Depilacja laserowa – skuteczny sposób na usunięcie owłosienia

27 sierpnia 2019, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Depilacja laserowa zyskuje sporą popularność – to skuteczniejsza i bardziej długofalowa alternatywa dla depilacji woskiem czy maszynką. Zabieg wykonany w odpowiedniej ilości serii zagwarantuje gładką skórę na długi czas. Na czym polega ta metoda?

Depilacja laserowa – zasada działania

Depilacja laserowa to jedna z metod trwałego usuwania owłosienia. Polega na emisji delikatnej wiązki promieni, które wnikają do mieszków włosowych uszkadzając je. Uszkodzone cebulki nie są w stanie produkować nowych włosów, dzięki czemu owłosienie w danej partii ciała zanika.
Ze względu na to, że włosy na ciele nie rosną jednocześnie, jednorazowy zabieg nie usunie owłosienia całkowicie. Depilacja laserem działa na włosy pozostające w fazie wzrostu, która trwa od 6 do 12 tygodni.

Kto powinien wykonać zabieg?

Depilacja laserowa jest metodą, którą można zastosować niemal na całym ciele. To świetny sposób na usunięcie włosków z nóg, rąk, klatki piersiowej, pach czy okolic bikini. Wiązka lasera pomoże pozbyć się także owłosienia na twarzy.
Z zabiegu mogą skorzystać zarówno kobiety jak i mężczyźni, którzy chcą zrezygnować z regularnej depilacji na rzecz trwałego efektu gładkiej skóry.

Depilacja laserem tylko dla ciemnych włosów?

Do niedawna zabieg depilacji laserowej mogli wykonać tylko ci, których włosy są ciemnego zabarwienia (melanina, czyli barwnik włosa pochłania wiązkę lasera). Nowoczesne urządzenia mogą jednak usuwać nawet jasne włoski – korzystając z usług innowacyjnych gabinetów możesz więc liczyć na skuteczną depilację nawet wtedy, gdy jesteś blondynem lub blondynką.

Przygotowanie do depilacji i zabieg

Na zabieg depilacji laserowej należy stawić się z gładko ogoloną skórą. Zabieg polega na przykładaniu głowicy lasera do konkretnych miejsc i emitowaniu wiązki światła, która uszkadza mieszki włosowe. Ubocznymi efektami mogą być lekkie uczucie pieczenia i zaczerwienienie.

Efekty depilacji laserowej

Rezultatem depilacji jest gładka, pozbawiona owłosienia skóra. Warto wiedzieć, że efekt nie przychodzi natychmiastowo – aby był zauważalny, potrzebne będą 3-4 wizyty w klinice medycyny estetycznej.

Gdzie wykonać depilację światłem?

Zwróć uwagę, aby klinika, do której zamierzasz się wybrać dysponowała laserem certyfikowanym jako bezpieczny. Urządzenie musi posiadać niezbędne atesty. Depilację laserową na najwyższym poziomie wykonasz w gabinecie naleczclinic.pl – zespół wykwalifikowanych specjalistów sprawi, że na długi czas zapomnisz o uporczywym owłosieniu.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Depilacji laserem nie mogą wykonywać kobiety karmiące i ciężarne. Do innych przeciwwskazań zaliczamy również opryszczkę, łuszczycę, nowotwory, bielactwo i inne choroby skóry. Przed zabiegiem należy zaprzestać zażywania leków fotouczulających i opalania się.

Depilacja laserowa to sposób na gładką skórę niemal w dowolnie wybranym miejscu. Już dziś skonsultuj się z kosmetologiem i zapomnij o konwencjonalnych metodach usuwania włosków.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Suche włosy - nic nie działa
Wiem, że to naprawdę duży problem, bo sama go miałam i udało mi się...
Jaki podkład wybrac do cery mieszan…
Matujący, żeby trzymał świecenie w ryzach
Makijaż do danego typu urody
Ja mam śniadą cerę, ciemne oczy i włosy więc tylko wyraziste kolory się sprawdzają
W jaki sposób używać rozświetlaczy?…
Umiarkowanie, żeby nie świecić się za bardzo...