy produkt dopiero wtedy, kiedy stary naprawdę się kończy, pomoże Ci sporo zaoszczędzić.

I jeszcze jedno: pamiętaj, aby świadomie kupować kosmetyki – tak, aby nie popełnić błędu przy ich dobieraniu. Jak to zrobić? Na przykład, zamiast wybierać podkład „na oko” w drogerii, wyposaż się wcześniej w próbki, poeksperymentuj, aby potem mieć pewność, że zużyjesz droższy i większy kosmetyk w całości.

Takie niewielkie zmiany robią dużą różnicę. Spróbuj i przekonaj się o tym!

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak podlewać kwiaty w domu?
Też tak robię. Zdarza mi się niestety niektóre przelać, jeśli się zapomnę...
Dom w stodole?
Bardzo mi się podobają takie odnowione budynki, zwłaszcza jeśli został zachowany dawny styl. Uwielbiam...
Na czym dobrze wyglądają kwiatowe m…
Bardzo podobają mi się kwiatowe motywy na obrusach. No i na zastawie stołowej,...
Najpopularniejsi autorzy ostatnich …
Zachwycił mnie Michał Śmielak. Jego znakomite thrillery pochłaniam z wypiekami na twarzy.