Depilacja laserowa Vectus — pożegnaj się z owłosieniem na dobre!

23 lutego 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Trwała depilacja laserowa VectusTM, zwana również epilacją, to zyskujący popularność zabieg umożliwiający dokonanie jednej z najbardziej pożądanych zmian w naszym ciele — usunięcie owłosienia. Przy wykonaniu serii niezwykle szybkich zabiegów możliwe jest niemal całkowite usunięcie owłosienia już po kilku miesiącach od rozpoczęcia terapii!

epilacja laserowa

Jak działa laser Vectus i czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Laser Vectus jest laserem diodowym wykorzystującym długość fali 810 nm. Oznacza to, iż działa bezpośrednio na brązowy i ciemnobrązowy kolor włosa, umożliwiając jego intensywne podgrzanie, dzięki któremu zostanie on permanentnie uszkodzony i nie odrośnie. Barwnik, na który oddziałuje laser — melanina — odpowiada jednocześnie za zabarwienie skóry, dlatego nowoczesna budowa lasera Vectus pozwala na automatyczne rozpoznanie ilości melaniny w skórze, aby parametry zabiegu odpowiadały fototypowi skóry pacjenta. Dzięki temu zabieg może być zarówno skuteczny, jak i bezpieczny.

W depilacji laserowej kluczowe dla skuteczności jest wykonanie serii zabiegów. Jest to związane z występowaniem różnych faz wzrostu włosa. Włos naturalnie odtwarzany jest w skórze przez komórki macierzyste oraz dzięki odżywieniu przez organizm bezpośrednio w dolnej części mieszka włosowego. Jeśli znajduje się w odpowiedniej fazie wzrostu (zwanej anagenem), ciepło wytworzone przez wiązkę lasera uszkodzi go wraz z otaczającymi strukturami, nie pozwalając na jego odtworzenie. W pozostałych fazach wzrostu włosa (katagenie oraz telogenie) włos aktywnie nie wzrasta lub wręcz nie ma go w skórze, przez co światło lasera nie jest w stanie go uszkodzić, a włos zostanie odtworzony. Włosy przechodzą w poszczególne fazy wzrostu co kilka tygodni, dlatego seria zabiegów umożliwia trwałe usunięcie owłosienia za pomocą lasera Vectus.

Wysoka skuteczność depilacji laserowej związana jest z głębokim wnikaniem światła lasera do skóry, co umożliwia mu usunięcie nawet głęboko położonych czy wrastających włosków.

Przygotowanie do depilacji laserowej Vectus

Przed zabiegiem depilacji laserowej konieczne jest odpowiednie przygotowanie skóry oraz organizmu. Konieczne jest, aby skóra nie była opalona, a także przyciemniona za pomocą samoopalacza lub balsamu brązującego — może to zaburzyć skupianie wiązki na barwniku włosa, a dodatkowo spowodować wystąpienie skutków ubocznych. Włos nie powinien być wyrywany za pomocą wosku, pasty cukrowej, depilatora czy pęsety, ponieważ jego obecność w skórze jest warunkiem skuteczności zabiegu.

Skóra przed zabiegiem nie powinna być podrażniona, dlatego przez minimum tydzień przed zabiegiem nie powinno wykonywać się peelingów oraz stosować kremów do depilacji. Przy zabiegu na pachy nie powinno się stosować blokerów potu (np. Etiaxil), ze względu na potencjalne działanie drażniące. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest również przyjmowanie leków i ziół światło uczulających (np. dziurawiec czy rumianek), a także antybiotykoterapia.

Bezpośrednio przed zabiegiem włos powinien zostać zgolony, a skóra przed zabiegiem powinna być oczyszczona z wszelkich produktów kosmetycznych. Pomocne w procesie regeneracji skóry po zabiegu będzie odpowiednie nawodnienie organizmu przed przystąpieniem do procedury.

Depilacja laserowa: przebieg zabiegu

Przed pierwszym zabiegiem depilacji laserowej wskazane jest wykonanie próby laserowej — kilku strzałów laserem na oczyszczoną skórę, w celu wykluczenia ewentualnej nadwrażliwości pacjenta na światło laserowe.

Pierwszy zabieg tzn. depilacja laserowa Vectus zaczyna się od oceny zawartości melaniny w skórze za pomocą specjalnej głowicy, pozwala to na dobranie optymalnych parametrów zabiegu. Następnie dana partia ciała zostaje podzielona na części (najczęściej za pomocą białej kredki), aby zabieg mógł być wykonany precyzyjnie. Czas trwania zabiegu waha się od 5 minut (pachy, wąsik) do około 30-45 minut (nogi).

Cena i gdzie się udać?

depilacja laserowa

Aussie Clinic Targówek depilacja laserowa Vectus to niewielki koszt zaczynający się nawet od mniej niż 100 zł (więcej na aussieclinic.pl ). Cena waha się w zależności od wielkości partii. Niskie ceny pojedynczych zabiegów to jednak nie jedyny atut depilacji w klinice Aussie Clinic. Ponieważ depilacja laserowa przynosi najlepsze rezultaty przy wykonaniu serii zabiegów, przy zakupie pakietu 4 zabiegów cena jest jeszcze bardziej atrakcyjna.

Depilacja laserowa: czy boli?

„Czy depilacja laserowa Vectus boli?” — to podstawowe pytanie większości pacjentów. Obawę przed bólem można jednak pożegnać na dobre. Głowica lasera Vectus wyposażona jest bowiem w system chłodzący, który znacznie zmniejsza odczucie zabiegu. Dodatkowo, wielkość głowicy sprzyja szybkiemu przebiegowi zabiegu, dzięki czemu wykonywany jest on niezwykle sprawnie i ledwo odczuwalnie.

Odczucia mogą lekko różnić się w zależności od wybranej partii lub okolicy, jednak połączenie skuteczności i sprawnego przebiegu zabiegu sprawia, iż odczucia depilacji laserowej Vectus są często oceniane na dużo mniej odczuwalne niż alternatywne metody usuwania owłosienia, takie jak depilacja woskiem czy depilatorem.

Zabieg depilacji laserowej warto bez obaw wypróbować na własnej skórze. Rewelacyjne efekty jak nic innego zachęcają, by trwale pozbyć się niechcianego owłosienia na wszystkich problematycznych partiach ciała.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Depilacja laserowa Vectus — pożegnaj się z owłosieniem na dobre!

  1. avatar karolajnaa pisze:

    Depilacja to bardzo dobra rzecz, sama chodzilam – jest bezpieczna, bezbolesna i skuteczna a mnie o to chodzilo. Moze to nie jest tania sprawa ale warta wykonania. raczej zadna z kobiet nie lubi miec zbędnego owłosienia.

Dodaj komentarz