URODA I ZDROWIE

Dbanie o dłonie w męskim wydaniu

2 października 2019, dodał: Redakcja

Niektórzy uważają, że męskie dłonie to synonim szorstkości i mocy. Jednak to powoli ulega zmianie, gdyż dłoń męska oczywiście może być, a nawet najczęściej powinna być mocna, ale z pewnością również zadbana. Co więcej, badania psychologiczne przeprowadzone na grupie kobiet dowodzą, że wskazują one jako bardziej atrakcyjnych mężczyzn o zadbanych dłoniach, a w relacjach biznesowych panowie z zadbanymi dłońmi mogą osiągnąć więcej. Jaki jest zatem podstawowy zakres zabiegów pielęgnacyjnych, które każdy mężczyzna powinien wykonywać regularnie? Jakie zestawy do paznokci warto używać?

Higiena i czystość na pierwszym miejscu

Choć dla większości osób wydaje się to naturalne, wspomnieć jednak należy, że dłonie powinno utrzymywać się w pełnej czystości. W końcu wykonuje się nimi większość czynności. Regularne mycie nie zawsze wystarcza. Jeżeli praca wykonywana przez mężczyznę naraża na kontakt z substancjami silnie brudzącymi, często konieczne jest czyszczenie dłoni specjalistycznymi środkami. Nie można zapominać o zakamarkach, zgięciach palców, przestrzeni przy paznokciach – przyda się z pewnością kilka elementów z dobrego przybornika do paznokci. Czysta przestrzeń za paznokciami to podstawa eleganckich dłoni. Również przed każdym zabiegiem pielęgnacyjnym dłonie powinny zostać dokładnie oczyszczone, najlepiej również zdezynfekowane.

W co zaopatrzyć przybornik do paznokci?

W dzisiejszych czasach raczej rzadko samemu kompletuje się przybory do pielęgnacji paznokci. Wygodniej jest kupić gotowy przybornik do paznokci męski, który nie tylko będzie zawierał wszystkie niezbędne elementy poukładane i mocowane w wygodny i bezpieczny sposób, ale również będzie estetyczny i trwały. Co powinien zawierać przybornik do paznokci? Podstawowe elementy to:

  • Obcinaczki do paznokci różnego typu,
  • nożyczki do paznokci,
  • pilniczek,
  • radełko i szpatułkę do skórek

Oprócz nich ciekawe są propozycje typowo męskich elementów będących na wyposażeniu etui. Na przykład zestaw do manicure Solingen może zawierać golarkę z wymiennymi ostrzami, grzebyk, a nawet łyżkę do butów! Choć wydaje się to nieco oryginalne, okazuje się bardzo pomocne jako podręczna mini-kosmetyczka w podróży dla eleganckich mężczyzn.

Przycinanie i piłowanie paznokci

Tak naprawdę pierwsze, co widać przy przyglądaniu się dłoniom to paznokcie. Dlatego tak ważne jest, by były czyste, ale również równo przycięte. Idealnie do tego celu nadadzą się obcinaczki lub nożyczki, w które wyposażony jest właściwie każdy przybornik do paznokci. Warto jednak pamiętać, że z reguły grube paznokcie męskie czasami się kruszą lub zadzierają, zwłaszcza nie do końca umiejętnie obcięte. Dlatego po przycięciu płytki paznokcia powinno się jej brzeg starannie spiłować, poruszając pilnikiem w jednym kierunku. Przyda się również lekkie wypolerowanie płytki paznokcia. Panowie chcący poprawić stan paznokci mogą także nałożyć na nie bezbarwną odżywkę wzmacniającą.

Jak dbać o skórę dłoni?

Dłonie powinny być regularnie nawilżanie, by skóra mogła być odpowiednio odżywiona i nie pękała. W zależności od jej typu oraz intensywności prac wykonywanych dłońmi często przydaje się także złuszczanie skóry oraz głębokie nawilżanie. Warto również zadbać o skórki przy paznokciach, by nie zarastały, nie strzępiły się. Zmiękczanie, zsuwanie i ewentualne wycinanie skórek początkowo może wydawać się skomplikowane, ale wcale takim nie jest. Praktycznie każdy przybornik do paznokci męski zawiera akcesoria do tego potrzebne. Te zabiegi bez problemu można wykonywać w domu. Można również odwiedzić manicurzystkę lub kosmetyczkę, choć jest to dodatkowy wydatek.

Najciekawsze zestawy do paznokci na prezent

Ponieważ dbanie o dłonie, w szczególności paznokcie to zajęcie niemalże codzienne, każdy mężczyzna powinien posiadać swój przybornik do paznokci. Dlatego też estetyczne zestawy do paznokci są doskonałym pomysłem na prezent. Dla minimalistów ciekawym pomysłem może być składany zestaw typu wszystko w jednym Wild&Wolf. Panowie ceniący oryginalność i elegancję z pewnością docenią cały czarny chromowany zestaw Ted Baker London albo elegancki zestaw do manicure Solingen Kellerman zamknięty w prawdziwym skórzanym etui.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak rozwijać pracowników
To oczywiste, że najlepiej wysyłać pracowników na regularne szkolenia, które podniosą ich kwalifikację,...
Spadek - ile podatku się płaci?
To wszystko zależy od wielu czynników i nie jest takie proste jak się może...
Odpoczynek
Dla mnie najlepszy wypoczynek to z moim mężem i dziećmi nad Bałtykiem....
Ochrona danych osobowych
Ochrona danych to poważny obowiązek, który spoczywa na każdym właścicielu firmy. Jest...