Depilacja woskiem – czy warto w niej skorzystać?

30 maja 2019, dodał: Redakcja

Depilacja woskiem to szybka i skuteczna metoda pozwalająca na tymczasowe pozbycie się niechcianych włosków w różnorodnych miejscach na ciele. Mimo, że towarzyszy jej ból, to ta technika posiada rzesze zwolenniczek. Zabieg depilacji z wykorzystaniem wosku przeprowadzany jest głównie w gabinetach kosmetologicznych, chociaż istnieje możliwość zastosowania go także w domu. Czy aby na pewno jest on w pełni bezpieczny? Sprawdźmy, kiedy warto skorzystać z depilacji woskiem i kto powinien jej unikać.

Jak przebiega depilacja woskiem?

Zabieg depilacji woskiem trwa zazwyczaj od 15 do 60 minut w zależności od tego, z których części ciała chcemy pozbyć się owłosienia. Panie najczęściej decydują się na usuwanie tzw. wąsika, a także niechcianych włosków z nóg, okolic pach oraz miejsc intymnych. Do depilacji można użyć aplikatora bądź podgrzewanego wosku nakładanego przy pomocy patyczka. W drogeriach znajdziemy także plastry z woskiem, które rozgrzewa się pocierając je w dłoniach, a następnie przykleja na wybrane miejsce na ciele. Najmniej czasochłonne jest aplikowanie podgrzanego wosku, jednak z tego zabiegu skorzystać można jedynie w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych.

Depilacja woskiem – zalety

Z pewnością największa zaleta tej metody to czas odrastania włosków. Skóra pozostaje bowiem gładka i miła w dotyku nawet przez 3-4 tygodnie w zależności od indywidualnego tempa wzrostu włosa. Jedna sesja depilacji woskiem w miesiącu pozwala więc zaoszczędzić czas poświęcony na pielęgnację ciała. Wosk nie wysusza skóry, tak jak mogą to czynić maszynki do golenia, które naruszają jej powierzchnię. Warto przy tym wspomnieć, że regularna depilacja woskiem przyczynia się do osłabienia włosów, a tym samym do ich wolniejszego wzrostu. Sam zabieg trwa stosunkowo krótko i pozwala pozbyć się niechcianych włosów praktycznie z całego ciała.

Depilacja woskiem – wady

Depilacja woskiem podobnie jak inne formy pozbywania się owłosienia ma także swoje minusy. Zalicza się do nich przede wszystkim bolesność. Tuż po zabiegu skóra jest zazwyczaj zaczerwieniona, jednak ten objaw ustępuje maksymalnie w ciągu 1-2 godzin. Może się także zdarzyć, że niektóre włoski zostaną wyrwane bez cebulki, przez co będą nierówno odrastać. Do zabiegu depilacji woskiem przystąpić mogą osoby, które zapuszczą wcześniej włosy na ok. 0,5 cm, co nie dla wszystkich jest komfortowe, zwłaszcza w okresie letnim.

Gdzie przeprowadzić zabieg depilacji woskiem?

Depilację woskiem możemy przeprowadzić samodzielnie. W tym celu musimy zaopatrzyć się we wspomniane wcześniej gotowe plastry. Ich użycie jest stosunkowo proste. Plastry możemy dowolnie wycinać, co pozwoli nam także np. na regulację brwi. Należy pamiętać, że odrywanie plastrów powinno odbywać się zdecydowanym i szybkim ruchem, inaczej nie uda nam się usunąć wszystkich włosów. Początkowo może okazać się to nieco problematyczne, jednak przy kolejnym razie, na pewno sobie z tym poradzimy. Depilacja wiąże się z bólem lecz jest on krótkotrwały. Akcesoria do depilacji woskiem dostępne są na  https://darmarsklep.pl/depilacja.

Depilacja woskiem to obecnie jeden z najskuteczniejszych sposobów pozbywania się niechcianego owłosienia. Alternatywę stanowi zabieg laserowego usuwania włosów, jednak jego cena jest znacząco wyższa i nie każdy może z niego skorzystać.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Alkoholizm
Przede wszystkim osoba uzależniona musi sama zdać sobie sprawę z powagi sytuacji. Warto poszukać...
Blizny na twarzy krępujące :(
Ja próbowałam przeróżnych specyfików, a w końcu jednak postawiłam na zabieg laserowy. Jestem mega...
Wszy w przedszkolu
W tym wypadku trzeba działać szybko, naprawdę nie ma sensu zwlekać. U nas zastosowaliśmy...
Buty do przedszkola
Dziewczyny, kupiłam ostatnio klej do butów, bo dzieciaki strasznie niszczą buty. Używała...