Dofinansowanie do rehabilitacji. Jak je otrzymać?

12 kwietnia 2019, dodał: Redakcja

Turnusy rehabilitacyjne to wyjazdy, w ramach których można skorzystać z kompleksowej oferty prozdrowotnej. Odbywają się one w grupach minimum dwudziestu osób o podobnych potrzebach rehabilitacyjnych. Każdy trwa co najmniej czternaście dni, a cały program realizowany jest pod okiem doświadczonych specjalistów, którzy dzielą się wiedzą i umiejętnościami tak, by zapewnić kuracjuszom jak najszybszy powrót do zdrowia i poprawę samopoczucia.

Jak to działa?

Turnusy rehabilitacyjne są pomyślane tak, by nie tylko dbać o poprawę zdrowia uczestników, ale również motywować do kontaktów z otoczeniem i uczyć samodzielnego funkcjonowania. Spotykają się tutaj osoby z podobnymi problemami i dolegliwościami. Dzięki pobytowi mogą lepiej się poznać, nawiązać relacje i stworzyć nowe przyjaźnie. Obok wzmocnienia funkcji organizmu, to właśnie ten aspekt wyjazdów jest najistotniejszy z terapeutycznego punktu widzenia. Aktywność społeczna i zorganizowane działania grupowe aktywizują i poprawiają jakość życia.

Organizacja

Organizatorem takiego turnusu jest ten, kto posiada nadane przez wojewodę uprawnienia i jest umieszczony w bazie organizatorów. Spoczywa na nim misja zapewnienia wysokiej klasy specjalistów oraz dobranie grup uczestników tak, by móc zapewnić im odpowiednią rehabilitację. Na miejscu powinni się znaleźć – w zależności od dolegliwości gości – rehabilitanci, psychologowie i terapeuci. Organizator ma obowiązek przesłać do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie informację o przebiegu turnusu w terminie 21 dni od jego zakończenia odrębnie dla każdego uczestnika korzystającego z dofinansowania PFRON.

Dofinansowanie

To właśnie to dofinansowanie sprawia, że więcej ludzi jest w stanie sobie pozwolić na tego typu wyjazd. Turnusy rehabilitacyjne PFRON pomoże sfinansować wszystkim tym, którzy posiadają orzeczenie o niepełnosprawności albo o całkowitej lub częściowej niezdolności do pracy na podstawie odrębnych przepisów lub takie, które zostało wydane przed ukończeniem 16 roku życia. O wsparcie ze środków PFRON mogą się ubiegać także wszyscy spełniający kryterium dochodowe, czyli ci, których zarobki nie przekraczają 50% przeciętnego wynagrodzenia na osobę we wspólnym gospodarstwie domowym lub 65% przeciętnego wynagrodzenia w przypadku osoby samotnej.

Turnusy rehabilitacyjne? PFRON pozwoli je opłacić. Osobie niepełnosprawnej w trudnej sytuacji materialnej lub losowej może zostać przyznane wsparcie albo dofinansowanie (bez pomniejszania) opiekuna pomimo przekroczenia tych kwot dochodu.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
STOP