Eko kosmetyki – tylko w eko opakowaniach. Poznaj trendy i policz się z plastikiem

27 lutego 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Ekologia to nie tylko modny temat, ale też niezwykle ważna sprawa. Jeśli nie nauczymy się żyć w zgodzie z naturą i nie zmniejszymy produkcji plastiku, nasze życie na planecie Ziemia może wkrótce przestać być komfortowe. Lirene wpisuje się w eko trendy i proponuje doskonałe rozwiązanie zmniejszające produkcję niepotrzebnego plastiku. Eko opakowania to innowacyjny pomysł redukujący ilość nie tylko produkowanego, ale także wyrzucanego plastiku, a to właśnie odpady są obecnie naszym największym problemem.

Kupując tylko jeden słoiczek z kremem, a następnie wymienne wkłady, jesteśmy proekologiczne, produkujemy mniej plastikowych odpadów i aktywnie wspomagamy naturalne środowisko. W sprawdzeniu, ile plastiku zaoszczędzimy, stosując wymienne wkłady, pomoże nam Kalkulator Oszczędzania Plastiku, który znajdziesz na stronie Lirene https://www.lirene.pl/jestemeco/ .

Eko kosmetyki – jakie dają korzyści i dlaczego warto je wybrać?

Lirene proponuje nową linię kosmetyków Jestem Eko z myślą o środowisku naturalnym i użytkowniczkach, którym zależy na stosowaniu w praktyce zasady zero waste. Kupując jeden słoiczek kremu i wymienne wkłady, używamy tego samego oryginalnego opakowania przez wiele miesięcy, a kolejne plastikowe słoiczki nie trafiają na wysypiska śmieci. Wymienne wkłady produkowane są z materiałów biodegradowalnych i nie zaśmiecają środowiska. To duża ulga dla naszej planety, a także… dla naszego portfela. Wymienne wkłady są po prostu tańsze.

Co równie ważne, kremy Lirene Eko-Friendly zawierają min. 96% składników pochodzenia naturalnego i 100% składników wegańskich (mają certyfikat Vegan Society). To bardzo istotne, ponieważ zarówno ich produkcja, jak i używanie do pielęgnacji ciała jest eko-przyjazne. Wszystkie produkty Lirene Eko-Friendly wytwarzane są dzięki użyciu odnawialnej energii. W opakowaniach kremów jest dokładnie 0 gramów celofanu, który jest w znacznej mierze odpowiedzialny za zaśmiecanie środowiska (rozkłada się przez tysiące lat, a jego spalanie wytwarza trujące gazy). Zamiast celofanu w opakowaniach produktów Lirene jest aż 90% papieru makulaturowego (materiał pochodzący z recyklingu), a dodatkowo kartonik wytworzony jest z materiałów pozyskanych z dobrze zarządzanych lasów mających certyfikat FSC®. Sam słoiczek zaś zrobiony jest z bio-tworzywa; do jego produkcji potrzeba o wiele mniej paliw kopalnych niż przy wytwarzaniu tradycyjnych opakowań, mniejsza też jest emisja CO2. Same kosmetyki Lirene Eko-Friendly produkowane są zaś z wykorzystaniem energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

A dodatkowo eko-przyjazne opakowania kosmetyków Lirene Eko-Friendly nadają się do recyklingu. Na kartonikach kremów znajdują się wskazówki, jak prawidłowo segregować opakowania po zużyciu, tak by mogły być ponownie wykorzystane w produkcji.

Stosuj wymienne wkłady Lirene i policz się z plastikiem!

Wymienne wkłady Lirene to wymierne korzyści i wymierna ilość NIE zużytego plastiku. Kupując jeden słoiczek na długi czas i uzupełniając w miarę potrzeby kosmetyk za pomocą wymiennych wkładów, zmniejszasz roczne zużycie plastiku aż o 315 gramów! To aż 143 plastikowych kubków mniej, gdyby zastosować taki przelicznik. W ciągu roku za sprawą kosmetyków Jestem Eco firma Lirene jest w stanie wyprodukować nawet o 1500 kg plastiku mniej. To robi wrażenie, a świadomość, że wybierając te produkty, przyczyniamy się do redukcji plastikowych śmieci, jest naprawdę pozytywnym doświadczeniem. Proekologiczne wybory i styl życia to już nie tylko moda. To świadome przyczynianie się do korzystnych dla naszego naturalnego środowiska zmian, które nam samym i kolejnym pokoleniom wyjdą na dobre.

 

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Eko kosmetyki – tylko w eko opakowaniach. Poznaj trendy i policz się z plastikiem

  1. avatar Anonim pisze:

    To w 100% wegańskie, produkty które nigdy nie były testowane na zwierzętach i nie zawierają substancji pochodzenia zwierzęcego.

Dodaj komentarz