Domowe peelingi do twarzy i ciała | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Domowe peelingi do twarzy i ciała

1 lipca 2018, dodał: amethist
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

O skórę trzeba dbać przez cały rok. Jest wizytówką naszego ciała. Świadczy o zdrowiu, kondycji i samopoczuciu. Nieustannie narażona jest na działanie niesprzyjających czynników, dlatego istotne jest, by od czasu do czasu poświęcić chwilę na odpowiednią pielęgnację. W tym celu nie trzeba od razu udawać się do spa, kosmetyczki, czy nawet kupować drogich kosmetyków. Często wystarczą artykuły spożywcze, które mamy już w domu. Wystarczy je odpowiednio połączyć i naturalny, zdrowy peeling, czy balsam do ciała mamy na wyciągnięcie ręki. Ekologicznie, tanio i z korzyścią dla skóry.

Peeling kawowy

Jednym z najpopularniejszych i najprostszych w przygotowaniu peelingów jest peeling z kawy. Zawarta w niej kofeina ma właściwości osuszające, wygładzające i wyszczuplające, przez co zbawiennie działa na przetłuszczającą się cerę twarzy, naznaczoną drobnymi niedoskonałościami oraz cellulit odkładający się na udach.

Składniki peelingu kawowego:

  • fusy pozostałe po wypitej kawie
  • 2 łyżki oliwy z oliwek lub oliwki dla dzieci
  • 1 łyżeczka cynamonu

Sposób przygotowania:

Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać ze sobą. Mieszanka finalnie powinna mieć konsystencję lekko lejącego się musu. Tak przygotowany peeling powolnymi, okrężnymi ruchami wmasować w zwilżoną chwilę wcześniej skórę. Następnie całość dokładnie spłukać, rozkoszując się gładką skórą i przyjemnym zapachem.

Peeling cukrowy

Peeling cukrowy to jeden z najprostszych i jednocześnie najtańszych sposobów na naturalne oczyszczanie skóry. Ma silne działanie złuszczające, niezawodnie usuwa martwy naskórek. Stosowany jest przy okazji różnego rodzaju zabiegach kosmetycznych, za które zazwyczaj trzeba sporo zapłacić. Tak naprawdę wystarczą dwa składniki, by w domowym zaciszu przygotować niezawodną, naturalną mieszankę, która w zaledwie kilka minut może znacząco poprawić kondycję skóry.

Składniki peelingu cukrowego:

  • 2 łyżeczki cukru (najlepiej brązowego)
  • 3 łyżki oleju z oliwek lub dowolnego olejku kosmetycznego

Sposób przygotowania:

Wszystkie składniki dokładnie ze sobą wymieszać. Otrzymaną mieszankę stosować od razu po przygotowaniu (cukier stosunkowo szybko rozpuszcza się w oleju), na zwilżoną skórę. Wmasowywać w skórę powolnymi, delikatnymi ruchami, pamiętając o szorstkości cukru. Po około 2-3 minutach zmyć peeling chłodną wodą.

Peeling z płatków owsianych

Płatki owsiane kojarzą się przeważnie z owsianką podawaną w ramach śniadania lub kolacji przez nasze mamy i babcie. Doprawione cynamonem i miodem, w towarzystwie ulubionych owoców lub warzyw. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że odpowiednio przygotowane płatki owsiane mają właściwości oczyszczające i wygładzające, przez co idealnie nadają się na naturalne peelingi. W połączeniu z wybranymi składnikami usuwają martwy naskórek oraz przebarwienia, rozjaśniają cerę, odżywiają oraz zostawiają nawilżają.

Składniki peelingu z płatków owsianych:

  • 4 łyżki płatków owsianych
  • 1 łyżeczka miodu
  • 2 łyżeczki soku z cytryny
  • 1 łyżeczka oliwy z oliwek

Sposób przygotowania:

Płatki owsiane, miód oraz sok z cytryny starannie ze sobą wymieszać. Tak przygotowaną mieszankę wstawić na około 15 minut do lodówki. Po tym czasie wyjąć ją i dodać oliwę z oliwek. Na zwilżoną skórę twarzy lub innej dowolnej części ciała, nałożyć przygotowany peeling. Pozostawić go na 10 minut. Następnie zmyć go przy użyciu ciepłej wody.

Peeling z pomarańczy

Kolejnym prostym w przygotowaniu naturalnym kosmetykiem jest peeling z pomarańczy. Ten, nie tylko pięknie pachnie i przyjemnie odświeża skórę, ale także dostarcza cerze niezbędną witaminę C, która odpowiada między innymi za tworzenie włókien kolagenu. Odpowiednio przygotowany peeling pomarańczowy rozpromieni skórę i sprawi, że stanie się jędrna i bardziej napięta.

