Dlaczego włosy wypadają?

24 lutego 2011, dodał: Redakcja

Mezoterapia szansą dla wypadających włosów

Co robić, gdy wypadają włosy? Jakie są przyczyny tego stanu? Czy mezoterapia to szansa dla wypadających włosów? Jak zapobiegać wypadaniu?

Dlaczego włosy wypadają?

Przeciętny człowiek posiada około 100 tysięcy włosów na głowie, będących jednym z elementów urody i atrakcyjności. Dzięki temu, że każdy włos ma swój cykl rozwoju cały czas na głowie mamy przybliżoną liczbę włosów. Naturalnym zjawiskiem jest to, że dziennie pozbywamy się od 40-70 kosmyków. Jeśli jednak na głowie pojawiają się miejsca pozbawione włosów, a pacjent zauważy nadmierną ich utratę konieczne jest podjęcie pewnych kroków zapobiegających nadmiernemu wypadaniu włosów oraz trwałemu łysieniu. Zazwyczaj uszkodzeniu ulegają mieszki włosowe i jeśli nie zanikną, to możliwe jest przeprowadzenie terapii. Łysienie to efekt wielu schorzeń (w tym choroby łysienia łojotokowego), zatruć, niedoborów pokarmowych, uwarunkowań genetycznych, przyjmowanych leków. Jednak im wcześniej zacznie się działać, tym lepsze można osiągnąć efekty. Obecnie najskuteczniejsza jest mezoterapia, szansa dla wypadających włosów. – mówi dr Maria Rybak z Ars Estetica – wrocławskiej kliniki medycyny estetycznej i laseroterapii.

Skuteczna kuracja przeciw wypadaniu włosów

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest przyjmowanie różnorodnych preparatów bez recepty z nadzieją, że włosy się wzmocnią i przestaną wypadać. Zamiast miesiącami łykać tabletki zawierające skrzyp, powinniśmy zasięgnąć rady dermatologa. W wielu przypadkach mezoterapia to właśnie duża szansa dla wypadających włosów, bowiem zabieg ten polega na wstrzykiwaniu w skórę substancji odżywczych, które wpływają na regenerację mieszków włosowych i wzrost włosów. Rzeczywiście mezoterapia jest stosowana w przypadku chorób włosów oraz przy łojotoku, jednak zalecana jest również profilaktycznie. Substancje takie jak dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, krzemionka organiczna, witaminy czy nawet leki przeciwzapalne stosowane w tej terapii hamują łysienie (nawet już po drugim zabiegu), a co więcej, odżywiają, wzmacniają i skutecznie pomagają w odrastaniu włosów. – dodaje dr. Rybak z Ars Estetica.

Kto powinien skorzystać z mezoterapii?

Terapia jest polecana zwłaszcza osobom, które borykają się z chorobami włosów, wzmożoną utratą włosów czy też ze znacznym osłabieniem struktury włosów. Wskazana jest także osobom ze słabym krążeniem oraz kobietom po ciąży, u których nastąpiły zmiany hormonalne. Mezoterapia jest szansą dla wypadających włosów także w przypadku łysienia androgenowego i plackowatego.

Przeciwwskazania do zastosowania terapii

Ciąża, karmienie piersią, alergie skórne, stany zapalne skórne, cukrzyca, opryszczka, choroba nowotworowa, terapie lekami obniżające krzepliwość krwi, skóra płytko unaczyniona, skóra z podatnością do powstawania bliznowców.

Powikłania po zabiegu

Mezoterapia to nowoczesna, w pełni bezpieczna metoda zabiegu, nie powodująca poważniejszych powikłań. Po zabiegu jednak u niektórych osób występuje zaczerwienienie oraz niewielki obrzęk.

Jak często powtarzać zabieg?

Aby mezoterapia była w pełni skuteczna potrzebne są serie zabiegów w zależności od nasilenia problemu wykonywane regularnie, co około 7-10 dni przez dwa miesiące, a potem pojedynczy zabieg raz na 3-6 miesiące.

Przykładowe ceny zabiegów

Chociaż mezoterapia to szansa dla wypadających włosów kuracja nie należy do tanich. W Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki Elite w Warszawie zabieg mezoterapii kosztuje od 250zł, w Klinice Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica we Wrocławiu zabieg kosztuje od 150zł, podobnie zapłacimy w CosmetDerm Centrum Dermatologii i Laseroterapii we Wrocławiu. W Centrum dermatologii laserowej, estetycznej i dermatochirurgii Laser-Medica w Szczecinie to koszt 200-300zł.

Mezoterapia stosowana jest od ponad pół wieku na całym świecie. Skuteczność tej metody potwierdzają nie tylko lekarze, ale sami pacjenci. Oczywiście najlepsze wyniki w leczeniu łysienia osiąga się we wczesnych fazach, a w stadiach zaawansowanych zatrzymanie wypadania włosów i odrost w różnym stopniu. Metoda, chociaż do tanich nie należy jest jedną z najskuteczniejszych broni w walce z łysieniem. Jeśli więc mamy problemy z łysieniem, to nie warto tracić czasu, a zacząć działać. Im wcześniej, tym lepsze rezultaty można osiągnąć. Zamiast patrzeć w lustro i gdybać za ile dni będziemy całkiem łysi, wystarczy umówić się na wizytę u dermatologa, bo przecież mezoterapia jest szansą dla wypadających włosów.Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

.Fryzura Ślubna
Polecam stylistów z In Harmony, przy okazji skorzystałam z koloryzacji no bo świadkowa...
Włosy wypadają i łamią się... jak s…
A może lepiej iść do fryzjera? Ja miałam ten sam problem, który wynikał z...
NFZ, NZOZ, lekarze i cała reszta
> niechcemisie napisał/a:Ostatnio gdyby nie czyjeś znajomości, wykończyłby mnie ból. Ktoś załatwił mi...