Diety rozdzielne niebezpieczne?

17 maja 2013, dodał: mgk8

Ich zasadą jest jedzenie tylko jednej kategorii żywności podczas posiłku lub w ciągu  dnia, aby uniknąć połączeń, mogących jakoby powodować tycie. W rzeczywistości, nawet jeśli można jeść do woli, to człowiek zniechęca się przed talerzem ryżu gotowanego na wodzie (lub mięsa, owoców itp.), stąd utrata wagi, związana ze zmniejszeniem podaży kalorycznej. UWAGA!!! następnym, prawie obowiązkowym etapem jest odzyskanie utraconych kilogramów. Te diety są łatwe do przeprowadzenia, lecz nie mają żadnych podstaw naukowych. Mogą spowodować poważne niedobory żywieniowe, zmniejszenie masy mięśniowej, anemię itp.

Dieta Montignaca

 • Jest to jeden z wariantów diety rozdzielnej. Wyklucza ona pokarmy o wysokim indeksie glikemicznym (biały chleb i inne rafinowane zboża oraz roślin strączkowych z tłuszczami).
 • Według Michela Montignaca, ograniczając szczyty insulinowe (hormon regulujący poziom cukru we krwi), dieta doprowadza do spalenia energii zamiast do jej odłożenia. Jeśli jednak utrata wagi jest dość łatwa, to tylko dzięki spontanicznie zmniejszonej podaży kalorycznej.
 • Pomimo zasobności w błonnik i roztropnych porad dotyczących wyborów tłuszczów, ta dieta jest jednak zbyt bogata w lipidy. 

 Healthy Choices

Dieta Atkinsa

 • Wyklucza węglowodany, aby zmusić organizm do czerpania energii z zasobów tłuszczowych. Została opracowana w latach 70. XX wieku przez doktora Atkinsa i proponuje dowolne jedzenie mięsa, ryb, jajek. tłuszczów i nabiału z odrobiną warzyw zielonych.
 • Łatwa do przestrzegania – pozwala na szybkie schudniecie bez odczuwania głodu.
 • UWAGA!!! naraża na podniesienie poziomu cholesterolu, zmniejszenie masy mięśniowej, nudności. Po odstawieniu diety pojawia się efekt jo-jo.

Dieta proteinowa

 • Ta bardzo ścisła dieta, trwająca od 3 tygodni do miesiąca, zastępuje 2 lub 3 posiłki przez proteinowe substytuty posiłków. Pozwala od czasu do czasu na odrobinę warzyw i mięsa.
 • Podaż kaloryczna jest ogromnie ograniczona (poniżej 800 kalorii) i konieczne jest uzupełnienie diety witaminami i minerałami.
 • Utrata kilogramów jest spektakularna, lecz stabilizacja wagi wymaga niemałego wysiłku. UWAGA!!! dietę można stosować jedynie pod kontrolą lekarza.

1594387660

Dieta hollywoodzka (lub Bevery Hills)

 • Dieta ta doprowadza do krańcowości niełączenia pokarmów: przez tydzień można jeść tylko owoce. Warzywa, białka zwierzęce i rośliny strączkowe są wprowadzane stopniowo.
 • Dieta jest bardzo niezrównoważona i daje tylko chwilową utratę wagi.

Fit for life

 • Ta rozdzielna dieta, opracowana przez Kanadyjczyka Harleya Diamonda, bazuje na naturalnych rytmach trawienia, odbywających się w trzech cyklach: oczyszczania i usuwania odpadów (od godz. 4 rano do południa); przyjmowania pożywienia i trawienia (od południa do godz. 20); asymilowania, absorpcji i spożytkowania (od godz. 20 do 4 nad ranem). Tak więc zaleca się np. spożywanie rano tylko owoców, natomiast mięsa, drobiu, ryb i nabiału wieczorem po godz. 20.
 • Restrykcja i monotonna, bogata w owoce, warzywa i bardzo uboga w mięso i nabiał, dieta ta automatycznie powoduje duże ograniczenia podaży kalorycznej. UWAGA!!! na efekt jo-jo i różne niedobory.

 salata440

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
STOP