URODA I ZDROWIE

Dorota Gąsiorowska: Niedokończona baśń – recenzja

31 grudnia 2019, dodał: pinkmause

Dorota Gąsiorowska:

Niedokończona baśń – recenzja

 

Julia pielęgnuje w swoim sercu wizerunek Milosza, jednak nie jest zrozpaczoną i zgorzkniałą kobietą, ale kobietą pełną życia, oddaną swemu dziecku. Dostaje wymarzoną posadę jako asystentka znanej pisarki, Suzanne Benoit. Wyprawa do Francji odmienia życie obu kobiet, które ruszają tropem niedokończonej baśni sprzed wieków.

Autorka urzeka stylem, pomysłowością i niezwykłym klimatem opowieści. Przedstawia historię pełną miłości, tęsknoty, ludzkich tragedii i rodzinnych tajemnic osadzoną we francuskich klimatach, które porywają czytelnika i wpływają na jego wyobraźnię. Klimatyczna, ciepła, urzekająca, napisana z niezwykłą dbałością o język. Magiczny obraz otaczającego świata. To także książka, która w bardzo dojrzały i przystępny sposób porusza wiele trudnych tematów jak samotne rodzicielstwo, zdrada czy niezrozumienie i próby pogodzenia się z błędami przeszłości. Daje także nadzieję na lepsze jutro i dobre zakończenie, które możemy dopisać do swojej własnej baśni.

Piękna i dojrzała opowieść o miłości, macierzyństwie, dążeniu do szczęścia i spełnianiu marzeń. O przeszłości, która kładzie się cieniem na teraźniejszości, drugich szansach i przebaczeniu. Chwyta za serce, a jej lektura daje niezwykłą przyjemność. Zapada w pamięć, skłania do myślenia i przenosi w cudowne i nieznane zakątki, które chciałoby się poznawać.
Naprawdę warto przeczytać.

Od Wydawcy:

Życie pisze baśnie piękniejsze niż te ukryte w murach akwitańskich zamków…

Julia nosi w sobie ogromny ból – straciła ukochanego mężczyznę i sama wychowuje pięcioletnią córeczkę. Życie jednak daje jej niezwykłą szansę. Kobieta zostaje asystentką Susanne Benoit, słynnej francuskiej pisarki, której twórczość przez lata podziwiała. Wkrótce wyruszą razem w podróż do magicznej Akwitanii. Tam okaże się, że Susanne również skrywa w sercu bolesną tajemnicę.

Julia stanie przed trudnym wyborem – będzie musiała zdecydować, czy powinna posłuchać głosu serca, czy też postąpić tak, żeby nikogo nie zranić. Przy okazji spróbuje rozwikłać zagadkę pewnej średniowiecznej księgi, na której kartach spisano zapierającą dech w piersiach historię niespełnionej miłości, od stuleci czekającą na szczęśliwe zakończenie.

Ale czy Julia będzie umiała napisać własną baśń, piękniejszą niż te skrywane przez tajemnicze księgi i kamienne mury akwitańskich zamków?

Premiera: 14.10.2019 r.

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zakupy przez internet
Oczywiście, ze robię zakupy przez internet, a to wszystko dlatego że niejednokrotnie w sieci...
komputer do grania
A ja uważam, że komputer jest lepszy do gry. Na PC jest...
drukarka z tanimi zamiennikami
Ja zawsze kupuję zamienniki do drukarki.
kawiarka
Moim zdaniem nie ma lepszej kawy niż z kawiarki :)