Dlaczego kosmetyki z regionu Morza Martwego?

13 czerwca 2018, dodał: Dermacea

Łuszczyca jest przewlekłą chorobą zapalną skóry, która wymaga leczenia nawet przez całe życie. Powszechnie uważana jest głównie za chorobę skóry, i przez to może się wydawać, że jest mniej poważna niż inne schorzenia. Łuszczyca to jednak coś więcej niż objawy zewnętrzne, mimo że klasyczna forma ogniska uszkodzenia wygląda jak wyraźnie wytyczona rumieniowata łata, która z czasem pokrywa się srebrno-białą łuską.

Morze Martwe to obszar unikalny w skali światowej. Już wiele wieków temu zauważono, że klimat panujący w tym obszarze działał zbawiennie na  objawy skórne, nazywane dziś łuszczycą.  Kuracjusze korzystający z kąpieli, nacierania błotem czy terapii z użyciem roślin z regionu Morza Martwego całkowicie lub częściowo zaleczyli objawy swojej choroby. Badacze wykazali, że źródłem leczniczego działania Morza Martwego jest jego wysokie zasolenie wynoszące aż 33%  (Morze śródziemne ma 4% zasolenia) oraz bogactwo minerałów, takich jak magnez, wapń czy potas. Wszystkie te czynniki w połączeniu z wysokim nasłonecznieniem  i czasem poświęconym na obniżenie poziomu stresu przynoszą tak niesamowite efekty w leczeniu objawów łuszczycy.

Także i dziś pacjenci z łuszczycą to główni kuracjusze, którzy przybywają nad Morze Martwe w celu leczenia chorób skórnych. Ośrodki, kliniki  i sanatoria, działające w tym regionie zalecają przede wszystkim  korzystanie z  kąpieli słonecznych w połączeniu z kąpielami w Morzu Martwym. By przedłużyć zbawienne działanie tego klimatu na łuszczycę, zalecają pacjentom stosowanie olejków, kremów  lub maści na bazie minerałów z Morza Martwego. Ten teren jest prawdopodobnie największym naturalnym źródłem surowca wykorzystywanego do pielęgnacji ciała na świecie.

Firma DERMACEA Sp.z o.o. jest jedynym w Polsce, oficjalnym dystrybutorem izraelskiej firmy S.T. Health Line Ltd., z siedzibą w Hajfie, która od ponad 20 lat jest wiodącym producentem kosmetyków na bazie roślin i minerałów z regionu Morza Martwego.  Aloes, nagietek lekarski, masło shea, szałwia i mirra, pozyskiwane w tamtym regionie posiadają składniki aktywne o terapeutycznych i odżywczych właściwościach , pomocnych w leczeniu i utrzymywaniu skóry w dobrej kondycji.

DERMACEA oferuje swoim klientom dermokosmetyki o unikalnych właściwościach, pomocne w leczeniu łuszczycy, dzięki naukowo opracowanym recepturom oraz najwyższej jakości składnikom aktywnym. Dowiedz się więcej o produktach opartych na składnikach z regionu Morza Martwego:  https://www.dermacea.pl

 


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Co sądzicie o implantach zębów?
> klepsydra napisał/a:> Jaki jest koszt zabiegu? Czy na raz wkręca się kilka implantów...
Suchy nos
Ja mam nawilżacz powietrza w domu i częściowo problem już się zmniejszył
Prezent dla chłopaka?
A może jakiś zegarek albo perfumy?
Super cera bez zmarszczek
Chyba będę musiała zgłębić temat, bo niestety, ale i u mnie wszystko się pojawia :(