Składniki peelingu z pomarańczy:

  • sok z połowy wyciśniętej pomarańczy
  • 2 łyżki mąki kukurydzianej

Sposób przygotowania:

Składniki dokładnie wymieszać. Finalna konsystencja powinna przypominać lekko lejącą się papkę. Jeśli mieszanka będzie zbyt rzadka, należy dodać więcej mąki. Otrzymany peeling powolnymi ruchami wmasować w nawilżoną skórę. Zaleca się, by każdej części ciała poświęcić około 3 minuty. Po upływie tego czasu peeling spłukać chłodną wodą.

Peeling kokosowy

Olej kokosowy to popularny ostatnimi czasy produkt używany w kuchni do przygotowywania różnego rodzaju potraw. Jednak świetnie sprawdza się jako tłuszcz kuchenny, a także znajduje wiele zastosowań w kosmetologii. Znany jest przede wszystkim ze swoich właściwości nawilżających i odżywczych. Bardzo dobrze radzi sobie także z podrażnieniami i przebarwieniami skóry. Ponadto ujędrnia skórę i pozostawia ją napiętą na długi czas. Warto więc sięgnąć po olej, połączyć go z wybranymi składnikami i na własnej skórze przekonać się o jego dobroczynnym działaniu.

Składniki peelingu kokosowego:

  • czubata łyżka oleju kokosowego
  • sok z połowy cytryny lub całej limonki
  • 2 łyżki cukru (najlepszy będzie brązowy)

Sposób przygotowania:

Do wyciśniętego soku z cytryny dodać cukier oraz olej kokosowy. Całość bardzo dokładnie wymieszać. Uzyskany peeling nałożyć na skórę i pozostawić na 3 minuty, następnie spłukać go obficie wodą.

Peeling różany

Nie każdy przechowuje w domowej spiżarni ususzone płatki dzikiej róży, dlatego od niektórych przygotowanie tego peelingu będzie wymagało wizyty w sklepie zielarskim lub takim, gdzie można dostać zdrową, ekologiczną żywność. Kupno woreczka dzikiej róży to wydatek zaledwie kilku złotych. Warto jednak poświęcić trochę czasu i pieniędzy, by przygotować peeling różany, bowiem działa on zbawiennie nie tylko na skórę, ale także na zmysły. Jego przyjemny zapach uspokaja, koi i odpręża, a więc działa jak wizyta w ekskluzywnym spa.

Składniki peelingu z róży:

  • kilka płatków róży
  • 2 łyżki oleju kokosowego
  • odrobina olejku migdałowego
  • łyżeczka cukru brązowego

Sposób przygotowania:

W przygotowanym wcześniej niedużym słoiczku umieścić olej kokosowy, na nim ułożyć płatki róży. Na wierzch wsypać cukier. Całość polać olejkiem migdałowym. Przygotowaną mieszankę zakręcić i odstawić w suche, zacienione miejsce na 4-5 dni. Po ich upływie ostrożnie wymieszać całość łyżeczką. Gotową mieszankę nakładać na zwilżoną skórę, okrężnymi ruchami. Cieszyć się pięknym zapachem i odżywioną skórą. Peeling spłukać ciepłą wodą.

Peeling czekoladowy

Kolejnym peelingiem, który zbawiennie wpłynie na cerę oraz zmysły jest domowy peeling czekoladowy. Kakao nie tylko pięknie pachnie i dobrze smakuje, ale także posiada wiele pożądanych przez naszą skórę właściwości. Zawarte w niej: wapń, cynk, miedź oraz witaminy A, E i F mają silne działanie oczyszczające. Sprawnie pozbywają się martwego naskórka, odżywiają skórę, pozostawiając ją gładką i wygładzoną. Ponadto jak powszechnie wiadomo, czekolada pomaga w walce z cellulitem oraz wczesnymi starzenia. Warto więc wykorzystać ją nie tylko w celach kulinarnych, ale także kosmetycznych.

Składniki peelingu czekoladowego:

  • 4-5 kostek gorzkiej czekolady
  • 1 łyżka gęstego jogurtu (najlepiej sprawdzi się grecki)
  • 2 łyżeczki drobnych płatków owsianych
  • 2 łyżeczki miodu

Sposób przygotowania:

Czekoladę rozetrzeć na jak najdrobniejsze wiórki. Następnie dodać do niej pozostałe składniki. Całość bardzo dokładnie wymieszać. Peeling powinien mieć kremową konsystencję. Gotowe mazidło rozprowadzić po skórze. Cieszyć się nim około 4 minut, po czym dokładnie spłukać ciepłą wodą.

 

zobacz również:

Czy robić peeling latem?

Przepis na naturalny krem do skóry mieszanej

Jak samemu zrobić naturalny krem?

Jak samemu zrobić naturalny krem do suchej skóry

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz