Dlaczego kosmetyki z regionu Morza Martwego?

13 czerwca 2018, dodał: Dermacea

Łuszczyca jest przewlekłą chorobą zapalną skóry, która wymaga leczenia nawet przez całe życie. Powszechnie uważana jest głównie za chorobę skóry, i przez to może się wydawać, że jest mniej poważna niż inne schorzenia. Łuszczyca to jednak coś więcej niż objawy zewnętrzne, mimo że klasyczna forma ogniska uszkodzenia wygląda jak wyraźnie wytyczona rumieniowata łata, która z czasem pokrywa się srebrno-białą łuską.

Morze Martwe to obszar unikalny w skali światowej. Już wiele wieków temu zauważono, że klimat panujący w tym obszarze działał zbawiennie na  objawy skórne, nazywane dziś łuszczycą.  Kuracjusze korzystający z kąpieli, nacierania błotem czy terapii z użyciem roślin z regionu Morza Martwego całkowicie lub częściowo zaleczyli objawy swojej choroby. Badacze wykazali, że źródłem leczniczego działania Morza Martwego jest jego wysokie zasolenie wynoszące aż 33%  (Morze śródziemne ma 4% zasolenia) oraz bogactwo minerałów, takich jak magnez, wapń czy potas. Wszystkie te czynniki w połączeniu z wysokim nasłonecznieniem  i czasem poświęconym na obniżenie poziomu stresu przynoszą tak niesamowite efekty w leczeniu objawów łuszczycy.

Także i dziś pacjenci z łuszczycą to główni kuracjusze, którzy przybywają nad Morze Martwe w celu leczenia chorób skórnych. Ośrodki, kliniki  i sanatoria, działające w tym regionie zalecają przede wszystkim  korzystanie z  kąpieli słonecznych w połączeniu z kąpielami w Morzu Martwym. By przedłużyć zbawienne działanie tego klimatu na łuszczycę, zalecają pacjentom stosowanie olejków, kremów  lub maści na bazie minerałów z Morza Martwego. Ten teren jest prawdopodobnie największym naturalnym źródłem surowca wykorzystywanego do pielęgnacji ciała na świecie.

Firma DERMACEA Sp.z o.o. jest jedynym w Polsce, oficjalnym dystrybutorem izraelskiej firmy S.T. Health Line Ltd., z siedzibą w Hajfie, która od ponad 20 lat jest wiodącym producentem kosmetyków na bazie roślin i minerałów z regionu Morza Martwego.  Aloes, nagietek lekarski, masło shea, szałwia i mirra, pozyskiwane w tamtym regionie posiadają składniki aktywne o terapeutycznych i odżywczych właściwościach , pomocnych w leczeniu i utrzymywaniu skóry w dobrej kondycji.

DERMACEA oferuje swoim klientom dermokosmetyki o unikalnych właściwościach, pomocne w leczeniu łuszczycy, dzięki naukowo opracowanym recepturom oraz najwyższej jakości składnikom aktywnym. Dowiedz się więcej o produktach opartych na składnikach z regionu Morza Martwego:  https://www.dermacea.pl

 
Oceń:


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Aktywna podstawka do wody
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com!
100% woda kokosowa!
Bez cukru i chemii - 24 opakowania
Cena:
145 zł
Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
Body wysczuplające i modelujące
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ

FORUM - bieżące dyskusje

Jakie studia wybrać?
Świetnie, u mnie w grę wchodzą zaoczne. To jeszcze przy okazji zapytam,...
Gdzie kupować ubranka i akcesoria d…
Ogolnie to chyba najlepiej zamawiac rzeczy przez internet. My w ten sposob calkiem tanio...
zaczerwieniona twarz
moze masz cere naczynkowa i wtedy skora czesto wyglada na zarumieniona. albo zapytaj alergologa...
Dom
Ja już rok po budowie domu i powiem wam, że najlepiej zapytajcie pierw...