URODA I ZDROWIE

Depilacja laserowa laserem Vectus w Gdyni

6 września 2018, dodał: Redakcja

Depilacja laserowa to najbardziej efektywny sposób usuwania włosów. Nowoczesne zabiegi, jak na przykład Vectus, są skuteczne, bezpieczne i bezbolesne. Po zakończeniu kuracji obejmującej serię wizyt na stałe pozbywamy się włosów. To komfortowe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą zapomnieć o uciążliwym goleniu i depilacji.

Bezpłatne konsultacje

W naszej placówce skorzystać można z bezpłatnych konsultacji przed zabiegami. Podczas takiej wizyty upewniamy się, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania depilacji. Jeżeli mamy co do tego wątpliwości, możemy zalecić konsultację z dermatologiem. Dla nas zawsze najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta. Ponadto podczas takiej wizyty układamy plan kuracji, który obejmuje ustalenie ilości zabiegów niezbędnych do uzyskania satysfakcjonujących rezultatówmówi Aleksandra Jaśkowska, kosmetolog Clinica Cosmetologica w Gdyni

Umów się na depilację laserową w Gdyni:

Vectus Gdynia Depilacja Laserowa
ul. Powstania Styczniowego 22/2a
81-519 Gdynia
Rejestracja: 58 506 64 94
https://vectusgdynia.pl/

Jak działa Laser Vectus?

Vectus to najnowocześniejszy laser do depilacji o długości światła 810 nm. Jego sekret tkwi w technologii fototermolizy selektywnej. Jest to wyjątkowe rozwiązanie, które opracowane zostało przez zespół naukowców z Harvard University.

Rewolucyjnym rozwiązaniem jest również zastosowanie czytnika melaniny Skintel. Urządzenie mierzy poziom barwnika i automatycznie dobiera optymalną moc lasera. W efekcie mamy pewność, że zabiegi nie będą ani zbyt słabe, ani za mocne.

Warto również zwrócić uwagę na chłodzący system Advanced Contact Cooling. Rozwiązanie to polega na działaniu na skórę zimnem, które redukuje ewentualny dyskomfort, w tym także ewentualne podrażnienia.

Skuteczność lasera Vectus

Vectus to rewolucja na rynku pod względem skuteczności. Podczas serii zabiegów usuwa się 95% włosków. Pozostałe 5% to te, które podczas wizyt nie znajdowały się w fazie wzrostu i mogą pojawić się w ciągu roku od ostatniej depilacji. Nie stanowią jednak problemu, gdyż można je usunąć podczas dodatkowego, jednego zabiegu.

Fazy wzrostu włosa

Cykl wzrostu włosa można podzielić na trzy fazy. Od tego, w której się znajduje, zależy skuteczność zabiegów. Najbardziej efektywne będą w pierwszej, zwanej anagenem. Wówczas cebulka jest otwarta, a sam włos osiąga maksymalną długość. Kolejną fazą jest katagen, w tym momencie włos uwalniany jest z cebulki i przemieszcza się ku górze. Ostatnia faza to telogen, wtedy włos obumiera i wypada. Ponieważ poszczególne włosy znajdują się na różnych etapach wzrostu, depilację laserową przeprowadza się w seriach.mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Dermatologica

Depilacja laserowa miejsc intymnych

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni często decydują się na usuwanie owłosienia z miejsc intymnych. Najczęściej jest to golenie jednorazową maszynką. Zabieg ten nie należy do najłatwiejszych, gdyż często nie jesteśmy w stanie dokładnie przyjrzeć się temu obszarowi. Poza tym w okolicach intymnych często pojawiają się wrastające włoski oraz zapalenie mieszków włosowych. Dlatego warto zdecydować się na depilację laserem Vectus. Przeprowadzić można zarówno zabieg na całą tę okolicę, jak i wyłącznie na wybrane partie.

Depilacja laserowa bikini

Dużą część zabiegów depilacji miejsc intymnych stanowi depilacja bikini. Co istotne, możemy wybierać formy – podobnie jak przy tradycyjnej depilacji plastrami. To idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie chcą usuwać całego owłosienia, a pozostawić np. wąski pasek. Oczywiście podczas zabiegów Vectus można pozbyć się też włosów z całej okolicy bikini. Wybór należy do pacjenta.

Depilacja laserowa pach

Większość osób usuwa owłosienie z okolicy pach. Skóra w tym miejscu jest dość delikatna, przez co po takich zabiegach dość często do czynienia mamy z podrażnieniami, świądem, przesuszeniem czy łuszczącą się skórą. Same zabiegi także bywają bolesne. Co gorsza włosy dość szybko rosną, a w efekcie golenie i depilację trzeba wykonywać nawet codziennie. Dla osób, które mają tego dość, wybawieniem może okazać się depilacja laserowa.

Depilacja laserowa wąsika

Część kobiet musi zmagać się z uciążliwym problemem, jakim jest tzw. wąsik. Choć u każdego występują w tej okolicy włoski, to u znacznej większości pań są one delikatne i jasne – praktycznie niewidoczne. Problem pojawia się, gdy są gęste, mocne lub ciemne. Golenie ma wiele minusów. Po pierwsze skóra jest zaczerwieniona, co trudno ukryć. Włoski szybko odrastają, a w efekcie praktycznie cały czas można dostrzec nieestetyczne czarne punkciki. Chcesz pozbyć się tego krępującego problemu? Zdecyduj się na depilację laserową!

