Depilacja laserowa – co warto o niej wiedzieć?

12 lutego 2016, dodał: Karolina

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Depilacja laserowa – wiele się o niej mówi, ale czy tak naprawdę wiemy na czym polega? Depilacja laserowa to zabieg usunięcia niepożądanego owłosienia przy pomocy wiązki lasera, która wnika głęboko w warstwy skóry, niszcząc przy tym całą cebulkę włosa wraz z korzeniami. Depilacja laserowa uważana jest za jedną z najbezpieczniejszych trwałych metod depilacji.

Laser-hair-removal-what-you-need-to-know

Na czym polega bezpieczeństwo oraz bezinwazyjność zabiegu depilacji laserowej? Warto wiedzieć, że energia, wytwarzana przez laser, pochłaniana jest przez melaninę – naturalny barwnik włosa, który przechodzi następnie w energię termiczną, niszcząc nieodwracalnie cebulki włosów. Istotnym jest fakt doboru odpowiedniej mocy lasera oraz czasu trwania jego impulsu w zależności od rodzaju skóry oraz owłosienia.

Podstawowym kryterium odróżniającym lasery od siebie jest długość promieniowania – im dłuższa fala światła laserowego, tym głębsza penetracja tkanki skóry. Wśród najbardziej znanych laserów do usuwania zbędnego owłosienia możemy wyróżnić:

 • laser rubinowy (pierwsze urządzenie użyte przy depilacji włosów twarzy – skupia się na włosach ciemnych, ciemna karnacja natomiast utrudnia wykonanie zabiegu),
 • laser aleksandrytowy (skuteczne usuwanie ciemnych włosów),
 • laser diodowy (skuteczne usuwanie ciemnych włosów, wszystkie rodzaje skóry oprócz bardzo opalonej),
 • laser neodymowojagowy (usuwanie włosów nawet na skórze opalonej),
 • laser tradycyjny łączony z technologią IPL

Przy wykonaniu pierwszego zabiegu depilacji laserowej, zniszczeniu ulega ok. 20% niechcianego owłosienia. Wraz z kolejnymi zabiegami (3-5), efekt jest coraz bardziej widoczny, i co najważniejsze – trwalszy.

Jedną z najnowszych technologii depilacji laserowej jest depilacja SOPRANO ICE – nowa generacja technologii SHR™ (Super Hair Removal), oferująca skuteczną i komfortową epilację. W porównaniu do wspomnianych wyżej rodzajów depilacji laserowej, zabieg Soparno Ice nie jest wykonywany „statycznie”, lecz w ruchu. Na czym polega?

SopranoICEImage3

Soprano Ice to najbardziej kompleksowe i najskuteczniejsze rozwiązanie dostępne obecnie w zakresie depilacji laserowej, dla wszystkich kolorów włosów i typów skóry. Jako jedyny na rynku stosuje trzy rodzaje lasera – aleksandrytowy, diodowy i neodymowojagowy, zapewniając skuteczne usuwanie owłosienia dla każdego rodzaju i koloru włosa oraz karnacji. SHR™ – opatentowana metoda niszczenia mieszków włosowych i hamowania ich ponownego wzrostu bez uszkadzania tkanek otaczających mieszki – to gwarancja skuteczności całego zabiegu depilacji.

93716

Cechy charakteryzujące zabieg przy użyciu Soprano Ice:

 • In-Motion™ – metoda wykonywania zabiegu w ciągłym ruchu lasera na całym obszarze zabiegowym, zwiększająca komfort pacjenta.
 • ICE™ – zimna, szafirowa końcówka zabiegowa zapewniająca zaawansowane chłodzenie gwarantujące zwiększony,  nieosiągalny dotąd komfort pacjenta podczas zabiegu.
 • SPEED™ – większe okienko zabiegowe,  zapewniające krótszy czas zabiegu, nawet przy procedurach na dużych powierzchniach.
 • FACIAL TIP – specjalna, mała końcówka umożliwiająca dotarcie do trudno dostępnych miejsc, np. uszu, nozdrzy czy gładziny czołowej.

Usuwanie zbędnego uwłosienia przy użyciu Soprano Ice to depilacja prawie bezbolesna, bezpieczna, krótka i co najważniejsze – dostępna dla wszystkich odcieni skóry (także opalonej).

Depilacja typu Soprano Ice, dostępna jest w Studio Urody La Bellezza w Łodzi – jednym z niewielu salonów urody w kraju, posiadającym ten sprzęt.

La Bellezza
ul. Niciarniana 9
92-238 Łódź
tel. 508 777 001

www.studiolabellezza.pl

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

3 komentarzy do Depilacja laserowa – co warto o niej wiedzieć?

 1. avatar Dominika pisze:

  Polecam zabiegi depilacji laserowej QuickLight w Krakowie. Zabiegi są bezpieczne, po zabiegu skóra jest delikatnie zaczerwieniona w bardziej wrażliwych miejscach, nie ma poparzeń co jest fantastyczne. Komfort podczas zabiegu zapewnia chłodząca głowica i żel, nie trzeba stosować znieczulenia co jest ogromnym plusem. Po jednym zabiegu widzę znaczną redukcję włosów szczególnie na łydkach. Dodatkowo profesjonalna obsługa i niesamowicie przyjemna, spokojna atmosfera.

 2. avatar bochenka pisze:

  Jestem mega mega zadowolona z efektów, zrobiłam sobie bikini w zeszłym roku, super jest teraz, w ogóle nie muszę martwić się o golenie, szczególnie latem to doceniam. W tym roku będę robić łydki, jesień to najlepsza pora na depilację.

 3. avatar Moni pisze:

  Ja na depilacją laserową zdecydowałam się w La Pelle w Jeleniej i powiem jedno : efekt rewelacja!!

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Potówki, grudki na ramionach
Niekoniecznie, czasem bywa to genetycznie odziedziczone, wtedy trzeba to leczyć.
Gdzie nocować?
Ja zwykle nocuję u znajomych, mam wiele kontaktów w całej Polsce:)
Co Robic,jak odzyskac Dziewczyne
Każdemu facetowi, który zadaje takie pytanie - odpowiem: A dlaczego już nie ma tej...
Zajady - jak leczyć?
Trzeba uzupełniać witaminę B, bez tego będą nawroty zajadów...