Dermatologia estetyczna – odzyskaj młody wygląd

15 czerwca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Dermatologia estetyczna to stosunkowa nowa dziedzina medycyny, która zajmuje się przywracaniem skórze zdrowego i naturalnego wyglądu. Jakie zabiegi wykonywane są w celu poprawy stanu skóry? Kto może z nich skorzystać?

Dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna – czym się zajmuje?

Dermatologia estetyczna, w przeciwieństwie do dermatologii tradycyjnej, nie zajmuje się leczeniem chorób dermatologicznych, a przywracaniem skórze ładnego wyglądu. Ma szerokie możliwości, jej zadaniem jest odmłodzenie skóry, pozbycie się zmian, które ją postarzają. Gabinety dermatologii estetycznej mają bardzo szeroką ofertę dla wszystkich pacjentów. Wykonywane są zabiegi bezinwazyjne oraz takie, które wymagają krótkiej rekonwalescencji.

Jakie zabiegi wykonywane są w gabinetach dermatologii estetycznej?

W ostatnich latach dermatologia i medycyna estetyczna bardzo się rozwinęły. Nieustannie pojawiają się nowe zabiegi, które pomagają pacjentom cieszyć się młodą, zdrową skórą. Dermatolodzy pracujący w gabinecie medycyny estetycznej najczęściej wykonują takie zabiegi jak:

  • peelingi chemiczne– to zabiegi poprawiające koloryt skóry, pomagające pozbyć się drobnych niedoskonałości i zanieczyszczeń,
  • wstrzykiwanie botoksu – to zabieg, za którego pomocą można poprawić owal twarzy, pozbyć się zmarszczek, uzyskać efekt odmłodzenia,
  • przeszczep włosów – pomaga odzyskać piękne, gęste włosy,
  • zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego – zabiegi pomagają regenerować skórę twarzy, poprzez stymulację komórek do namnażania oraz wytwarzania nowego kolagenu,
  • liftingi – zabiegi poprawiający owal twarzy,
  • zabiegi laserowe – poprawiają wygląd skóry, pomagają pozbyć się blizn, niedoskonałości, redukują zmarszczki.

Inne często wykonywane zabiegi medycyny estetycznej to kwas hialuronowy, mezoterapia igłowa, nici liftingujące czy karboksyterapia. W trakcie zabiegów dobroczynne substancja wprowadzane są w głąb skóry, która nabiera blasku i młodego wyglądu.  Do zabiegów wykorzystuje się m.in. światło laserowe, fale radiowe, ultradźwięki, które korzystnie działają na skórę twarzy i całego ciała. Zabiegi wykonywane są nie tylko na twarz, ale również na całe ciało https://sim-med.info/uslugi/konsultacje-dermatologiczne. Dzięki nim można zmniejszyć nieestetyczny cellulit czy zredukować rozstępy. Poprawa wyglądu ciała powoduję również poprawę samooceny,  pozytywnie wpływa na samopoczucie i poczucie własnej wartości.

Specjalista dermatologii estetycznej – jak wygląda wizyta?

Aby dopasować zabieg estetyczny, niezbędna jest konsultacja dermatologiczna. W czasie wizyty specjalista  z dziedziny dermatologii estetycznej ocenia stan skóry, przeprowadza wywiad z pacjentem, analizuje badania oraz określa zgłaszane problemy. Lekarz proponuje zabiegi, które pomogą poprawić stan skóry, a także omawia ewentualne przeciwwskazania i skutki uboczne. Zabieg musi być dopasowany indywidualnie dla danego pacjenta, ważne, aby uwzględniał jego stan zdrowia oraz potrzeby. Aby zabiegi przebiegły bez komplikacji, należy wybrać lekarza, który ma odpowiednie doświadczanie i kwalifikacje. Warto wybrać klinikę, która stosuje zaawansowane technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb pacjenta. Dermatologia estetyczna – SIM-MED to najwyższy standard usług, dopasowany do potrzeb najbardziej wymagających pacjentów.

SIM-MED w Krakowie  –  zabiegi dermatologii estetycznej na najwyższym poziomie

Klinika medycyny estetycznej SIM-MED oferuje szeroki zakres usług z dermatologicznych, skierowanych dla wszystkich, którzy chcą poprawić stan skóry i opóźnić efekty starzenia. Specjaliści stosują innowacyjne narzędzia, profesjonalne preparaty i nowoczesne zabiegi, dopasowane do potrzeb każdego pacjenta. Osoby odwiedzające klinikę, mogą liczyć na indywidualne podejście, leczenie w komfortowych warunkach i w życzliwej atmosferze. To klinika na miarę XXI wieku, która pomaga odzyskać młody wygląd. 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ubieranie się zgodnie z wiekiem?
Zależy od gustu danej osoby, ostatnio częściej widzę panie 50+ w młodzieżowych ciuszkach:)
Wypadki w kopalni
Teoretycznie każda praca niesie ryzyko wypadku, oczywiście w kopalniach metan zagraża najbardziej, czasem też...
Sauna do twarzy Mimari
Czy przy pękających naczynkach można używać takiej sauny..?
Radom
Szukają barmana 15-18 zł netto za godz., oczekiwania - profesjonalizm i poważne podejście do pracy.