Depilacja laserowa twarzy

Niechciane owłosienie może pojawić się nie tylko w formie wąsika, ale w ogóle w obszarze całej twarzy. W przypadku kobiet każdy taki zarost jest kłopotliwy. Możemy go usunąć podczas depilacji laserowej. W przypadku panów najczęściej wykonuje się korekcję linii zarostu, co oznacza usuwanie włosów, które znajdują się poza pożądanym obszarem.

Depilacja laserowa nóg

W ofercie Clinica Cosmetologica znalazła się również depilacja nóg. W tym wypadku także wykonać można zabieg na cały ten obszar, jak i wyłącznie na łydki lub uda. Usuwanie włosów z tego obszaru to dla wielu codzienność. Zdarzyło Ci się zmienić ubranie, żeby nie eksponować owłosionych nóg? A może spóźniłeś/-aś się z powodu porannego golenia? Z depilacją laserem Vectus zapomnisz o tych problemach.

Depilacja laserowa pleców

Owłosienie na plecach potrafi stanowić duży problem. Większość osób nie zwraca na nie uwagi, gdyż jest niemalże całkowicie niewidoczne. Problem pojawia się, gdy włosy są bardzo gęste, ciemne i mocne. Ich usuwanie nie należy do najłatwiejszych zadań – jak samodzielnie ogolić plecy? Istnieje skuteczne rozwiązanie tego problemu, a jest nim depilacja laserem Vectus.

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

Przygotowania do zabiegów depilacji laserowej trzeba rozpocząć już miesiąc wcześniej. Wówczas należy:

 • zaprzestać depilacji włosów (stosowanie pęsety, plastrów, depilatora elektrycznego),
 • zaprzestać opalania i stosowania środków brązujących,
 • odstawić kosmetyki, które uwrażliwiają skórę na działanie słońca.

Dwa tygodnie przed zabiegami nie wolno przyjmować do ustnie środków, które uwrażliwiają na promieniowanie słońca. To tej grupy zaliczamy też wiele ziół (np. dziurawiec).

Podczas zabiegu skóra musi być w dobrej kondycji, dlatego należy zwrócić uwagę, czy nie potrzebuje intensywnego nawilżania. W dniu wizyty lub dzień wcześniej trzeba ogolić skórę jednorazową maszynką.

Wskazania

Depilacja laserem Vectus powstała z myślą o wszystkich tych, którzy chcą na stałe pozbyć się owłosienia. Są jednak przypadki, w których może być to sposób na pozbycie się poważnej dolegliwości. Należą do nich:

 • hirsutyzm (nadmierne owłosienie),
 • wrastające włoski,
 • zapalenie mieszków włosowych.

Przeciwwskazania

Depilacji laserowej nie wykonuje się w następujących wypadkach:

 • bielactwo,
 • łuszczyca,
 • świeża opalenizna,
 • infekcje skóry o podłożu bakteryjnym, wirusowym oraz grzybiczym,
 • wypryski ropne na skórze,
 • podrażnienia skóry,
 • okres ciąży i karmienia piersią,
 • doustna terapia retinoidami,
 • skłonność do powstawania przebarwień i bliznowców.

Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie podrażnienia, które złagodzimy przy pomocy maści dostępnych bez recepty takich, jak: Bepanten, Alantan, czy Panthenol. Przez kilka godzin od wyjścia z gabinetu należy nie stosować w okolicy zabiegowej perfum i dezodorantu. Przez kilka dni warto unikać gorących kąpieli, basenu i sauny. Pozwoli to na uniknięcie pojawienia się podrażnienia.

Opinie

Miałam ogromny problem z włosami na twarzy, a dokładniej z wąsikiem. Przez lata to był koszmar. Lekarze wykluczali kolejne choroby i ewentualne przyczyny, ale ja nadal walczyłam z ciemnymi włosami nad górną wargą. Co najgorsze, bardzo szybko odrastały. Goliłam je rano, a już wieczorem widać było czarne kropki. Nie chciałam wychodzić z domu, czułam się okropnie… W końcu jeden z lekarzy powiedział, żebym zastanowiła się nad depilacją laserową. Rezultaty przeszły moje oczekiwania, nie myślałam, że naprawdę mogę na zawsze pozbyć się wąsika! Od ostatniego zabiegu mija już kilkanaście miesięcy, a ja czuję się jak zupełnie inny człowiek. – mówi pani Dagmara z Gdyni.

Jakiś czas temu depilowałem laserem pachy, bo dosyć miałem ciągłego golenia, które jednak zabiera kilka cennych minut każdego poranka. Jestem bardzo zadowolony z efektów. Włosy nie odrastają, a ja w końcu nie muszę martwić się o włosy pod pachami. To bardzo wygodne rozwiązanie. – mówi pan Mateusz z Gdyni.

Przez lata zmagałam się z zapaleniem mieszków włosowych na nogach. Lekarze zalecali najróżniejsze kremy i maści, ale jak tylko je odstawiałam, to problem powracał. Dopiero depilacja laserem Vectus naprawdę mi pomogła. – mówi pani Marta z Gdyni.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz