Depilacja miejsc intymnych – który sposób usuwania owłosienia okaże się najbezpieczniejszy?

18 marca 2019, dodał: Redakcja

Depilacja miejsc intymnych zawsze pozostawała kwestią niezwykle delikatną. Skóra w okolicach bikini jest nie tylko wyjątkowo wrażliwa, ale również łatwo ulega podrażnieniom. Usuwanie zbędnego owłosienia z tej strefy, często związane jest przede wszystkim z utrzymaniem odpowiedniego poczucia estetyki oraz komfortu, podczas wakacji i plażowania. Zabiegowi depilacji miejsc intymnych poddają się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Dlaczego warto likwidować włoski ze strefy bikini i która z dostępnych metod depilacji okaże się najskuteczniejsza?

Usuwanie owłosienia z okolic intymnych

Likwidacja niechcianych włosków z miejsc intymnych wbrew pozorom, nie jest wyłącznie modą, która pojawiła się w XIX wieku. Już w czasach starożytności, Egipcjanie całkowicie pozbywali się owłosienia z całego ciała, łącznie z brwiami. Do Europy, trend usuwania włosków z miejsc intymnych przyszedł prosto z Ameryki. Panie szczególnie upodobały sobie depilację brazylijską, która pozwala cieszyć się wyjątkowo skąpym bikini. Dostępnych rodzajów depilacji jest jednak o wiele więcej. Kobiety równie często decydują się na zastosowanie bardziej tradycyjnych metod, które pozwalają uzyskać schludny wygląd bez nieestetycznego wychodzenia owłosienia poza granicę bielizny. Depilacja hollywoodzka z kolei, usuwa wszystkie włoski znajdujące się w miejscach intymnych, również te z okolic pośladków.

Dlaczego należy usuwać włoski ze strefy intymnej?

Depilacja miejsc intymnych ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Miłośnicy usuwania owłosienia z tych okolic uważają, że gładka skóra nie tylko wpływa na lepsze samopoczucie, ale również znacząco zwiększa atrakcyjność seksualną. Przeciwnicy z kolei twierdzą, że pozbywanie się owłosienia osłabia barierę ochronną, a tak szczegółowa depilacja jedynie sprzyja rozwinięciu niepożądanych infekcji.

Oczywiście to czy powinno się usuwać włoski z okolic intymnych pozostaje kwestią bardzo indywidualną. Na pewno wiadomo, że likwidacja owłosienia sprzyja higienie – włoski zatrzymują wilgoć, co z kolei utrudnia właściwe zachowanie czystości i często stanowi jedną z głównych przyczyn powstawanie nieprzyjemnych zapachów.

Pozbywanie się włosków z miejsc intymnych jest również szczególnie wskazane w okresie letnim. Większe niż zazwyczaj promieniowanie słoneczne oraz działanie słonej wody w trakcie kąpieli morskich dodatkowo sprzyjają powstawaniu zakażeń i podrażnień.

Usuwanie owłosienia zaleca się również osobom, które regularnie uprawiają sport. Niechciane włoski mogą niekomfortowo wplątywać się w niektóre stroje, a nawet w sprzęt sportowy. Może to skutkować nie tylko pojawieniem się nieprzyjemnych otarć, ale również rozwinięciem stanów zapalnych.

Depilacja miejsc intymnych u mężczyzn

Nie tylko panie decydują się na depilację miejsc intymnych. Mężczyźni równie często korzystają z zabiegów usuwania niechcianego owłosienia. Tak jak w przypadku kobiet, panowie likwidują włoski głównie ze względów higienicznych. Niektórzy również, dzięki temu czują się również bardziej atrakcyjni oraz pewniejsi siebie. Jeśli owłosienie przed dłuższy czas nie było usuwane, konieczne jest wcześniejsze przycięcie go nożyczkami. Dopiero potem można przystąpić do bardziej szczegółowej depilacji.

Depilacja laserowa – pozbądź się niechcianego owłosienia w salonach Depilacja.pl !

Aby w pełni bezpiecznie oraz trwale usunąć włoski z okolic intymnych, warto poddać się zabiegowi depilacji laserowej. Owłosienie w strefie bikini jest wyjątkowo ciemne i grube, dlatego laser bez problemu wyłapuje i niszczy cebulki niechcianych włosków, co zdecydowanie przykłada się na większą skuteczność zabiegu. Jeśli chcesz poddać się depilacji laserowej w komfortowych warunkach oraz oddać w ręce profesjonalnego personelu, skorzystaj z oferty salonów Depilacja.pl. Ceny depilacji laserowej zależą od tego, z której części ciała chcesz usunąć niechciane włoski. Dokładną ofertę oraz proponowane ceny znajdziesz w cenniku zabiegów depilacji laserowej.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Depilacja miejsc intymnych – który sposób usuwania owłosienia okaże się najbezpieczniejszy?

  1. avatar Sanka35 pisze:

    Sama korzystałam z depilacji laserowej bkini i uważam, że to naprawdę świetna opcja dla każdej kobiety.

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Co ugotować dziś na obiad?
U mnie dziś żółta fasolka szparagowa, mięsko z indyka i buraczki zapiekane
wieloletnie branie tabletek, a bliź…
Hormony to powodują, dlatego leczące się kobiety na niepłodność często potem mają ciąże mnogie.
Fryzura na wesele
I koniecznie uniesione włosy, żeby figura nabrała lekkości
rzs - prośba o pomoc
Mam koleżankę z tym problemem, podeślę jej link:)